1.500’e yakın Facebook ve Instagram hesabı kapatıldı! İşte sebebi

Geliştirici
1.500’e yakın

Bu uygulamayı bildir

Tanım

1.500’e yakın, Facebook ,ve, Instagram, hesabı ,kapatıldı!, İşte sebebi,

1.500’e yakın, Facebook ,ve, Instagram, hesabı ,kapatıldı!, İşte sebebi,
1.500’e yakın, Facebook ,ve, Instagram, hesabı ,kapatıldı!, İşte sebebi,

Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ın yeni çatı şirketi Meta, yayınlamış olduğu Ekim 2021 davranış raporunda, kamuoyundaki tartışmaları manipüle etmeye çalışan ve koordineli bir halde hareket eden kümeleri bulmak ve de durdurmak için çalıştıklarını söyledi.

Şirket yaptığı paylaşımda, son dört yıl içerisinde tespit ettiği ve platformları üzerinden kaldırdığı bu tip kümelere ilişkin bilgileri paylaştı. Ayrıyeten kamuoyunun bu mevzuda yaşanan gelişmeleri şeffaf bir formda takip edebilmesi için, her ay dataların güncelleneceğini belirtti.

Ekim 2021’de, 1500’e yakın Facebook ve Instagram hesabı kapatıldı!

Meta tarafından yapılan açıklamada, şirketin takımlarının yerli ve yabancı fark etmeksizin dünyanın her bir bölgesinde yapılan aldatıcı kampanyalara karşı çaba verdiği ve palavra haber yayanları bularak, platformdan kalıcı olarak engellediği söyleniyor.

1.500’e yakın, Facebook ,ve, Instagram, hesabı ,kapatıldı!, İşte sebebi,
1.500’e yakın, Facebook ,ve, Instagram, hesabı ,kapatıldı!, İşte sebebi,

Şirket, bilhassa Ekim ayında Nikaragua’ya ayrıyeten odaklandığını ve bu ülkede 937 Facebook hesabı, 140 sayfa, 24 küme ve 363 Instagram hesabından oluşan bir ağı kaldırdığını söylüyor. Yapılan bu operasyon sonucunda, ülkede lokal temaslarının yanı sıra Nikaragua hükümeti ve Sandinista FSLN partisiyle de alakalı olan bu gurubun Meta çatısında bulunan tüm platformlardan kalıcı olarak temizlendiği belirtiliyor.

Şirket, CIB‘ın (Meta’nın Koordineli Onaylanmayan Davranış Birimi) pek çok ülkede, bölgede ve şirketlerde yapılan geçersiz hesap operasyonlarının farkında olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, bu durumla gayret etmek için iki farklı metot izlediğini söylüyor. Birincisinde lokal, fakat hükümetten bağımsız kümeler inceleniyor. Başkasındaysa yabancı kaynaklı ve hükümetlerle ilişkili olabilecek ağlar izleniyor.

Düzmece hesaplarına güvenerek dilediğini yapabileceğini sanan şahıslar yahut kümeler tespit edildiğinde, irtibatlı olduğu tüm hesapların platformla alakasının kesildiği belirtiliyor. Ayrıyeten şirket, geçmişte kaldırılan hesaplar şayet 2. ve 3. denemeleri yaparak katılmak isterlerse, bununda önüne geçerek yeni bir sayfa oluşturmalarını engelleyeceklerini söylüyor.

Facebook, yapmış olduğu son aktiflikte sırf geliştirdikleri yeni sanal gerçeklik dünyasının ve yeni çatı şirketinin tanıtımını yapmakla kalmadı. Ayrıyeten, takımlarını daha verimli bir formda kullanabilmek için farklı ünitelere ayırdı. Tıpkı CIB‘de olduğu üzere, Facebook ve Instagram‘ın haricinde WhatsApp ve başka yan kuruluşlarla da ilgilenen özel üniteleri bulunuyor. Ayrıyeten geçtiğimiz aylarda yaşanan erişim sorununun akabinde, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, işlere şahsen el atmış üzere duruyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1.500’e yakın, Facebook, ve, Instagram, hesabı, kapatıldı!, İşte sebebi,

APK indir  Facebook, baskılara dayanamadı: Yüz tanıma sistemini kaldırıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları