DOLAR 13,72770.46%
EURO 15,56470.24%
ALTIN 783,490,58
BITCOIN 755483-2,32%
Kütahya

AZ BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Abdullatif Şener’den AKP Sıralarına: ‘Hırsızlar Ordusuna Döndünüz!’
18 okunma

Abdullatif Şener’den AKP Sıralarına: ‘Hırsızlar Ordusuna Döndünüz!’

ABONE OL
Kasım 5, 2021 04:54
Abdullatif Şener’den AKP Sıralarına: ‘Hırsızlar Ordusuna Döndünüz!’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Abdüllatif Şener ile AKP’li vekiller ortasında tartışma yaşandı. Şener, “Dava parti değildir. Hırsızlar ordusuna döndünüz be, hırsızlar ordusuna. Laf atıp durmayın.” kelamlarıyla AKP sıralarına yüklendi.

Bir periyot başbakan yardımcılığı da yapan eski AKP’li şimdiki CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, 19 yıllık AKP iktidarına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komitesi‘nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2020 yılı kesin hesabı ve 2022 yılı bütçesi görüşülüyor. 

ANKA‘nın haberine nazaran komitede konuşan Abdüllatif Şener, iktidar partisi temsilcilerinin daima önderi kutsayan bir üslup benimsediğini söyleyerek, “Ben evvel de başkanı kutsayan bir anlayış görmemiştim. Bunu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yarısındaki periyotta icat edenler sizlersiniz. Ne kadar yanlışı varsa Sayın Cumhurbaşkanı’nın o yanlışları üzerine destan yazıyorsunuz” dedi.

“Ben de CHP’de siyaset yapsaydım asla Kılıçdaroğlu ile anılmak istemezdim”

Kendisine yöneltilen soruları yanıtlamaya başlamadan evvel CHP’li Şener’in, isim vermeden AKP’lilerin önderi kutsallaştırıldığına yönelik olarak gündüz yaptığı konuşmasını hatırlatan Bakan Varank’ın, “Dün toplumsal medyada Sayın Cumhurbaşkanımızın öldüğüyle ilgili, bu istikamette sözler kullanıldı. Bu türlü bir ortamda ben Sayın Abdüllatif Şener’in Viva Zapata ile ilgili bu tabirinin bilhassa seçildiğini düşünüyorum. Bizim inanç anlayışımızda hiçbir yaratılmış kutsallaştırılmaz. Sayın Abdüllatif Şener, siyaset arenasındaki yelpazede yer değiştirirken kendi medeniyet bedellerine de başkalaşmış bunu tabir etmek istiyorum” diye konuşması tartışmayı başlattı.

Bu kelamlar üzerine CHP’li milletvekilleri masalara vurarak “Böyle konuşamazsın” diyerek Varank’a itiraz etti. Bunun üzerine Varank, “Bizim kimseyi kutsallaştırmadığımızı hatırlardı. ‘Bizim medeniyet kıymetlerimize yabancılaştı’ dedim. Bizimle siyaset yapmadı mı? Onu söylüyorum” dedi.

CHP milletvekillerinin itirazının sürmesine rağmen Varank, Biz sayın Cumhurbaşkanımızla siyaset yapıyoruz. Olağan kendisi CHP’de siyaset yaptığı için Sayın Kılıçdaroğlu ile isminin anılmasını istemiyor olabilir. Ben de CHP’de siyaset yapsaydım asla Kılıçdaroğlu ile anılmak istemezdim” diye konuşması kuruldaki gerginliği tırmandırdı. Bunun üzerine Bakan Varank’ın kelamlarına reaksiyon gösteren CHP milletvekilleri masalara vurarak “Terbiyesiz adam… Oturacağız bize hakaret edecek!!’ diyerek ayağa kalktı.

“Hırsızlar ordusuna döndünüz” ????

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: