DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4802193,01%
Kars
13°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz
37 okunma

Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz

ABONE OL
Nisan 30, 2022 19:30
Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırklareli’de Pınarhisar ve Çakıllı etraf yolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntü konferans ile katıldığı merasimle açıldı. Merasime, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırklareli Valisi Osman Alım, milletvekilleri, belediye lideri ve vatandaşlar katıldı. Bakan Adil Karaismailoğlu, proje ile Saray-Vize-Pınarhisar ve Kırklareli ortasındaki ağır ağır taşıt trafiğini kent merkezlerinin dışına aldıklarını belirterek, “Çevre yolları ile ilçe merkezlerindeki mevcut yoldan geçen trafik akışı, kentin dışarısına alınarak, bölünmüş yol kalitesiyle daha konforlu ve emniyetli hale getirilmiştir. Bizler, kara, hava, demir ve deniz yolu yatırımlarımızda, ‘durmak yok, yola devam’ prensibi ile canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Yalnızca son 1 ayda Türk mühendisliğinin gurur projelerinden olan, dünyanın en uzun asma köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nü 4 yıl üzere kısa bir müddette süratle tamamladık, milletimizin ve dünyanın hizmetine sunduk. Çabucak peşinden Tokat’ı havalimanı ile buluşturduk. Bundan 1 hafta sonra, 16 ilin geçiş güzergahına hizmet veren Malatya etraf yolunu açtık, transit yolu kent dışına taşıdık. Akabinde Antalya’da Phaselis Tüneli’yle Antalya-Kemer ortasını 4 kilometre kısalttık. İnançlı ve konforlu bir seyahat imkanını vatandaşlarımıza sunduk” diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceklerini söz ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinizde ,2023, 2035 ve 2053 amaçlarımıza ulaşabilmek, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadından biri yapmak için gerekli alt yapıyı tesis ediyoruz. Çalışma azmiyle bir ortaya gelmiş takımlarla daha çok eser yapacak, dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz. Pınarhisar ve Çakıllı etraf yollarının tüm ülkemiz ve milletimiz ismine iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kırklareli’nin ve tüm Trakya’nın bu keyifli gününde bizlerle olduğunuz için arkadaşlarım ve Kırklareliler ismine şükranlarımı arz ederim” sözlerini kullandı.

YILLIK 128,3 MİLYON TL TASARRUF

Bakanlıktan hizmete açılan etraf yollarıyla ilgili yapılan açıklamada, Kırklareli’nin, Dereköy Hudut Kapısı üzerinden Bulgaristan’a ulaşım sağlaması ve Edirne’den İstanbul’a kadar Trakya’yı kat eden otoyol ve devlet yoluna yakınlığı ile lojistik açıdan değerli pozisyonda bulunduğu belirtildi. Kırklareli’yi Saray üzerinden Organize Sanayi Bölgeleri ve Avrupa Özgür Bölgesi ile Tekirdağ’a bağlayan toplam 71,1 kilometre uzunluğundaki Saray-Kırklareli yolunun 32,1 kilometresinin bölünmüş yol, 39 kilometresinin de tek yol standardında projelendirildiği belirtilerek, 11,5 kilometrelik Kırklareli kent geçişinin evvelki yıllarda bölünmüş yol olarak tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Açılışı yapılan kesitlerde 2 alt geçit, 6 hemzemin kavşak, 21 hidrolik sanat yapısı yer alıyor. Böylelikle, yolun 21,9 kilometrelik kısmı bölünmüş yol düzeyinde tamamlanacak. Kalan kesitlerde imal çalışmaları devam ediyor. Kırklareli ile Tekirdağ vilayetleri ortasındaki ulaşım standardını artırmak emeliyle yapılan projeyle; Saray-Vize-Pınarhisar ve Kırklareli ortasındaki organize sanayi bölgelerinden kaynaklanan ağır taşıt trafiği kent merkezlerinin dışına alınarak trafik rahatlatılacak. İlçe ve köy merkezlerinden geçen sathi kaplamalı mevcut yol yerine yerleşim noktalarını bölünmüş yol kalitesiyle, varyant olarak geçen proje sayesinde güzergahtaki can ve mal güvenliği artırılacak. Projenin tamamlanmasıyla, yıllık ortalama günlük trafik ölçüsü 7 bine yaklaşan yoldaki seyahat mühleti 33 dakika kısalacak ve 78 dakikadan 45 dakikaya inecek. Yıllık toplam 128,3 milyon TL tasarruf edilecek. Karbon emisyon ölçüsü 7.275 ton azaltılacak.”

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: