DOLAR 15,8896 2.08%
EURO 16,7648 2.99%
ALTIN 927,771,86
BITCOIN 4709111,44%
Kars

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

X
AKP’li Başkan Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İstemeyen Memura Hakaret Etti
53 okunma

AKP’li Başkan Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İstemeyen Memura Hakaret Etti

ABONE OL
Ocak 19, 2022 06:00
AKP’li Başkan Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İstemeyen Memura Hakaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP’li Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı’nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen memur M.K.’ye hakaretleri, tehditleri ifşa oldu. Yaşananlardan sonra memur M.K., AKP’li Liderin talimatıyla açığa alındı. Hukuk çabası ile tekrar işine dönen M.K., bu sefer de iş tarifinde olmayan yerlere sürüldü.

İstanbul Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı 28 Ocak 2021’de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istedi. Fakat devlet memuru M.K., Çağırıcı ile fotoğraf çektirmek istemedi.

KRT’den Mutluhan Yıldız’ın haberine nazaran, Çağırıcı, M.K.’nin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmesi karşısında öfkelendi. Çağırıcı M.K.’ya hakaret ve tehditler savurdu. Çağırıcı, ‘Kim lan bu geri zekalı, aptal herif, ukela, niçin oğlum bunun siciliyle oynamıyorsunuz, bunun eline düdük verin, kapıya dikin gitsin mahkemeye’ tabirlerini kullandı. Memur M.K. ise Çağırıcı’nın hakaret ve tehditleri karşısında sakinliğini bozmadı. Yaşanan bu skandaldan sonra M.K.’nın başına gelmeyen kalmadı. Belediye idaresi M.K.’ya ‘saygısızlık’ suçlamasında bulundu. M.K. hakkında evvel inleceme başlatıldı, akabinde açığa alındı.

İşe gördü döndü, sürgün edidi…

M.K., olay günü bulundukları ortamda çok sayıda kişinin olduğunu, imgelerin çekilmiş olabileceğini, bu imgelerin izlenmesi ve incelenmesi halinde bir saygısızlığının olmadığının görüleceğini belirterek imajları bulunmasını ve incelenmesini talep etti. Lakin belediye idaresi kabul etmedi.

M.K. hukuk gayreti ile misyonuna geri döndü, lakin bu sefer de sürgün üstüne sürgün edildi, takımı ile ilgisi olmayan işlere gönderildi. M.K.’nın sendikal hakları belediye tarafından engellendi, bilgi edinme dilekçeleri yanıtsız kaldı.

Geçtiğimiz günlerde AKP’li Çağırıcı’nın devlet memuru M.K.’ya hakaret ve tehditleri ifşa oldu. Toplumsal medyada yayınlanan ses kayıtlarında Çağırıcı’nın çılgına döndüğü, sesini yükselttiği duyuluyor.

AKP’li Lider Çağırıcı’nın ses kayıtlarında Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Tatlı’ya hukuksuz talimatlarda bulunduğu, Tatlı’nın de ‘Tamam Başkanım’ dediği ortaya çıktı.

İşte o diyalog ????

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: