DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 563723-0,48%
Muğla
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

X
Babacan’dan AKP İtirafı: ‘Ayrıldığım Dönemde Bakanlar Boş Kağıtları İmzalıyordu’
8 okunma

Babacan’dan AKP İtirafı: ‘Ayrıldığım Dönemde Bakanlar Boş Kağıtları İmzalıyordu’

ABONE OL
Ekim 10, 2021 17:48
Babacan’dan AKP İtirafı: ‘Ayrıldığım Dönemde Bakanlar Boş Kağıtları İmzalıyordu’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TELE1’in ‘Gündem Özel Önder Söyleşileri’ programına konuk olan DEVA Partisi başkanı Ali Babacan, AKP periyoduna ait çarpıcı itiraflarda bulundu. Babacan, “Benim hükümetten ayrıldığım devirde Bakanlar Kurulu’nda boş kağıtlar imzalanıyordu, en son üstü dolduruluyordu’ dedi.

Merdan Yanardağ’ın AKP periyodundaki faaliyetleri nedeniyle pişman olup olmadığı sorusuna cevap veren Babacan, “Benim yaptığım işlerde, söylediğim konuştuğum sözlerde hiçbir pişmanlığım yok. Ancak söylemediğin yapmadığın şeyler derseniz oralarda keşke dediğim yerler var. Bütün söylediklerim basın kayıtlarında. Söylediğim her şeyi çıkarın bakın, tutarlılık göreceksiniz. Keşkeler, söylemediklerim ve yapmadıklarımla ilgili. Örneğin 2015’ten sonra apar topar yapılanlar. Referandumda ben konuşmama kararı almıştım. 2017 referandumunda ben o devirde 2015 Ağustos’unda bakanlıktan ayrıldığımda konuşmama kararı almıştım. Hiçbir bahiste açıklama yapmama kararı. 2015 Ağustos’tan DEVA Partisi’nin kuruluşuna kadar açıklamamı görmezseniz. Bir prensip kararı almıştım. 2017’de sanki kendi kendime aldığım sessizlik kararımı bozsaydım tahminen de yeterli olurdu diye düşünüyorum” şeklinde karşılık verdi.

“Bakanlar boş kağıtlara imza atıyordu” ????

“Referandumda ‘hayır’ da çıksaydı Türkiye şu anda fiilen birebir yönetilecekti” diyen Babacan, “Benim hükümetten ayrıldığım periyotta Bakanlar Kurulu’nda boş kağıtlar imzalanıyordu, en son üstü dolduruluyordu. Sayın Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanıyordu. Tekrar tek imzayla alınıyordu aslında bu kararlar. O devrin bakanlarına sormanız lazım. Biz ayrıldıktan sonraki devir oluyor bunlar. Bütün bu KHK’lar o denli. Bunları özel sohbetlerde o periyodun bakanlarına sormanız lazım. Bunu kimse çıkıp itiraf etmez” halinde konuştu.

‘Enflasyonu düşüremeyecekler’

İktidarın iktisat siyasetlerini sert bir halde eleştiren Babacan, “Ağızlarıyla kuş tutsalar bu faizleri düşüremeyecekler, ağızlarıyla kuş tutsalar bu enflasyonu düşüremeyecekler. Asla olmayacak, mümkün olmayacak. Bunları yapamayacaklar. Bunları yapabilmeleri için öncelikle hukuka ve adalete bağlı iş yapmaları lazım. Yargıyı bağımsız ve tarafsız çalıştırmaları lazım. Bunları yapmazlar, yapamazlar’ ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: