DOLAR 13,72770.46%
EURO 15,56470.24%
ALTIN 783,490,58
BITCOIN 755483-2,32%
Kütahya

AZ BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKP’nin Z Kuşağı Anketi: Sadece Yüzde 10’u Geleceği İçin Mücadele Etmeyi Değer Buluyor
19 okunma

AKP’nin Z Kuşağı Anketi: Sadece Yüzde 10’u Geleceği İçin Mücadele Etmeyi Değer Buluyor

ABONE OL
Kasım 3, 2021 16:36
AKP’nin Z Kuşağı Anketi: Sadece Yüzde 10’u Geleceği İçin Mücadele Etmeyi Değer Buluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP’nin yaptırdığı ankete nazaran “Hayatta ne için çaba etmeye bedel?” sorusuna gençlerin yüzde 70’i “Vatan, millet, bayrak ve din için uğraş ederim” karşılığını verdi. “Kariyerim, geleceğim için çaba ederim” diyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı.

Milliyet gazetesinden Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine nazaran, AKP 16 Kasım’da Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi yerleşkesinde yeni açılan Başşehir Millet Bahçesi’nde Belediyeler Gençlik Şenliği düzenlemeye hazırlanıyor. Bu ortada AK Parti’nin “Z” nesline yönelik yeni bir anket yaptırdığı, anket kapsamında “Hayatta ne için uğraş etmeye bedel?” sorusuna gençlerin yüzde 70’inin “Vatan, millet, bayrak ve din için uğraş ederim” karşılığını verdiği öğrenildi.

AK Parti kaynakları, Türkiye’nin dört bir yanında Z nesline yönelik faaliyetlere yük verildiğini söylerken, “Gençlerin AK Parti’ye karşı ilgisinin az olduğu, partinin gençlere erişemediği” istikametindeki tezlerin “algı çalışması” olduğunu savundu.

‘AKP’nin Z jenerasyonu ile ilgili bir takviye sorunu yok’

Kaynaklar, “AK Parti olarak, yaptığımız anket çalışmalarında devamlı olarak gençliğin beklentilerinin, maksatlarının, fikirlerinin, taleplerinin neler olduğunu; icraatlarımızda neleri eksik görüp nelere tam puan verdiklerini daima ölçüyoruz. AK Parti’nin Z kuşağı ile ilgili bir dayanak sorunu yok. Sırf gençlerin AK Parti’ye alâkasını nasıl daha da artırabileceğimiz üzerine yeni çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanı’nın gençler üzerindeki tesiri hâlâ büyük. Bu nedenle gençlerle buluşma programları sıklaştırılacak” değerlendirmesini yapıyor.

Anketin sonuçları ise farklı

AK Parti kaynakları, Z jenerasyonuna yönelik yaptırdıkları yeni ankette, “Hayatta ne için gayret etmeye paha?” sorusuna gençlerin yüzde 70’inin “Vatan, millet, bayrak ve din için uğraş ederim” karşılığını verdiğini; “Kariyerim, geleceğim için uğraş ederim” diyenlerin oranının ise yüzde 10’da kaldığını söyledi. Kaynaklar, AK Parti’nin anketinde seçimlerde “AK Parti’ye oy veririm” diyen gençlerin oranının ise yüzde 40 olduğunu söz etti.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: