DOLAR 13,5387-1.9%
EURO 15,2876-2.05%
ALTIN 775,86-1,68
BITCOIN 6923862,43%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’
25 okunma

Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’

ABONE OL
Kasım 9, 2021 16:18
Akşener’den Erdoğan’a: ‘Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Partisinin küme toplantısında konuşan UYGUN Parti başkanı Akşener, ‘Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemezler’ diye konuştu.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

‘Yarın 10 Kasım, ortak bir hüznümüzün mavi gözlü bozkurtumuzu ebediyete uğurladığımızın yıl dönümü. O büyük iradenin önderi bundan 83 yıl evvel ortamızdan ayrıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdaki ayrık otlarını saymazsak Türkiye’nin her kimlikten her renkten vatandaşın şükranla andığı bir başkandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin buluşma noktasıdır. Ahlaksız uğraşlara karşın o büyük insanın vakfettiği bu büyük aziz milletin kalbinden silmeyi başaramadılar. Görüyorum ki vefatından 83 yıl sonra bile neden hâlâ bu kadar sevildiğini anlamakta zorlanıyorlar. Şaşırmıyoruz ‘çünkü evvel millet diyemeyenlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamaları mümkün olamaz. Allah’ın huzurunda ondan razı olduğumuzu ilan ediyoruz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten razıyız Allah da mavi gözlü bozkurtumuzdan ve tüm istiklal gazilerimizden razı olsun.

‘Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemez…’

Aziz milletim bir konunun altını kalın bir formda çizmek istiyorum. Ellerinde şehitlerimizin kanı olan teröristleri devletin televizyonuna çıkaranlar bize şehitlerimiz üzerinden ahkam kesemez. Şehide ‘kelle’ diyen şuursuzlar bize ahkam kesemezler.

Bu kürsüde şehit yakınları konuşurken yayını kesenler bize ahkam kesemez. Teröristler rahatsız olmasın diye bayrak indirenlerin, meşhur Habur rezaletinde o malum mahkemelerin kurulduğunda orada çalışan bir öğrencim beni aradı.

‘Teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafları çadır mahkemelerinden çıkarıldı’ dedi.

Türk bayrağını o mahkemelerden indirenlerin bize edecek tek söz kelamları, verecek tek satır dersleri olamaz.

Lütfü Beyefendi bir yanılgı yaptı. Lakin kendisi yaptığı yanılgı karşısında olgunluk gösterdi evvel çıktı özür diledi sonrasında ise gereğini yapıp küme başkanvekilliğinden istifa etti.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: