DOLAR 13,71060.34%
EURO 15,4866-0.29%
ALTIN 779,990,14
BITCOIN 7716270,28%
Kütahya

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

AKP’li Başkan Yaptığı Torpili Savundu: ‘Yoksul Akrabam Olamaz mı?’
14 okunma

AKP’li Başkan Yaptığı Torpili Savundu: ‘Yoksul Akrabam Olamaz mı?’

ABONE OL
Kasım 6, 2021 10:42
AKP’li Başkan Yaptığı Torpili Savundu: ‘Yoksul Akrabam Olamaz mı?’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’ın Karakoçan İlçesinin AKP’li Belediye Lideri Ayhan Akbaba, belediye personel olarak amcasının oğlunu almasına yönelik tenkitlere, ‘Ben 2.5 yıldır hiçbir akrabamı belediyeye almadım. Belediye meclisi üyesinin ya da benim akrabam olup fakir olan kimse olamaz mı?’ yanıtını verdi.

Elazığ’ın AKP’li Karakoçan Belediyesi’ne bağlı bir şirkete çeşitli ünitelerde çalıştırılmak üzere 24 emekçi alımı için İŞKUR’da ilan duyurusu yapıldı. Duyuru sonrasında belediyeye müracaat ederek mülakata giren yaklaşık 30 kişi içerisinde 24 personel alındı. 

Sözcü’den Cihan Demirdaş’ın haberine nazaran,işçi alımlarında Karakoçan Belediye Lideri AKP’li Ayhan Akbaba’nın amcasının oğlu ile birçok AKP’li meclis üyesinin akrabaları ve AKP Karakoçan İlçe Gençlik Kolları Lideri Tayyip Akbulut’un olması tartışma yarattı.

DEVA Partisi Elazığ Vilayet Lideri Mehmet Kangal, “Vatandaşımızın hakkını gasp eden bu zihniyet, ivedilikle yapılan yanlıştan dönmeli ve adaletli bir formda personel alımlarını gerçekleştirmelidir” diyerek belediye idaresine davette bulundu.

“İşe muhtaçlığı varsa kimin akrabası olduğunun ehemmiyeti yok”

Karakoçan Belediye Lideri Ayhan Akbaba ise sürecin hukuka uygun olduğunu belirtti, akrabasının işe alınmasını ise şu sözlerle savundu: 

“İşe alınan şahısların birçoğu işe muhtaçlığı olan gariban beşerler. Alınan şahısların hiçbiri yönetici olarak alınmadı, hepsi çeşitli ünitelerde personel olarak alındı. Örneğin, iş başvurusu yapanlardan biri de amcamın oğlu kendisi de paklık işlerine alınmış. Belediye meclisi üyesinin ya da benim akrabam olup fakir olan kimse olamaz mı?”

Akbaba kelamlarını şöyle sürdürdü:

‘Ben 2.5 yıldır hiçbir akrabamı belediyeye almadım. Fakir olduktan sonra ve işe muhtaçlığı olduktan sonra kimin akrabası olduğunun ehemmiyeti yok. Kaldı ki hakikaten belediyede işçi eksikliği düşüncemiz var”

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: