DOLAR 13,5851-1.59%
EURO 15,3306-1.89%
ALTIN 773,30-2,01
BITCOIN 6928111,79%
Kütahya

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ali Erbaş: ‘En Çok Güvenilen Kurum Diyanet’
23 okunma

Ali Erbaş: ‘En Çok Güvenilen Kurum Diyanet’

ABONE OL
Kasım 5, 2021 22:42
Ali Erbaş: ‘En Çok Güvenilen Kurum Diyanet’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’ın Diyanet Yayınları’nca kitaplaştırılan konuşmasında Diyanet’in, ‘En çok güvenilen ve sahiplenilen kurum’ olduğu tez edildi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine nazaran, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş imzası ile yayımlanan, “Din Hizmetine Adanmış Gönüllere Sesleniş” isimli kitapta, Diyanet’in, “En çok güvenilen ve sahiplenilen kurum” olduğu sav edildi.

İktidara yakınlığıyla bilinen bir gazetedeki köşe yazılarını, “Ramazan Günlükleri” ismi altında kitaplaştıran, kitabın basım maliyetini ise Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden karşılatan Ali Erbaş’ın bir kitabı daha Diyanet Yayınları’nca dolanıma sokuldu. Erbaş’ın 81 vilayet müftüsünün iştirakiyle düzenlenen istişare toplantısında görüntü konferans formülüyle yaptığı konuşma e-kitap haline getirildi. İnternet üzerinden fiyatsız temin edilebilen, “Din Hizmetlerine Adanmış Gönüllere Sesleniş” isimli kitapta dikkati çeken sözler yer aldı.

“Fitnelerle gayret ettik”

Kitabında, “Diyanet’in bütün hizmetlerinde milletin sağlam bir inanç ve üstün bir ahlakla ebediyen payidar olması için” çalıştığını belirten Erbaş, “Diyanet, milletimizin beraberliği, kardeşliği, bütünlüğü, dirliği ve sistemi için bütün imkanlarıyla çaba etmiştir. Huzurumuzu bozmak isteyen fitnelerle uğraş etmiştir” sözlerini kullandı.

“Ayrım yapmadan hizmet etmek zorundayız”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “Halkın en çok güvendiği ve sahiplendiği kurum” olarak nitelendirilen Erbaş, “Aziz milletimiz mescitlerden Kur’an kurslarına kadar yaptığımız hizmetlerin en büyük destekçisi olmuştur” dedi. İktidarın telaffuzları doğrultusunda yaptığı açıklamalar ve siyasi hususlardaki çıkışlarıyla gündeme tartışılan Erbaş, din görevlilerine, “Her türlü siyasi ve ideolojik görüşün üstünde, hiçbir formda ırk, mezhep, meşrep ve cinsiyet ayrımı yapmadan bütün halkımıza hizmet etmek zorundayız” nasihatini verdi.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: