DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4765542,45%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Asgari Ücrette Değişiklik! Asgari Ücrete Zam Mı Geliyor? Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
29 okunma

Asgari Ücrette Değişiklik! Asgari Ücrete Zam Mı Geliyor? Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

ABONE OL
Mayıs 8, 2022 01:00
Asgari Ücrette Değişiklik! Asgari Ücrete Zam Mı Geliyor? Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan %50 artırım ile net minimum fiyat 4 bin 253 liraya yükseltilmişti. Nisan ayı yıllık enflasyon oranının69.97’ye yükselmesi ile minimum fiyatta Temmuz artırımı tekrar gündeme geldi. Mevzu hakkında vatandaşların araştırmaları devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım husus hakkında açıklamalarda bulundu. İşte taban fiyatta son durum…

Ocak ayında taban fiyata yapılan %50 oranındaki artırımın akabinde, taban fiyat 2022 yılında net 4 bin 253 lira olarak açıklanmıştı. Nisan ayı enflasyon oranının 69.97 olarak açıklanması patron ve çalışanlara ‘Asgari fiyatta Temmuz ayı artırımı yapılacak mı?’ sorusunu sordurttu. Mevzu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım açıklamalarda bulundu. İşte Ayrıntılar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşçi Kardeşlerimizi Ezdirmeyeceğiz!”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak için bir ileti yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildirisinde çalışanların enflasyon oranları karşısında ezilmeyeceğini vurguladı. Erdoğan açıklamasında ‘İşçi kardeşlerimizi fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığımızın bir göstergesi olarak taban fiyatı son 50 yılın en yüksek sayısı olarak söz edilecek halde yüzde 50 düzeyinde artırdık’ dedi.

Alım, “Memur, Emekçi ve Emeklilerimizi Koruyacak Bir Düzenlemenin Haberini Vermek İstiyorum!”

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik bakanı Vedat Alım, Temmuz ayında memur, personel ve emeklileri ilgilendirecek düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Düzenlemenin enflasyon farkını içeren bir artışa yakın olacağını açıkladı.

Alım açıklamasında ‘Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yine çalışanlarımızı kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı siyasetler ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Ayrıyeten bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak gibisi bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlerle paylaşmak istiyorum’ dedi.

Nisan ayı enflasyon oranının yüzde 70’e yaklaşması ile taban fiyatta Temmuz artırımının uygulanacağına dair resmi bir açıklama şimdi yok ancak mevzuyla ilgili kararın ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: