DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 411902-0,93%
Muğla
31°

AÇIK

05:16

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
APPLE 2021 LANSMANININ TÜM AYRINTILARI
10 okunma

APPLE 2021 LANSMANININ TÜM AYRINTILARI

ABONE OL
Eylül 15, 2021 08:12
APPLE 2021 LANSMANININ TÜM AYRINTILARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merakla beklenen Apple lansmanı 14 Eylül Salı günü Kaliforniya’da sanal bir aktiflikle gerçekleşti. Apple eserlerine dair bütün bilgileri sizin için derledik. İşte Apple eserleri iPhone 13 ve iPhone 13 Küçük, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, Apple Watch Series 7, iPad ve iPad Küçük hakkında merak edilenler…

IPHONE 13 ve IPHONE 13 KÜÇÜK
Apple, çığır açan kamera inovasyonları ve pil ömründe etkileyici bir artış sağlayan, inanılmaz güçlü bir çip sunan iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’yi tanıttı.

Şık ve güçlü bir dizayna, loş ışıkta daha âlâ fotoğraf ve görüntüler için gelişmiş yeni çift kamera sistemine sahip ve Sinematik modu sunuyor. Apple bugün beş süper renk seçeneğiyle, şık düz kenarlarıyla etkileyici bir dizayna sahip, dünyanın en âlâ akıllı telefonunun yeni jenerasyonu olan iPhone 13 ve iPhone 13 mini’yi tanıttı. Her iki modelde de bir iPhone’da bugüne kadarki en gelişmiş çift kamera sistemi ile birlikte – daha büyük piksellerle ve loş ışıkta fotoğraf ve görüntü çekiminde iyileştirmeler sunan sensör bazlı optik manzara stabilizasyonuna (OIS) sahip yeni Geniş kamera, kamerayı Fotoğrafik Tarzlarla kişiselleştirmenin yeni bir yolu ve manzaralı öykü anlatımına yeni bir boyut getiren Sinematik mod üzere büyük inovasyonlar bulunuyor. iPhone 13 ve iPhone 13 küçük; A15 Bionic ile üstün süratli bir performans ve güç verimliliği, daha uzun pil ömrü, içeriklere hayat veren daha parlak Üstün Retina XDR ekran, Ceramic Shield ön yüzey sayesinde inanılmaz dayanıklılık, 128 GB ile iki kat artırılan başlangıç seviyesi depolama kapasitesi, suya dayanıklılık için kesim başkanı IP68 derecesi ve gelişmiş 5G tecrübesi sunuyor.

Pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve (PRODUCT)RED1 renk seçenekleriyle sunulan iPhone 13 ve iPhone 13 küçük için 17 Eylül Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve iPhone 13 ve iPhone 13 küçük 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

“Müşterilerimiz her gün iPhone’a güveniyor. Bu nedenle, iPhone 13 ve iPhone 13 mini’yi daha güçlü, daha yetenekli ve kullanması daha eğlenceli olacak formda tasarladık,” diyen Apple’ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Greg Joswiak kelamlarını şöyle sürdürdü: “Her iki telefon da süper dizayna, etkileyici bilişimsel fotoğraf teknolojileri barındıran gelişmiş kamera sistemine sahip ve hepsi, müşterilerin gereksinim duyduklarında iPhone’larına güvenebilmelerini sağlamak için harikulâde dayanıklılık, suya dayanıklılık ve pil ömründe büyük bir artışla birlikte sunuluyor. iOS 15 ve yerleşik kapalılıkla sıkı bir formda entegre olan tüm bu özellikler iPhone 13 ve iPhone 13 mini’yi tartışmasız bir tercih haline getiriyor.”

Mükemmel pil ömrüyle güçlü ve şık bir tasarım
Baştan aşağı yine tasarlanan iPhone 13 ve iPhone 13 küçük destekli bir düz kanar dizaynına ve şık bir alüminyum çerçeveye sahip ve beş mükemmel renk seçeneğiyle sunuluyor. 6.1 inç ve 5.4 inç ekranlar2 iPhone’a özel ve tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam olan Ceramic Shield ön yüze sahip. Her iki model de suya dayanıklılık için dal başkanı IP68 derecesine3 sahip ve sık kullanılan sıvıların dökülmesine karşı müdafaa sağlayacak formda tasarlandı. Diyagonal olarak düzenlenmiş lenslerle tekrar tasarlanan art kamera yerleşimi gelişmiş çift kamera sistemini imkanlı kılıyor ve yine tasarlanan daha küçük TrueDepth kamera sistemi, bir akıllı telefondaki en inançlı yüz doğrulama teknolojisi olan Face ID dahil, birebir çığır açan teknolojileri barındırırken daha fazla görüntüleme alanı sunuyor.

Geliştirilmiş Muhteşem Retina XDR OLED ekranlar, daha yüksek güç verimliliğiyle, gerçeğe yakın siyah tonları için harika bir kontrast oranı ve 800 nit’te azamî dış yer parlaklığında yüzde 28 artış ve 1200 nit’te fotoğraflar ve görüntüler üzere HDR içerikleri için daha yüksek azamî parlaklık sunuyor.

A15 Bionic, daha verimli bileşenler, daha büyük pil ve donanım ve yazılımın derinlemesine entegrasyonunun sağladığı güç optimizasyonları sayesinde, hem Phone 13 hem de iPhone 13 küçük değerli pil ömrü iyileştirmeleriyle sunuluyor. iPhone 13, iPhone 12’den günde iki buçuk saate kadar daha uzun ve iPhone 13 küçük iPhone 12’den günde bir buçuk saate kadar daha uzun pil ömrüyle, harika bir tam gün pil ömrü sunuyor.

iPhone’daki en gelişmiş çift kamera sistemi
iPhone 13 ve iPhone 13 küçük, donanım ve bilişimsel fotoğraf teknolojilerinde büyüleyici fotoğraflar ve görüntüler çekmeyi sağlayan gelişmelerle birlikte kamera dizaynında büyük bir ilerlemeyi temsil ediyor. Bir iPhone çift kamera sistemindeki en büyük sensöre sahip, 1.7 µm piksel boyutlu yeni Geniş kamera, daha az pürüz ve daha parlak sonuçlar için yüzde 47 daha fazla ışık toplayabiliyor. Birinci kere iPhone 12 Pro Max ile kullanıma sunulan ve öbür hiçbir akıllı telefonda bulunmayan sensör bazlı OIS, daha kompakt iPhone 13 mini’de bile, Geniş kameraya da geliyor. Sensör bazlı OIS, lens yerine sensörü stabilize ederek çekimlerin sarsıntısız görünmesini sağlarken, özel olarak tasarlanan, yeni bir sensöre sahip Ultra Geniş kamera, imajları fotoğrafların ve görüntülerin karanlık alanlarında daha fazla detayla ve daha az pürüzle kaydediyor.

Sinematografi üzerine yapılan detaylı çalışmaların ve odak kaydırmanın kullanılmasının akabinde, iPhone’daki Sinematik mod, insanların, mesken hayvanlarının ve objelerin görüntülerini otomatik odak değiştirmeleri sayesinde etkileyici bir derinlik efektiyle kaydediyor. Bu sayede, profesyonel bir sinema imalcisi olmasa bile herkes sinematografik çekimler yapabilecek. Yaratıcı müdahale için, odak kayıttan evvel yahut sonra değiştirilebiliyor ve kullanıcılar Fotoğraflar ve iOS için iMovie uygulamalarında bokeh seviyesini ayarlayabiliyorlar. Bu özellik çok yakında macOS için iMovie ve Final Cut Pro uygulamalarında da sunulacak. Bu, iPhone 13 eser serisini görüntüde alan derinliği efekti düzenlemesini kayıttan sonra bile yapabilen yegane aygıtlar yapıyor. A15 Bionic ve gelişmiş yapay öğrenme algoritmalarıyla desteklenen Sinematik mod Dolby Vision HDR kayıt yapıyor. Her iki model de, kayıttan düzenleme ve paylaşmaya kadar, artık tüm kameralarda 4K için saniyede 60 kare sürate kadar desteklenen, Dolby Vision ile HDR görüntü kaydı sunuyor.

A15 Bionic’teki daha süratli Neural Engine, yeni manzara sinyali işlemcisi (ISP) ve bilişimsel fotoğraf teknolojilerindeki gelişmeler iPhone 13 ve iPhone 13 mini’deki büsbütün yeni özellikleri destekliyor. Fotoğrafik Tarzlar, kullanıcıların Apple’ın çok kareli imaj sürece teknolojisinden hala yararlanmaya devam ederken, her imgeye kendi ferdî fotoğraf tercihlerini uygulamalarını sağlıyor. Evvelce ayarlanmış ve özelleştirilmiş tercihler, kolay bir filtreden farklı olarak, fotoğrafın farklı kesimlerinde hakikat ayarlamaları akıllı bir halde uygulayarak tüm sahneler ve süjeler üzerinde, farklı cilt tonları üzere değerli ögelerinin korunmasını sağlayacak halde süreç yapıyor. Çift kamera sistemi ve bilişimsel fotoğraf teknolojilerinin gücü, gelişmiş Gece modunun yanı sıra, Akıllı HDR 4’ü destekleyerek artık güçlü şartlarda bile bir küme fotoğrafında her süje için daha düzgün renk, kontrast ve ışıkla gerçeğe çok daha yakın manzaralar elde etmeyi sağlıyor. TrueDepth kamera, Sinematik mod, Fotoğrafik Tarzlar, Akıllı HDR 4 ve öteki özellikler dahil, harika yeni kamera özelliklerinin tümünü destekliyor.

A15 Bionic: iPhone 13’ün Motoru
Rakiplerinden daha süratli ve daha fazla performans ve güç verimliliği sunan A15 Bionic, iPhone 13 eser serisinde her şeyi daha akıcı hale getiriyor. En son bilişimsel fotoğraf teknolojisi özellikleri dahil, en güçlü vazifelerin üstesinden gelmek için 5 nanometre teknolojisini kullanıyor ve yaklaşık 15 milyar transistöre sahip. İki adet yüksek performans çekirdeği ve dört adet yüksek verimlilik çekirdeğine sahip yeni 6 çekirdekli CPU, rakiplerine nazaran yüzde 50’ye kadar daha süratli ve güçlü misyonları meselesiz ve verimli bir biçimde yerine getiriyor. Yeni 4 çekirdekli GPU ise rakiplerine nazaran yüzde 30’a kadar daha süratli ve grafiklerin ağır olarak kullanıldığı oyunlarda daha gerçeğe yakın görselleri ve ışık efektlerini imkanlı kılıyor. Yeni 16 çekirdekli Neural Engine saniyede 15,8 trilyona kadar süreç gerçekleştirme kapasitesiyle, iOS 15 ile Kamera uygulamasındaki Canlı Metin üzere özelliklerin yanı sıra üçüncü taraf tecrübeler için daha da süratli yapay öğrenme sağlıyor. Bilişimsel fotoğraf teknolojileri ve güçlü kamera donanımıyla eşleşen yeni jenerasyon ISP’deki büyük ilerlemeler yeni çift kamera sistemini oluşturmak için birleşiyor.

Daha fazla yerde 5G tecrübesi

Dünya süratle 5G’ye geçiyor ve iPhone, kullanıcıların bağlanma, paylaşma ve içerikleri kullanma biçimini değiştiren gelişmiş bir 5G tecrübesi sunuyor. Daha fazla 5G banda sahip özelleştirilmiş donanım tasarımı, iPhone 13 eser serisinin daha büyük kapsama ve performans için daha fazla yerde 5G’de çalışmasını sağlıyor.6 2021 yılının sonuna kadar, iPhone’daki 5G dayanağı, tüm dünyada 200’ün üzerinde operatör ve 60 ülke ve bölgeyle iki katına çıkacak. Kullanıcılar favori platformlarında daha yüksek kaliteli görüntü yayınları, çok oyunculu oyunlarda daha rekabetçi oyunlar, daha yüksek indirme ve yükleme suratları ve çok daha fazlasını deneyimleyebilecek. iOS 15 ile, 5G’deki SharePlay7, FaceTime görüşmesi yaparken arkadaşlarınızla eşzamanlı olarak HDR sinemaları yahut TV programları izlemek üzere güçlü paylaşılan tecrübelere imkan verecek. Ve Akıllı Data modu, 5G suratları gerekmediğinde iPhone’u LTE’ye otomatik olarak geçirerek pil ömrünü akıllı formda koruyacak.

iOS 15 ile birlikte
iOS 15, iPhone tecrübesini temasta kalmanın yeni yolları, kullanıcıların aygıt içi akıllı teknolojilerle odaklanmalarına, keşfetmelerine ve daha fazlasını yapmalarına yardımcı olan güçlü özelliklerle geliştiriyor. FaceTime görüşmeleri uzamsal ses ve yeni Portre moduyla daha doğal görünüyor; yeni Odak özellikleri kullanıcıların dikkatlerinin daha az dağılmasına yardımcı oluyor; yine tasarlanan bildirimler ve Canlı Metin özelliği, aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak bir fotoğraftaki metinleri algılıyor ve kullanıcıların bu metinler üzerinde süreç yapabilmesini sağlıyor. Apple Harita uygulaması, üç boyutlu bir kentte otomobil kullanma tecrübesi ve artırılmış gerçeklikte yürüme rotalarıyla dünyayı keşfetmenin yesyeni yollarını sunuyor. Hava Durumu ise tam ekran haritalar ve dataları gösteren daha görsel grafiklerle yine tasarlandı. Wallet, mesken anahtarları için takviye sunarken Siri, Mail ve sistem genelinde daha fazla yerde sunduğu yeni zımnilik kontrolleri ile kullanıcı bilgilerini daha da yeterli koruyor.

iPhone ve etraf
iPhone 13, bölümde birinci defa, kimyasal olarak daha güçlü, yüksek performanslı bir gerece dönüştürülmüş plastik su şişelerini kullanan anten sınırları dahil, etrafa olan tesirini en aza indirmek için tasarlanmıştır. iPhone, tıpkı vakitte, MagSafe’de kullanılanlar üzere mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş az bulunan toprak elementleri, anakart lehimlerinde ve birinci sefer, pil idaresi ünitesinin lehimlerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay kullanıyor. Ayrıyeten, her iki model de anakartın kaplamasında ve ön kamera ve art kameralardaki kablolarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın kullanıyor. Yine tasarlanan ambalajın dış yüzeyinde streç sinema kullanılmaması, plastik kullanımının 600 metrik ton azaltılmasını sağlıyor ve Apple’ı 2025 yılına kadar tüm ambalajlarda plastik kullanımını büsbütün sona erdirme gayesine yakınlaştırıyor.

Apple bugün global kurumsal operasyonlarında büsbütün karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zinciri ve eser ömür döngüleri de dahil tüm çalışmalarında iklim üzerindeki tesirinin net olarak sıfır olmasını planlıyor. Bu da satılan her Apple aygıtının bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı ve şarjdan geri dönüşüm ve materyallerin geri kazanılmasına kadar her basamakta yüzde 100 karbon nötr olması manasına gelecek.

Fiyatlar ve bulunabilirlik
• iPhone 13 ve iPhone 13 küçük; pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve (PRODUCT)RED renk seçenekleri, depolama kapasitesini iki katına çıkaran 128 GB yeni başlangıç seviyesi kapasitesiyle satışa sunulacak.
• Avustralya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Japonya, Birleşik Krallık, ABD ve 30’dan fazla öbür ülke ve bölgedeki müşteriler iPhone 13 ve iPhone 13 küçük için 17 Eylül Cuma saat 05:00’ten (PDT) itibaren ön sipariş verebilir. iPhone 13 ve iPhone 13 küçük, 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• Her iki model de Türkiye’de 1 Ekim Cuma gününden itibaren, Malezya, Meksika, Güney Kore, Tayland ve 10 başka ülke ve bölgede 8 Ekim Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• Müşteriler iPhone 13’ü 11.999 TL ve iPhone 13 küçük’ü 10.999 TL’den başlayan fiyatlarla Apple Store uygulaması ve Apple Store’lardan satın alabilecekler.
• iPhone 13 ve iPhone 13 küçük, ayrıyeten Apple Yetkili Satıcıları ve muhakkak bağlantı operatörlerinde satışa sunulacak.
• ABD’deki müşteriler, 16 Eylül Perşembe günü 21:00’a (PDT) kadar apple.com/tr/store sitesini ziyaret ederek yahut Apple Store uygulamasını kullanarak iPhone 13 ve iPhone 13 küçük ön siparişleri için hazırlanabilirler. Aylık taksitlerle yahut peşin ödemeyi seçebilir, yeni eserleri için bir takas kredisi ekleyebilirler yahut iPhone Yükseltme Programı aracılığıyla yeni bir modele geçebilirler.
• iOS 15, 20 Eylül Pazartesi günü fiyatsız bir yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.
• Yeni iPhone için MagSafe özellikli Deri Cüzdan, iPhone’dan çıkarılırsa en son bilinen pozisyonunun kullanıcılara bildirilmesini sağlayarak Bul uygulamasını destekliyor. iPhone için MagSafe özellikli Deri Cüzdan, yeni deri ve silikon MagSafe kılıflar ve MagSafe özellikli şeffaf kılıflar bugünden itibaren sipariş edilebilecek.

IPHONE 13 PRO VE IPHONE 13 PRO MAX
Apple, her zamankinden daha pro olan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’i duyurdu.

Bugüne kadar bir iPhone’da sunulan en gelişmiş pro kamera sistemi, ProMotion özelliğine sahip Üstün Retina XDR Ekran, pil ömründe büyük bir artış, A15 Bionic, bir akıllı telefonda bulunan en süratli çip, gelişmiş bir 5G tecrübesi ve çok daha fazlası…

Apple bugün, bir akıllı telefonda yapılabileceklerin sonunu genişleten iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’i tanıttı. Baştan aşağı tekrar tasarlanan her iki modelde de 120 Hz uyarlamalı yenileme süratiyle dokunma tecrübesini daha süratli ve hassas hale getiren, ProMotion özelliğine sahip, büsbütün yeni bir Muhteşem Retina XDR ekran bulunuyor. Pro kamera sistemi, mükemmel fotoğraflar ve görüntüler çeken, gücünü A15 Bionic’in eşsiz performansından alan, önde gelen rakiplerinden çok daha güçlü yeni Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralarla şimdiye kadarki en büyük ilerlemeyi kaydetti. Bu teknolojiler, yeni Ultra Geniş kamerada makro fotoğrafçılık ve 2,2 kata kadar daha uygun loş ışık performansı üzere etkileyici yeni fotoğraf özelliklerini mümkün kılıyor. Fotoğrafik Tarzlar üzere yeni bilişimsel fotoğrafçılık özellikleri Kamera uygulamasındaki manzaraların görünümünü şahsileştiriyor ve her iki modelde de tüm kameralarda Gece modu bulunuyor. Sinematik mod görüntü çekimlerine harika alan derinliği geçişleri, makro görüntü, Süratli Çekim, Ağır Çekim ve hatta daha güzel loş ışık performansı için büyük bir yenilik getiriyor. Her iki model de Dolby Vision’da uçtan uca pro iş akışlarını ve birinci kere, sadece iPhone’da bulunan ProRes’i sunuyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max daha fazla kapsama sağlamak için daha fazla bant içeren 5G’ye, pil ömründe iPhone 13 Pro Max modelinde bir iPhone’daki en âlâ pil ömrünü elde etmek için yapılan büyük iyileştirmelere, yeni 1 TB depolama kapasitesine ve hala öteki tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam olan Ceramic Shield’a sahip.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max grafit, altın, gümüş ve büsbütün yeni sierra mavisinden oluşan dört büyüleyici renk seçeneğiyle satışa sunulacak. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için 17 Eylül Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve her iki model de 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışta olacak.

“iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kamera sistemimizdeki en büyük ilerleme, bir iPhone’da bugüne kadarki en yeterli pil ömrü ve bir akıllı telefondaki en süratli performans ile bugüne kadar sunduğumuz en âlâ pro iPhone eser serimizi oluşturuyor, iPhone için yeni bir standart belirliyor ve daha evvel asla mümkün olmayan inanılmaz tecrübeleri mümkün kılıyor,” diyen Apple’ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Greg Joswiak kelamlarını şöyle sürdürdü: “Yeni pro kamera sistemi, gelişmiş Telefoto zoom, makro fotoğrafçılık, Fotoğrafik Tarzlar, Sinematik modun yanı sıra ProRes ve Dolby Vision görüntü üzere daha da pro fotoğrafçılık maharetlerini sunuyor. ProMotion teknolojisine sahip Muhteşem Retina XDR ekran şimdiye kadarki en güzel ekranımız; ekranınızdaki içeriklere akıllı formda reaksiyon veriyor, fantastik bir grafik performansı sunuyor ve tüm görüntüleme tecrübeleri için eksiksiz.”

Şimdiye kadarki en gelişmiş iphone kameraları
iPhone 13 Pro eser serisi, üç art kamera için daha düzgün pürüz azaltma ve ton eşleme için A15 Bionic’teki yeni imaj sinyali işlemcisi (ISP) tarafından desteklenen, iOS 15 ile birlikte meselesiz bir halde çalışmak için optimize edilen yeni sensörler ve lenslerle iPhone’daki en âlâ kamera sistemine sahip. Orijinal Geniş kamera, daha az pürüz ve farklı ışık şartlarında gereken daha yüksek deklanşör suratları için 1.9 µm piksel boyutunda, yani bir iPhone’da bugüne kadar bulunan en büyük sensöre sahip ve daha da ayrıntılı fotoğraflar çekiyor. Daha büyük ƒ/1.5 diyaframla birlikte, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in Geniş kamerası düşük ışık şartlarında iPhone 12 Pro’ya nazaran 2,2 kata, iPhone 12 Pro Max’e nazaran neredeyse 1,5 kata kadar ulaşan çok büyük güzelleşme sunuyor. Her iki modelde de bulunan, iPhone’a mahsus sensör bazlı optik manzara stabilizasyonu (OIS) lens yerine sensörü stabilize ederek, kullanıcı hareket ettiğinde bile fotoğrafların pürüzsüz ve görüntülerin sarsıntısız olmasını sağlıyor.

Yeni Ultra Geniş kamera, loş ışık şartlarında yüzde 92 oranında bir düzgünleşme sağlayarak daha parlak ve net manzaralar oluşturan daha büyük bir ƒ/1.8 diyaframa ve yeni otomatik odaklama sistemine sahip. Yeni lens tasarımı, iPhone’daki Ultra Geniş kamerada birinci defa sunulan otomatik odaklama özelliği ve gelişmiş yazılım daha evvel iPhone’da hiç mümkün olmayan bir şeyi, makro fotoğrafçılığı da imkanlı kılıyor. Kullanıcılar en az 2 cm odak uzaklığındaki süjeleri büyüterek, isimlerin olağan hayatta olduğundan daha büyük göründüğü büyüleyici net imgeler kaydedebiliyor. Makro özelliği Süratli Çekim ve Ağır Çekim modları dahil görüntü çekimlerinde de kullanılabiliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kamera sisteminde toplam 6 kat optik zoom aralığı elde etmek için 3 kat optik zoom sunarak, kullanıcıların görüntü çekerken süjelerine daha fazla yaklaşmalarını ve hatta daha klasik bir biçimde kadrajlanmış portreler çekebilmelerini sağlayan yeni bir 77 mm Telefoto kameraya da sahip.

A15 Bionic’teki daha süratli Neural Engine, yeni ISP ve bilişimsel fotoğrafçılık teknolojilerindeki gelişmeler iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki büsbütün yeni kamera özelliklerini destekliyor. Fotoğrafik Tarzlar, kullanıcıların Apple’ın çok kareli manzara sürece teknolojisinden hala yararlanmaya devam ederken, her imgeye kendi ferdî fotoğraf tercihlerini uygulamalarını sağlıyor. Evvelden ayarlanmış ve özelleştirilmiş tercihler, kolay bir filtreden farklı olarak, fotoğrafın farklı modüllerinde yanlışsız ayarlamaları akıllı bir biçimde uygulayarak tüm sahneler ve süjeler üzerinde, farklı cilt tonları üzere değerli ögelerinin korunmasını sağlayacak biçimde süreç yapıyor. Bugüne kadar birinci sefer, Gece modu iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in Telefoto kamera dahil tüm kameralarına geliyor ve Akıllı HDR 4 ile, kullanıcılar küme çekimlerinde ve zorlayıcı ışık şartlarında bile süjeleri için daha âlâ renk, kontrast ve ışık elde ederek gerçeğe daha yakın imgeler kaydedebiliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max; Deep Fusion, Apple ProRAW ve Portre Işığı özelliğine sahip Portre Modu üzere tanınan özellikler de sunuyor.

Akıllı telefon görüntüsünde büyük yenilik
Sinematografi üzerine yapılan detaylı çalışmaların ve odak kaydırmanın kullanılmasının akabinde, iPhone’daki Sinematik mod, insanların, mesken hayvanlarının ve objelerin görüntülerini otomatik odak değiştirmeler sayesinde etkileyici bir derinlik efektiyle kaydediyor. Bu sayede, profesyonel bir sinema imalcisi olmasalar bile herkes sinematografik çekimler yapabilecek. Yaratıcı düzenleme için, odak kayıttan evvel yahut sonra değiştirilebiliyor ve kullanıcılar Fotoğraflar ve iOS için iMovie uygulamalarında bokeh seviyesini ayarlayabiliyorlar. Bu özellik çok yakında macOS için iMovie ve Final Cut Pro uygulamalarında da1 sunulacak. Bu, eser serisini görüntüde alan derinliği efekti düzenlemesini kayıttan sonra bile yapabilen yegane aygıtlar yapıyor. A15 Bionic ve gelişmiş yapay öğrenme algoritmalarıyla desteklenen Sinematik mod Dolby Vision HDR kayıt yapıyor.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile, daha yüksek bir renk doğruluğu ve daha az sıkıştırma sunmak için, reklam sinemaları, gişe sinemaları ve yayınlarda son teslimat formatı olarak yaygın bir halde kullanılan gelişmiş bir görüntü codec’i olan ProRes2 de sunuluyor. 3 Bu güçlü yeni pro iş akışını yeni kamera donanımı, A15 Bionic’teki gelişmiş görüntü kodlayıcıları ve kod çözücüleri ve flash depolama kanalı sağlıyor. iPhone, dünyada uçtan uca iş akışı sağlayan (Dolby Vision yahut ProRes formatında çekim yapıp düzenleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz) tek akıllı telefondur.

Sınıfının en âlâ performansı için 5 Çekirdekli GPU ve A15 Bionic
iPhone 13 Pro eser serisindeki daha da gelişkin A15 Bionic, etkileyici bir güç ve verimlilik sunuyor ve daha evvel hiçbir iPhone’da bulunmayan inanılmaz yeni ekran, kamera ve görüntü özelliklerini mümkün kılıyor. 5 nanometre teknolojisiyle birlikte, bir akıllı telefonda bulunan en akıllı çip olan A15 Bionic, Pro eser serisinde rakiplerinden yüzde 50’ye kadar daha süratli ve görüntü oyunları, yüksek performans gerektiren oyunlar ve yeni kamera özellikleri için ülkü olan, bir akıllı telefondaki en süratli grafik performansını sunan yeni bir 5 çekirdekli GPU’ya sahip. İki yeni yüksek verimlilik çekirdeğine ve dört yeni yüksek verimlilik çekirdeğine sahip yeni 6 çekirdekli CPU, rakiplerine nazaran yüzde 50’ye kadar daha süratli ve zorlayıcı vazifeleri problemsiz ve verimli bir halde yerine getiriyor. Saniyede 15,8 trilyon süreç yapabilen yeni 16 çekirdekli Neural Engine üçüncü taraf uygulama tecrübeleri için yapay öğrenme süreçlerinin daha da hızlanmasını ve iOS 15 ile Kamera uygulamasında Canlı Metin üzere özellikleri mümkün kılıyor. Yeni kuşak ISP’deki büyük ilerlemeler daha uygun pürüz azaltma ve ton eşleme sağlıyor.

ProMotion özeliğine sahip Muhteşem Retina XDR: Daha parlak, daha hassas bir ekran
iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, iPhone’daki en gelişmiş ekran olan, ProMotion Özeliğine sahip Muhteşem Retina XDR’ı sunuyor. 10 Hz’den 120 Hz’e kadar uyarlamalı yenilenme suratını destekleyen bu yeni ekran, kullanıcılara gereksinim duyduklarında en yüksek kare suratlarını sağlıyor ve muhtaçlık duymadıklarında pil tasarrufu yapıyor. 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarıyla,4 bu akıllı yeni ekran daha verimli bir OLED panel, A15 Bionic’in yeni ekran motoru, daha süratli GPU performansı ve daima açık dokunma yardımcı işlemcisinden yararlanıyor ve iOS 15 ile çalışmak için özel olarak tasarlanması sayesinde hareketler, animasyonlar ve oyun oynama üzere aktiviteler daha süratli ve daha hassas hale geliyor. Bu, ister internette geziniyor ister HDR görüntüler izliyor olsunlar, kullanıcıların inanılmaz çözünürlük, renk ve kontrastı deneyimlemeleri için 1.000 nit’te azamî dış yer parlaklığında yüzde 25 artış sunan, bugüne kadar bir iPhone’da kullanılan en parlak ekran.

İçten dışa tekrar düşünülmüş sağlam tasarım ve pil ömründe büyük bir artış
Yesyeni Pro eser serisi cerrahi sınıf paslanmaz çelik şerit üzere sıra dışı malzemeler kullanılarak üretilen birinci sınıf bir düz kenarlı dizayna, aşınmaya ve yıpranmaya güçlü şık bir yüzeye ve dokulu mat cam art yüzeye sahip. Her iki model de, göz alıcı ve sağlam bir renk için yüzeye uygulanan nanometre ölçeğinde birden fazla metalik seramik katman kullanılarak ortaya çıkarılan, büsbütün yeni Sierra mavisi dahil dört çarpıcı renk seçeneğiyle sunuluyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, harika bir dayanıklılık ve düşme performansı sunan, tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam, iPhone’a özel, Ceramic Shield ön yüzey tarafından korunuyor. Her iki model de, TrueDepth kamera sisteminin yüzde 20 daha az alan kaplaması sayesinde, bir akıllı telefondaki en inançlı yüz tanıma teknolojisi olan Face ID üzere yenilikçi teknolojileri barındırırken, ekranda daha fazla görüntüleme alanı sunuyor. Art kamera sistemi, her safir kristal lensin etrafında mükemmel bir paslanmaz çelik çerçeve bulunan yeni bir tasarım sunuyor ve suya dayanıklılık için dal başkanı IP68 derecesine sahip Pro eser serisi, sık kullanılan sıvıların dökülmesine karşı muhafaza sağlayacak formda tasarlandı.5

İç tarafta ise A15 Bionic, daha güç verimli bileşenler, daha büyük bir pil ve sıkı donanım ve yazılım entegrasyonunun sağladığı güç optimizasyonları, her iki Pro modeli için de harika tüm gün süren pil ömrü6 sağlıyor ve iPhone 13 Pro Max bir iPhone’da bugüne kadar sunulan en uzun pil ömrüne sahip. iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro’ya nazaran günde bir buçuk saat, iPhone 13 Pro Max ise iPhone 12 Pro Max’e nazaran iki buçuk saat daha uzun müddet dayanıyor.

Daha fazla yerde 5G tecrübesi
Dünya süratle 5G’ye geçiyor ve iPhone, kullanıcıların bağlanma, paylaşma ve içerikleri kullanma biçimini değiştiren gelişmiş bir 5G tecrübesi sunuyor. Daha fazla 5G banda sahip özelleştirilmiş donanım tasarımı, iPhone 13 eser serisinin daha büyük kapsama ve performans için daha fazla yerde 5G’de çalışmasını sağlıyor. 7 2021 yılının sonuna kadar, iPhone’daki 5G dayanağı, tüm dünyada 200’ün üzerinde operatör ve 60 ülke ve bölgeyle iki katına çıkacak. Kullanıcılar favori platformlarında daha yüksek kaliteli görüntü yayınları, çok oyunculu oyunlarda daha rekabetçi oyunlar, daha yüksek indirme ve yükleme suratları ve çok daha fazlasını deneyimleyebilecek. iOS 15 ile 5G’deki SharePlay8, FaceTime görüşmesi yaparken arkadaşlarınızla eşzamanlı olarak HDR sinemaları yahut TV programları izlemek üzere güçlü paylaşım tecrübelerine imkan verecek. Ve Akıllı Data modu, 5G suratları gerekmediğinde iPhone’u LTE’ye otomatik olarak geçirerek pil ömrünü akıllı formda koruyacak.

iOS 15 ile birlikte
iOS 15, iPhone tecrübesini ilişkide kalmanın yeni yolları, kullanıcıların aygıt içi akıllı teknolojilerle odaklanmalarına, keşfetmelerine ve daha fazlasını yapmalarına yardımcı olan güçlü özelliklerle geliştiriyor. FaceTime görüşmeleri uzamsal ses ve yeni Portre moduyla daha doğal görünüyor; yeni Odak özellikleri kullanıcıların dikkatlerinin daha az dağılmasına yardımcı oluyor; bildirimler yine tasarlandı ve Canlı Metin özelliği, aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak bir fotoğraftaki metinleri algılıyor ve kullanıcıların bu metinler üzerinde süreç yapabilmesini sağlıyor. Apple Harita uygulaması, üç boyutlu bir kentte otomobil kullanma tecrübesi ve artırılmış gerçeklikte yürüme rotalarıyla dünyayı keşfetmenin yepisyeni yollarını sunuyor. Hava Durumu ise tam ekran haritalar ve dataları gösteren daha görsel grafiklerle tekrar tasarlandı. Wallet, mesken anahtarları için dayanak sunarken Siri, Mail ve sistem genelinde daha fazla yerde sunduğu yeni saklılık kontrolleri ile kullanıcı bilgilerini daha da uygun koruyor.9

iPhone ve etraf
iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, MagSafe’dekiler üzere mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş az bulunan toprak elementleri, anakartın lehiminde ve birinci sefer, pil idaresi ünitesinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay kullanımı dahil olmak üzere, etraf üzerindeki tesirini en aza indirecek biçimde tasarlandı. Her iki modelde de anakartın kaplamasında ve ön kamera ve art kameralardaki kablolarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın kullanılıyor. Tekrar tasarlanan ambalajın dış yüzeyinde streç sinema kullanılmaması, plastik kullanımının 600 metrik ton azaltılmasını sağlıyor ve Apple’ı 2025 yılına kadar tüm ambalajlarda plastik kullanımını büsbütün sona erdirme gayesine yakınlaştırıyor.

Fiyatlar ve bulunabilirlik
•iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, grafit, altın, gümüş ve sierra mavisi renk ve 128 GB, 256 GB, 512 GB ve yepisyeni 1 TB depolama seçenekleriyle satışa sunulacak.
•Avustralya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Japonya, Birleşik Krallık, ABD ve 30’dan fazla ülke ve bölgedeki müşteriler iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için 17 Eylül Cuma saat 05:00’ten (PDT) itibaren ön sipariş verebilir. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
•Her iki model de Türkiye’de 1 Ekim Cuma gününden itibaren ve Malezya, Meksika, Güney Kore, Tayland ve 10 başka ülke ve bölgede 8 Ekim Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• Müşteriler iPhone 13 Pro’yu 15.999 TL ve iPhone 13 Pro Max’i 17.999 TL’den başlayan fiyatlarla apple.com/store, Apple Store uygulaması ve Apple Store’lardan satın alabilecekler.10
• iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, ayrıyeten Apple Yetkili Satıcıları ve makul irtibat operatörlerinde satışa sunulacak.
• ABD’deki müşteriler, 16 Eylül Perşembe günü 21:00’a (PDT) kadar apple.com/store sitesini ziyaret ederek yahut Apple Store uygulamasını kullanarak iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ön siparişleri için hazırlanabilirler. Aylık taksitlerle yahut peşin ödemeyi seçebilir, yeni eserleri için bir takas kredisi ekleyebilirler yahut iPhone Yükseltme Programı aracılığıyla yeni bir modele geçebilirler.
• iOS 15, 20 Eylül Pazartesi günü fiyatsız bir yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.
• Yeni iPhone için MagSafe özellikli Deri Cüzdan, iPhone’dan çıkarılırsa en son bilinen pozisyonunun kullanıcılara bildirilmesini sağlayarak Bul uygulamasını destekliyor. iPhone için MagSafe özellikli Deri Cüzdan, yeni deri ve silikon MagSafe kılıflar ve MagSafe özellikli şeffaf kılıflar bugünden itibaren sipariş edilebilecek.

APPLE WATCH SERIES 7
Apple, daha büyük ve daha gelişmiş bir ekrana sahip Apple Watch Series 7’yi duyurdu.

Daha yüksek bir dayanıklılık, daha süratli şarj, yeni alüminyum kasa renkleri ve watchOS 8 ile büyüleyici bir tasarım… Apple bugün, değerli oranda daha büyük ekran alanı ve daha ince kenarlarıyla şimdiye kadar üretilmiş en büyük ve en gelişmiş ekran olan Daima Açık Retina ekrana sahip Apple Watch Series 7’yi duyurdu. Daha dar kenarlar ekran alanının azamiye çıkmasını sağlarken saatin boyutlarını en az seviyede değiştiriyor. Apple Watch Series 7’nin tasarımı daha yumuşak, daha yuvarlatılmış köşelerle daha büyüleyici hale geldi. Yeni ekran tam ekran kadranlarının ve uygulamaların kasanın eğimine kesintisiz bir halde bağlanıyormuş üzere görünmesini sağlayan eşsiz bir kenara sahip. Apple Watch Series 7, okumayı ve kullanmayı kolaylaştıran, büyük ekran için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeni aygıt için özel olarak tasarlanmış iki eşsiz kadran (Contour ve Modular Duo) da sunuyor. Ekrandaki güzelleştirmelerle, kullanıcılar yeniden tıpkı 18 saat tüm gün süren pil ömründen1 yararlanırken şarj süreci artık %33 daha süratli gerçekleşiyor.

Apple Watch Series 7, daha güçlü ve çatlamaya daha sağlam ön kristaliyle şimdiye kadarki en güçlü Apple Watch’tur. Toza dayanıklılık için IP6X sertifikasına sahip birinci Apple Watch’tur ve WR50 suya dayanıklılık derecesine sahip.

En yeni Apple Watch, sıhhat ve zindelik için elektriksel kalp sensörü ve EKG uygulaması3 ve Kanda Oksijen sensörü ve uygulaması üzere vazgeçilmez araçlar sunmaya devam ediyor.4 WatchOS 8, yeni Farkındalık uygulaması, yenilikçi erişilebilirlik özellikleri, Apple Wallet ile daha fazla erişim ve Konut uygulamasında daha fazla özelliğin yanı sıra İletiler ve Fotoğraflar uygulamasındaki iyileştirmeler aracılığıyla müşterilerin sağlıklı, etkin ve bağlı kalmalarına yardım etmeye devam ediyor.

Apple Watch Series 7 beş yeni mükemmel alüminyum kasa renginin yanı sıra yeni bir kayış renk ve tarz serisiyle birlikte sunuluyor.

Apple Watch Series 7 eser serisinin tamamı bu sonbaharda kullanıma sunulacak.
“Apple Watch Series 7, daha büyük ve daha gelişmiş ekrandan daha geliştirilmiş dayanıklılığa ve süratli şarj özelliğine kadar değerli iyileştirmeler sunuyor,” diyen Apple COO’su Jeff Williams, kelamlarına şöyle devam etti: “Gücünü watchOS 8’den alan Apple Watch müşterilerin bağlı kalmalarına, aktivitelerini ve idmanlarını izlemelerine ve genel sıhhat ve zindelik durumlarını daha yeterli anlamalarına yardımcı olacak yeni faydalı özellikler sunuyor.”

Yeni tasarım ve optimize edilmiş kullanıcı arayüzü
Apple Watch Series 7’nin büyüleyici ekranı, yaklaşık yüzde 20 daha büyük ekran alanına ve yalnızca 1,7 mm kalınlığına sahip, yani Apple Watch Series 6’nınkine nazaran yüzde 40 daha ince. Genel kasa boyutlarında en az seviyede değişiklik yaparak ekran alanını azamiye çıkaran yenilikçi bir dizaynla, Watch Series 7, 41 mm ve 45 mm boyut seçenekleriyle sunuluyor. Bileğiniz aşağıdayken, iç yerlerde Apple Watch Series 6’nın ekranına nazaran yüzde 70’e kadar daha parlak olan Daima Açık Retina ekran, bileğinizi kaldırmanıza yahut ekranı uyandırmanıza gerek kalmadan kadranı görmenizi kolaylaştırıyor.

Kullanıcı arayüzü yeni ekranın formundan ve boyutundan yararlanacak formda optimize edildi. Apple Watch Series 7 iki yeni büyük font boyutu ve kullanıcıların parmaklarını kaydırarak yazı yazabildikleri Quickpath ile kaydırılabilen yahut dokunulabilen yeni bir QWERTY klavye sunuyor ve aygıt içi yapay öğrenme teknolojisinin yardımıyla, bağlama nazaran sonraki sözcüğü kestirim ederek metin girişini hızlandırıyor. watchOS 8 ile birlikte Kronometre, Aktivite ve Alarmlar üzere uygulamalardaki daha büyük menü başlıkları ve düğmeleri ekranda etkileşimi daha da kolay hale geliyor.

Şimdiye kadarki en sağlam Apple Watch
Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 6’nınkine nazaran yüzde 50’nin üzerinde daha kalın, yine tasarlanmış ön kristali sayesinde optik netlikten taviz vermeksizin çatlamaya karşı daha sağlam. Apple Watch Series 7 artık IP6X toza dayanıklılık sertifikasıyla kumsal yahut çöl üzere ortamlarda daha güçlü olduğu üzere, WR50 suya dayanıklılık derecesiyle eksiksiz yüzme performansını da sürdürüyor.

Daha süratli şarj
Apple Watch Series 7, tek bir şarjla tüm gün süren 18 saat pil ömrü ve yeni şarj mimarisi ve Manyetik Süratli Şarj Aygıtı USB-C Kablosuyla yüzde 33 daha süratli şarj sağlıyor.5

watchOS 8
watchOS 8 ile Apple Watch Series 7’nin büyük ekranı için özel olarak tasarlanmış yeni saat kadranları kullanıma sunuluyor. Yeni Contour kadranı, göstergeleri ekranın çabucak kenarına taşıyarak gün boyunca akıcı bir biçimde canlandırıyor ve o anki saati vurguluyor. Yeni Modular Duo kadran, büyük ve bilgi açısından varlıklı iki komplikasyonuyla ekstra ekran alanından yararlanıyor. Ayrıyeten, klasik saatlerden ilham alınarak tasarlanmış, gezginler için ülkü klasik Dünya Saati kadranı saati iki farklı kadranda 24 vakit diliminde takip ediyor ve Apple Watch Series 4 ve daha yeni Apple Watch modellerinde kullanılabiliyor. Portreler kadranı harika bir şahsileştirilmiş tecrübe oluşturmanız için iPhone’un Portre Modu’nun derinlik özelliklerini kullanıyor.

Yeni Farkındalık uygulaması, uyku sırasında teneffüs suratını izleme ve Tai Chi ve Pilates idman cinsleri, genel sıhhat durumunuzu iyileştirmenize yardım edebiliyor. Yeni Wallet ve Mesken uygulaması fonksiyonları kullanıcıların yaşadığı, çalıştığı ve ziyaret ettiği araç ve yerlere kolay erişim sağlıyor. İletiler ve Fotoğraf uygulamalarındaki iyileştirmeler sevdiklerinizle irtibatta kalmanızı daha da kolaylaştırıyor.

Bisiklet, idman ve düşme algılama güncellemeleri
watchOS 8, bisiklet süren herkese yeni özellikler sunuyor. Apple Watch kullanıcıların ne vakit bisiklet sürmeye başladıklarını algılamak için GPS, kalp atış suratı, ivmeölçer ve jiroskop datalarını tahlil etmek için gelişmiş algoritmalar kullanıyor ve şimdi yapmamışlarsa, onları bir Bisiklet (Dış) idmanı başlatmaları için uyarıyor.6 Tüm Otomatik İdman anımsatıcılarında olduğu üzere, bisiklet şoförleri ölçümlerini idmanlarını birinci başlattıkları andan itibaren görüyor. Buna ek olarak, bisiklet idmanları artık otomatik duraklatma ve sürdürme özelliklerine sahip olduğu için, hareket halinde ve örneğin trafik ışığında beklerken olduğu üzere hareketsiz anlarda harcanan vakti daha hakikat yansıtıyor.

Apple Watch, kullanıcıların bisikletlerini pedal dayanağıyla mi sırf bacak gücüyle mi sürdüklerini daha güzel belirlemek için GPS ve kalp atış suratını pahalandıran güncellenmiş bisiklet idmanı algoritması sayesinde, bisiklet sürüşü sırasında yakılan faal kalorileri daha yanlışsız ölçebiliyor. Apple Watch’un yerleşik hoparlörü, AirPods yahut öbür Bluetooth kulaklıkları aracılığıyla sağlanan yeni sesli bildirim özelliği, idman maksatlarını ve Aktivite halkalarının durumunu otomatik olarak bildirerek kullanıcıların koşu yahut Yüksek Yoğunluklu Aralıklı İdman (HIIT) üzere aktiviteler sırasında odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Apple Watch’taki düşme algılama özelliği, 2018’te kullanıma sunulmasından bu yana, sert bir düşme algıladığında kullanıcının bir dakika hareketsiz kaldığını belirlediği takdirde, direkt kullanıcının bileğinden acil servisleri arayarak pahalı bir güvenlik aracı olduğunu kanıtladı. watchOS 8 ile, düşme algılama algoritmaları bisiklet dahil idmanlar sırasındaki düşmeleri algılayacak halde güncellendi ve optimize edildi ve bisiklet sürerken ve başka idman tipleri sırasında gerçekleşen düşmelerin eşsiz hareketini ve tesirini algılayacak biçimde ayarlandı.

Apple Watch eser serisi
Apple Watch Series 7 koleksiyonu gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, yeni mavi ve (PRODUCT)RED renklerinden oluşan beş orijinal alüminyum kasa rengiyle ve tüm Apple Watch modelleriyle uyumlu Apple Watch kayışlarından oluşan heyecan verici bir renk paletiyle sunuluyor. Bunlara ek olarak, Apple Watch Series 7 daha evvel kullanıma sunulmuş Apple Watch kayışlarıyla da uyumluluk sunuyor. Paslanmaz çelik modeller, Apple Watch Edition, Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3 mevcut renkleriyle devam ediyor.

Apple Watch Nike ve Apple Watch Hermès de bu sonbaharda özel yeni kayışları ve kadranlar sunuyor. Örgüsünde Nike logosu ve logo metni bulunan Nike Spor Loop üç renk seçeneğiyle sunuluyor ve ekranına dokunulduğunda, Digital Crown çevrildiğinde yahut bilek hareket ettirildiğinde dinamik olarak canlanan yeni Nike Bounce saat kadranıyla akıllı bir biçimde eşleşiyor.

Classic, Attelage ve Jumping tarzlarındaki canlı renk güncellemelerine ek olarak, Apple Watch Hermès iki yeni tarz daha sunuyor: özel çapa zinciri dizaynının gözü pek bir temsili olan ve Swift deriye basılan ve tamamlayıcı bir saat kadranı bulunan Circuit H ve 1930’ların Hermès gerdanlıklarına hürmet gösterisinde bulunan, yumuşak Fauve deriyle akıcı bir formda örülmüş Double Tour Gourmette. Çift uzunluktaki kordon bileğin etrafına incelikli bir formda sarılıyor ve tekrarlanan zincir motifinin ironik bir sunumunu oluşturuyor.

Apple Fitness+
Tümüyle Apple Watch merkeze alınarak geliştirilen birinci fitness hizmeti olan Apple Fitness+, 27 Eylül’de Pilates ile yeni bir kondisyon idmanı ve rehberli Meditasyon’la her vakit ve her yerde farkındalık alıştırması yapmanın kolay bir yolunu sunacak. Fitness+ ayrıyeten, iki olimpiyat altın madalyası sahibi ve beş kere dünya şampiyonu kayakçı Ted Ligety ve Fitness+ antrenörü Anja Garcia’nın iştirakiyle Workouts to Get Ready for Snow Season isimli yeni bir program da sunuyor. Fitness+ bu sonbaharda, kullanıcıların birbirlerini motive etmek için birebir anda 32 bireyle birlikte idman yapabilecekleri SharePlay ile Küme İdmanları özelliğini kullanıma sunacak.

Apple Watch ve etraf
Apple’ın çevreyi muhafaza kararlılığına uygun olarak, Apple Watch Series 7 tüm mıknatıslarda ve Taptic Engine’de yüzde 100 geri dönüştürülmüş ender bulunan toprak elementleri, eserin tamamında neredeyse yüzde 100 geri dönüştürülmüş tungsten ve alüminyum modellerde, yüzde 100 geri dönüştürülmüş kasa kullanıyor. Apple Watch Series 7 cıva, PVC, berilyum ve BFR üzere ziyanlı kimyasallar da kullanılmadan üretiliyor.

Bulunabilirlik
• Tüm Apple Watch Series 7 modelleri bu sonbahar içinde daha ileri bir tarihte kullanıma sunulacak.
• Apple Watch SE ve USB-C şarj kablosu, yeni Apple Watch kayışları ve Apple Watch Nike kordonları çok yakında apple.com/store ve Apple Store uygulaması aracılığıyla sipariş edilebilecek.
• Apple Watch Hermès Series 7 ve yeni Apple Watch Hermès kayışları bu sonbaharda satışa sunulacak.
• 21 Eylül’de Apple Watch Series 3 ve daha yeni modelleri için kullanıma sunulacak olan watchOS 8 için iOS 15 yahut daha yeni sürümü yüklü iPhone 6s yahut daha yeni bir iPhone modeli gerekir. Her özellik her aygıtta yahut bölgede kullanılamayabilir.

IPAD
Apple’ın en tanınan iPad modeli daha da yüksek bir performans ve gelişmiş özellikler sunuyor

10.2 inç iPad, tümü harikulâde bir bedel sunan A13 Bionic, Ana Sahne ve True Tone’a sahip ve artık iki kat daha büyük bir depolama alanıyla başlıyor
Apple bugün, tüm gün süren pil ömrünü koruyarak en tanınan iPad’e daha da fazla performans ve yetenek sağlayan güçlü A13 Bionic çipe sahip yeni iPad’i (9. nesil) tanıttı. Başlangıç fiyatı yalnızca 3899 TL olan yeni iPad, TrueTone özellikli 10.2 inç Retina ekrana, Ana Sahne özellikli 12 MP ultra Geniş ön kameraya, Apple Pencil (1. nesil) ve Smart Keyboard dayanağına, kullanıcı dostu iPadOS 15’e ve evvelki jenerasyona nazaran iki kat daha büyük depolama alanına sahip. Yeni iPad bugünden itibaren apple.com adresinden sipariş edilebilecek ve ve 24 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

“iPad çalışmak, öğrenmek ve irtibat kurmak için hiç bu kadar vazgeçilmez olmamıştı ve en tanınan iPad’imizde bugüne kadarki en büyük güncellemelerimizden birini yaptığımız için çok heyecanlıyız,” diyen Apple’ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Greg Joswiak kelamlarını şöyle sürdürdü: “Yeni iPad, güçlü A13 Bionic, Ana Sahne ile daha cazip manzaralı görüşmeler ve iki kat daha büyük depolama alanıyla, harika hesaplı bir fiyata gelişmiş özellikler, çok taraflılık ve kolaylık sunuyor.”

Neural Engine ünitesine sahip A13 Bionic ile iPad’in performansı daha da artıyor
Yeni iPad, evvelki jenerasyona nazaran yüzde 20 performans artışı sağlayan güçlü A13 Bionic çip ile donatılmış olarak geliyor. Bu, yeni iPad’in en çok satan Chromebook’a nazaran 3 kat ve en çok satan Android tablete nazaran 6 kat daha süratli olmasını sağlıyor.2 Bu ek performans, kullanıcıların en hesaplı iPad’de gelişmiş uygulamaları ve oyunları problemsiz bir halde çalıştırmalarını sağlayacak. A13 Bionic çipteki Neural Engine, iPadOS 15 ile gelen ve bir fotoğraftaki metinleri tanıyarak kullanıcıların bu metinler üzerinde süreç yapmalarına imkan veren Canlı Metin özelliği üzere yeni jenerasyon yapay öğrenme özelliklerine de güç katıyor.

Ana Sahne özellikli 12 MP ultra geniş ön kamera
Yeni 12 MP Ultra Geniş ön kamera ve Neural Engine sayesinde iPad Pro’daki Ana Sahne tecrübesi, kullanıcıların daha da cazibeli imajlı görüşmeler yapabilmesi için artık iPad’de de sunuluyor. Kullanıcılar hareket ettikçe Ana Sahne özelliği süjeyi kadrajda tutmak için otomatik olarak pan yapıyor. Diğerleri katıldığında kamera onları da algılıyor ve manzarayı onları da konuşmaya katacak biçimde kolay kolay uzaklaştırıyor. Ana Sahne özelliği FaceTime’da olduğu üzere üçüncü taraf imajlı arama uygulamalarında da imajlı görüşmeleri daha doğal hale getiriyor. İster sevdiklerinizle hasret gidiyor ister iPad’inizi bir uzaktan tahsil ortamında kullanıyor olun, Ana Sahne özelliği bağlanma tecrübesini hiç olmadığı kadar cazip hale getiriyor.

10.2 inç Ekran, geliştirilmiş bir görüntüleme tecrübesi için True Tone özelliğine sahip
True Tone birinci sefer iPad’in etkileyici 10.2 inç Retina ekranına geliyor. Yeni, yükseltilmiş ortam ışığı sensörü, ekran içeriğini odanın renk sıcaklığına nazaran ayarlayan True Tone özelliğini destekliyor. Yeni iPad’deki True Tone fotoğrafların daha doğal görünmesini sağlıyor ve kullanıcılara tüm ışık şartlarında daha rahat bir görüntüleme tecrübesi sunuyor.

Hareket halindeyken daha fazlasını yapmak için iki kat daha büyük depolama alanı
İnce ve hafif tasarımı ve Cellular model seçeceğiyle,3 iPad kullanıcılara meskende yahut hareket halinde çalışma, öğrenme ve bağlanma özgürlüğü sunuyor. Yeni iPad’in en küçük kapasiteli modeli 64 GB, yani evvelki kuşağa nazaran iki kat daha büyük depolama alanıyla iPad kullanıcılarına daha da fazla bedel sunuyor. Daha fazla uygulama, oyun, fotoğraf ve görüntü depolamak isteyen kullanıcılar için 256 GB seçeneği de sunuluyor.

iPadOS 15 ile daha da kullanıcı dostu bir kullanıcı tecrübesi
iPadOS 15 ile, iPad’in eşsiz yeteneklerinden faydalanarak kullanıcıların daha üretken olmasına yardımcı olan ve iPad’i daha da çok taraflı hale getiren yeni özellikler geliyor:
• Split View ve Slide Over üzere özelliklerin daha kolay keşfedilmesini ve kullanılmasını sağlayan multitasking tecrübesi daha da kullanıcı dostu ve daha güçlü.
• Ana Ekran ve Uygulama Arşivi için tasarlanan yeni araç kadrosu yerleşimleri, iPad tecrübesini kişiselleştirmenin ve uygulamaları düzenlemenin kolay yollarını sunuyor.
• Süratli Notlar özelliğiyle artık Notlar uygulaması sistem genelinde kullanılabiliyor ve ister klavyeyle ister Apple Pencil ile yazıyor olun, birlikte çalışmanın ve organize olmanın yeni yollarını sunuyor.
• Çeviri uygulaması, Otomatik Çeviri ve yüz yüze görünümü üzere konuşmaları daha kolay ve doğal hale getiren yeni özelliklerle iPad’e geliyor.
• Canlı Metin özelliği, aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak fotoğraflardaki metinleri algılıyor ve kullanıcıların bu metinler üzerinde süreç yapabilmelerini sağlıyor. Örneğin bir mağaza vitrinindeki telefon numarasının fotoğrafını çekerek telefon etme seçeneği sunabiliyor.
• Odak uygulaması, kullanıcıların bildirimleri çalışma, okuma, antrenman, oyun oynama yahut ahenge üzere o anda yaptıkları işe nazaran otomatik olarak filtrelemelerini sağlıyor.
• FaceTime görüşmeleri uzamsal ses ve yeni Portre moduyla daha doğal görünüyor. Artık Küme FaceTime, yeni ızgara görünümünde iştirakçileri tıpkı boyutta kutularda görüntüleme seçeneğini sunuyor.

iPad ve etraf
Yeni iPad’in kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. iPad eser serisindeki her modelin artık yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasaya sahip olması kıymetli bir dönüm noktası manasına geliyor. Ayrıyeten, iPad’in ana kartındaki lehimde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay ve kasasındaki mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş az bulunan toprak elementleri kullanılıyor.

Fiyatlar ve bulunabilirlik
• Yeni iPad bugünden itibaren ABD dahil 28 ülkede ve bölgede apple.com/store ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek ve 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• iPad’in Wi-Fi modelleri 3899 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 5399 TL başlangıç fiyatıyla, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Yeni iPad’in en küçük kapasiteli modeli 64 GB, yani evvelki jenerasyona nazaran iki kat daha büyük depolama alanına sahip. 256 GB kapasiteli bir seçeneği de bulunuyor.
• iPad için özel olarak tasarlanan güçlü işletim sistemi iPadOS 15, 20 Eylül Pazartesi gününden itibaren kullanıma sunuluyor ve yeni iPad bu sürüm fiyatsız yüklü olarak gönderiliyor. iPadOS 15, iPad küçük 4 ve daha yeni modelleri, iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, 5. kuşak iPad ve daha yeni modelleri ve tüm iPad Pro modelleri için fiyatsız yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.
• 879 TL fiyatla başka satılan Apple Pencil (1. nesil) iPad (9. nesil) ile uyumludur.
• Kolaylaştırılmış Çince Fransızca, Almanca, Japonca ve İspanyolca dahil 30’dan fazla klavye sistemini destekleyen Smart Keyboard 1499 TL karşılığı ayrıyeten satın alınabilir.
• iPad için Smart Cover siyah, beyaz ve İngiliz lavantası renk seçenekleriyle 429 TL fiyatla satışa sunuldu.
• apple.com/store yahut Apple Store uygulamasında fiyatsız olarak iPad’inize lazer baskıyla emoji, metin ve sayılardan oluşan manalı bir bildiri yazdırın.

IPAD KÜÇÜK
Apple, büyüleyici yeni dizaynında çığır açıcı bir performansa sahip yeni iPad mini’yi duyurdu.

iPad küçük tam ekran bir tasarım, A15 Bionic çip, Ana Sahne, 5G ve daha fazlasına sahip… Apple bugün dört mükemmel renk seçeneğiyle sunulan, daha büyük 8.3 inç Liquid Retina ekranlı güçlü yeni iPad mini’yi duyurdu. Yepisyeni A15 Bionic çipe sahip yeni iPad küçük evvelki jenerasyona nazaran yüzde 80 daha süratli performans sağlıyor. Bu, onu bugüne kadarki en maharetli iPad küçük yapıyor. Yeni bir USB-C temas noktası daha süratli temas sağlıyor ve 5G Cellular modelleri daha esnek taşınabilir iş akışları sunuyor. Yeni gelişmiş kameralar, Ana Sahne ve Apple Pencil (2. nesil) takviyesi kullanıcılara fotoğraf ve görüntü çekmeleri, sevdikleriyle irtibatta kalmaları ve yaratıcı fikirlerini anında not almaları için yeni yollar sunuyor. Yeni iPad küçük bugünden itibaren sipariş edilebilecek ve 24 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda olacak.

“Ultra taşınabilir tasarımı ve günlük misyonlardan yaratıcılık yahut iş uygulamalarına kadar çok çeşitli kullanım alanlarıyla, iPad küçük gibisi yok,” diyen Apple’ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Greg Joswiak kelamlarını şöyle sürdürdü: “Tam ekran dizaynına sahip yeni Liquid Retina ekranı, harika performans artışı, ön ve ardındaki yeni gelişmiş kameralar, Ana Sahne, USB-C, 5G ve Apple Pencil takviyesiyle, yeni iPad küçük avucunuzda tutabileceğiniz büyük bir yenilik.”

Dört harika renk seçeneğiyle sunulan yeni tam ekran tasarımı
Yeni iPad küçük dört şahane renk seçeneğiyle (pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi) harika bir tecrübe sunuyor. iPad küçük dar kenarlı ve daha büyük bir 8.3 inç Liquid Retina ekrana sahip olmasına karşın tıpkı kompakt boyuta sahip. 500 nit parlaklık, P3 geniş renk yelpazesi, yansıma önleyici ekran kaplaması, True Tone ve tam laminasyon üzere gelişmiş teknolojilerle, görseller ve görüntüler daha canlı hale geliyor ve camın yüzeyinden taşıyor üzere görünüyor. Yatay modda stereo ses sunan yeni hoparlörler, yeni ekranla birlikte şahane bir sinema izleme tecrübesi yaratıyor.

Tam ekran tasarımı, Touch ID’nin iPad mini’nin üst düğmesine taşınmasıyla mümkün hale geldi. Touch ID, iPad mini’nin kilidini açmak, uygulamalarda oturum açmak yahut Apple Pay’i kullanmak için kullanıcıların bildiği ve çok sevdiği kullanım kolaylığını ve inançlı kimlik doğrulama imkanını sunuyor. iPad küçük artık, kablosuz şarj ve eşleşme için iPad mini’ye manyetik olarak yapışan Apple Pencil (2. nesil) için de takviye veriyor.

A15 Bionic, iPad mini’ye güçlü performans katıyor
Tüm gün süren pil ömrü sağlayan fevkalâde verimli bir dizayna sahip yeni A15 Bionic çip, iPad mini’nin performansında çok büyük bir artış sağlıyor.1 iPad mini’nin evvelki kuşağıyla karşılaştırıldığında, 6 çekirdekli CPU yüzde 40, 5 çekirdekli GPU ise yüzde 80 performans artışı sağlıyor. iPad mini’deki A15 Bionic, grafikler açısından güçlü oyunlardan dizayncılar, pilotlar, tabipler ve daha fazlası tarafından kullanılan profesyonel uygulamalara kadar en şiddetli vazifelerin bile üstesinden geliyor. Güçlü performansı ve kompakt dizaynıyla, iPad küçük kullanıcıların yanlarında götürebileceği en gelişmiş araçtır.

Gelişmiş yapay öğrenme (ML) fonksiyonları CPU’daki 16 çekirdekli Neural Engine ve yeni ML hızlandırıcıları, ML vazifelerini evvelki modele nazaran 2 kat daha süratli yerine getirmesini sağlıyor. Neural Engine, CPU ve GPU ile birlikte, uygulamaların imaj tanıma ve doğal lisan öğrenme üzere yeni kuşak tecrübeler sunmasını mümkün kılıyor. iPadOS 15 ile gelen yeni ML özellikleri ortasında, fotoğraflardaki kullanıcının üzerinde süreç yapabileceği metinleri tanımak için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanan ve hatta, fotoğraflardaki metinleri yedi farklı lisana çevirebilen Canlı Metin özelliği de bulunuyor.2

Yeni gelişmiş kameralarla ana sahne iPad mini’ye geliyor
iPad Pro’daki Ana Sahne tecrübesi artık iPad mini’de de sunuluyor. Bu sayede kullanıcılar daha alımlı manzaralı görüşmeler yapabilecekler. Yeni bir 12 MP sensöre sahip Ultra Geniş ön kamera ve çok daha geniş görüş alanı sayesinde Ana Sahne, kullanıcılar hareket ettikçe süjeyi kadrajda tutmak için otomatik olarak pan yapıyor. Diğerleri katıldığında kamera onları da algılıyor ve manzarayı onları da basitçe konuşmaya katmak için sıkıntısız bir biçimde uzaklaştırıyor.

Art kamera artık daha net ve canlı fotoğraflar çekmek için Focus Pixels özellikli 12 MP sensöre ve daha büyük bir diyaframa sahip. Art kamerada loş ışıkta fotoğraf çekmek için eksiksiz seçenek olan True Tone Flash da bulunuyor. A15 Bionic’teki yeni bir ISP sayesinde kullanıcılar, gölgeli ve ışıklı alanlardaki ayrıntıları ortaya çıkararak manzara kalitesini düzgünleştiren Akıllı HDR ile son derece doğal gözüken fotoğraflar görecekler.

Daha süratli irtibat için 5G ve USB-C
Artık iPad mini’de sunulan 5G teknolojisiyle, müşteriler hareket halindeyken daha süratli kablosuz kontakla daha da fazlasını yapabiliyor. 5G, iPad mini’nin ülkü şartlarda 3.5 Gbps’e kadar en yüksek suratlara ulaşmasını sağlıyor.3Kullanıcılar artık nerede olurlarsa olsun bağlı kalabiliyor ve oyun oynayan arkadaşlardan yerinde hizmet veren saha servisi teknisyenlerine kadar her türlü günlük aktivitede daha üretken olmalarını sağlıyor. Gigabit LTE ve eSIM için takviye sunmaya devam eden iPad küçük, kullanıcılar bağlanmaya muhtaçlık duyduğunda inanılmaz bir esneklik sağlıyor. Wi-Fi 6 daha da süratli Wi-Fi irtibatları sağlıyor.

iPad küçük artık kameralar ve harici şoförlere ve 4K’ya kadar harici monitörler üzere genel bir USB-C aksesuarları ekosistemine bağlanmak için 5 Gbps’ye kadar, yani evvelki kuşağa kadar 10 kat daha süratli data transferi için bir USB-C irtibat noktasına sahip. USB-C, yaratıcı profesyoneller kadar, iPad’lerini günlük işleri için kullananlara da yüksek bant genişliğinde giriş ve çıkış iş akışlarına imkan veriyor. Bu, stüdyo dışında çekim yaparken kameraları bağlayan bir fotoğrafçı yahut uzaktan ultrason çeken bir tabip için kusursuz bir özellik.

iPadOS 15 ile daha da kullanıcı dostu bir kullanıcı tecrübesi
iPadOS 15 ile, iPad’in eşsiz yeteneklerinden faydalanarak kullanıcıların daha üretken olmasına yardımcı olan ve iPad mini’yi daha da çok taraflı hale getiren yeni özellikler geliyor:
• Ana Ekran ve Uygulama Arşivi için tasarlanan yeni araç kadrosu yerleşimleri, iPad mini’yi kişiselleştirmenin ve uygulamaları düzenlemenin kolay yollarını sunuyor.
• Süratli Notlar özelliğiyle artık Notlar uygulaması sistem genelinde kullanılabiliyor ve ister klavyeyle ister Apple Pencil ile yazıyor olun, birlikte çalışmanın ve organize olmanın yeni yollarını sunuyor.
• Çeviri uygulaması, Otomatik Çeviri ve yüz yüze görünümü üzere konuşmaları daha kolay ve doğal hale getiren yeni özelliklerle iPad’e geliyor.
• Split View ve Slide Over üzere özelliklerin daha kolay keşfedilmesini ve kullanılmasını sağlayan multitasking tecrübesi daha da kullanıcı dostu ve daha güçlü.
• Canlı Metin özelliği, aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak fotoğraflardaki metinleri algılıyor ve kullanıcıların bu metinler üzerinde süreç yapabilmelerini sağlıyor. Örneğin bir mağaza vitrinindeki telefon numarasının fotoğrafını çekerek telefon etme seçeneği sunabiliyor.
• Odak uygulaması, kullanıcıların bildirimleri çalışma, okuma, idman, oyun oynama yahut ahenge üzere o anda yaptıkları işe nazaran otomatik olarak filtrelemelerini sağlıyor.
• FaceTime görüşmeleri uzamsal ses ve yeni Portre moduyla daha doğal görünüyor. Artık Küme FaceTime, yeni ızgara görünümünde iştirakçileri birebir boyutta kutularda görüntüleme seçeneğini sunuyor.

Aksesuarlar
Apple Pencil (2. nesil) iPad mini’yi kullanıcıların yanlarında her yere götürebilecekleri dijital bir günlüğe ve eskiz defterine dönüştürüyor. Kablosuz şarj ve eşleme özelliğine sahip olan ve çift dokunmayı destekleyen Apple Pencil, sunduğu kusursuz piksel hassasiyeti ve kesimdeki en düşük gecikme müddetiyle yazmayı kalem ve kağıtla yazmak kadar kolay ve doğal hale getiriyor.

iPad küçük için tasarlanan yeni Smart Folio, açtığınızda aygıtınızı uyandıran, kapattığınızda uyku moduna geçiren ince ve çok hafif bir kapak. Smart Folio artık yeni iPad mini’yi tamamlayan harika renk bileşimlerine sahip: siyah, beyaz, koyu kiraz, İngiliz lavantası ve elektrik turuncusu.

iPad ve etraf
iPad mini’nin kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. iPad eser serisindeki her modelin artık yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasaya sahip olması değerli bir dönüm noktası manasına geliyor. Ayrıyeten, iPad mini’nin ana kartındaki lehimde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay ve kasasındaki ve hoparlörlerindeki mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş az bulunan toprak elementleri kullanılıyor.

Fiyatlar ve bulunabilirlik
• Yeni iPad küçük bugünden itibaren ABD dahil 28 ülkede ve bölgede apple.com/store ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek ve 24 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7499 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Yeni iPad küçük, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor.
• iPad için özel olarak tasarlanan güçlü işletim sistemi iPadOS 15, 20 Eylül Pazartesi gününden itibaren kullanıma sunuluyor ve yeni iPad küçük bu sürüm fiyatsız yüklü olarak gönderiliyor. iPadOS 15, iPad küçük 4 ve daha yeni modelleri, iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, 5. jenerasyon iPad ve daha yeni modelleri ve tüm iPad Pro modelleri için fiyatsız yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak.
• 1119 TL fiyatla başka satılan Apple Pencil (2. nesil) ile uyumludur.
• iPad küçük için yeni Smart Folio’lar siyah, beyaz, koyu kiraz, İngiliz lavantası ve elektrik turuncusu renk seçenekleriyle 529 TL fiyatla satışa sunulacak.
• apple.com/store yahut Apple Store uygulamasında fiyatsız olarak iPad’inize lazer baskıyla emoji, metin ve sayılardan oluşan manalı bir bildiri yazdırın.

Apple, müşterilere mağazada ve online olarak alışveriş tecrübelerini Apple’a özel hale getiren bir dizi hizmet sunar. Apple Uzmanlarının sağladığı şahsileştirilmiş takviye ve teklifler, pratik teslimat ve teslim alma seçenekleri, fiyatsız lazer baskı ile Apple, Apple eserlerini satın almanın en yeterli yolunun Apple Store’lar ve apple.com/store olmasını sağlıyor.

Apple bugün global kurumsal operasyonlarında büsbütün karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zinciri ve eser ömür döngüleri de dahil tüm çalışmalarında iklim üzerindeki tesirinin net olarak sıfır ol

En az 10 karakter gerekli