DOLAR 13,2685-2.96%
EURO 15,0495-3.39%
ALTIN 758,69-2,56
BITCOIN 756849-3,61%
Kütahya

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKP Kadın Kolları Başkanı Keşir’den Akşener’e: ‘Türkkan’ın Milletvekilliğinin Sonlandırılmasını Beklemekteyiz’
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Gündem
  • AKP Kadın Kolları Başkanı Keşir’den Akşener’e: ‘Türkkan’ın Milletvekilliğinin Sonlandırılmasını Beklemekteyiz’
26 okunma

AKP Kadın Kolları Başkanı Keşir’den Akşener’e: ‘Türkkan’ın Milletvekilliğinin Sonlandırılmasını Beklemekteyiz’

ABONE OL
Kasım 12, 2021 16:00
AKP Kadın Kolları Başkanı Keşir’den Akşener’e: ‘Türkkan’ın Milletvekilliğinin Sonlandırılmasını Beklemekteyiz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Genel Merkez Bayan Kolları Lideri ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yazdığı mektupta ‘Milletvekili Lütfü Türkkan’ın parti Küme Başkanvekilliğinden istifa etmesi milletin bayanlarının içini soğutmamıştır. Türkkan’ın milletvekilliğinin sonlandırılması için gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz’ dedi.

AKP Genel Merkez Bayan Kolları Lideri ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, DÜZGÜN Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir şehit yakınına küfretmesi üzerine UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener’e mektup gönderip, davette bulundu. ‘Kadınlar için Kadınlarla’ başlığı ile yazdığı mektupta pak lisan siyaseti vurgusu yapan Keşir, ‘Partiniz milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehidimizin bacısına sarf ettiği ağır küfür biz bayanları çok utandırmıştır. Aziz Milletimizin oyu ile Meclis’e gönderdiği bir milletvekilinin bir şehidimizin kız kardeşine küfretmesini bayan olarak içimize sindiremiyoruz. Mevzuyu müzakere ettiğiniz küme toplantısında, üstelik bu lisandan mağduriyetinizi tabir etmenize karşın, söylem dahi etmeye hicap duyacağım sözleri, Gazi Meclisimizin çatısı altında rahat rahat kullanmanız da biz siyasetçi bayanları hayrete düşürmüştür’ ifadelerini kullandı.

“Kadınların siyasete daha çok iştirakini istiyoruz”

AKP’li Keşir, ÂLÂ Parti Başkanı Akşener’e kıymetli bir sorumluluk düştüğünü belirterek, ‘Kadının siyasette faal varlığından kelam ederken, erkeklerin eleştirdiğimiz üslup ve biçimi ile siyaset yapmasını kastetmemiştik. Küfürlü bir lisan kullanarak, sizin de sık sık lisana getirdiğiniz üzere siyasetin ‘bacısı’ olamazsınız. Siyasette, varlığından muzdarip olduğumuz küfürlü eril lisanı temizlemek, kucaklayıcı bir üslup geliştirmek için bayanların siyasete daha çok iştirakini istiyoruz. Bayan bir ‘Genel Başkan’ olarak bu hususta size kıymetli bir sorumluluk düşmektedir. Bu bahiste göstereceğiniz hassasiyet, atacağınız adım, ‘temiz siyaset dili’ değerli olacaktır’ diyerek mektubuna devam etti.

“Gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz”

Keşir, mektubunun devamında şöyle dedi:

‘Milletvekili Lütfü Türkkan’ın parti Küme Başkanvekilliğinden istifa etmesi milletin bayanlarının içini soğutmamıştır. Milletvekilinin vazifesi, milleti en güzel halde temsil etmek ve ne olursa olsun temsil makamına yakışan vakarı korumaktır. Bir milletvekili ve bir bayan olarak, bayanlara karşı bu berbat üslubun sahibi küfürbaz milletvekilinin Meclis oturumlarına hala katılabilecek olması onur kırıcıdır. Türkkan’ın milletvekilliğinin sonlandırılması için gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz. 5,5 milyon üyeyi temsil eden AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri olarak, size çağrım; Büyük Meclis’te kullandığınız ağır tabir için Aziz Türk Milletinden özür dilemenizdir. Gelin daima birlikte bu kirli, küfürlü lisana karşı halimizi net bir biçimde ortaya koyalım.’

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: