DOLAR 13,82811.14%
EURO 15,64670.73%
ALTIN 782,980,52
BITCOIN 7830772,67%
Kütahya

AZ BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Başarılı İsimlerin Gerçekten ‘Mezara Götürdüğü’ 10 İlginç Obje
18 okunma

Başarılı İsimlerin Gerçekten ‘Mezara Götürdüğü’ 10 İlginç Obje

ABONE OL
Kasım 2, 2021 22:30
Başarılı İsimlerin Gerçekten ‘Mezara Götürdüğü’ 10 İlginç Obje
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sebepler farklılaşsa da, manalı nesnelerle ölülerini gömen tek millet Antik Mısırlılar değil. Hala kullanılan bu gelenek, Mısırlılara nazaran ölülerin bir sonraki hayatlarında gereksinimleri olabileceği eşyaları kapsarken, bugünlerde ölüye verilen ‘son armağan’ maiyetinde.

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/58576/…

1. Frank Sinatra – Jack Daniels dolu bir matara

Jack Daniels’la ömrü boyunca yaşadığı aşk alakası yüzünden, ailesi Frank Sinatra’nın mezarına ‘yolluk’ olarak bir matara Jack Daniels koymanın uygun olacağını düşündü. Dedikodulara nazaran tıpkı vakitte birkaç kuruş bozuk para bıraktılar, olur da öteki taraftan telefon kulübesinden arama yapmak isterse diye.

2. Tony Curtis – iPhone

Tony Curtis’in ailesi de Frank Sinatra klanı üzere düşünmüş olacak ki, 2010’da aktör öldüğünde, iPhone’unu, kovboy şapkasını, araç eldivenlerini, ve Anthony Adverse isimli Tony Curtis’in sahne isminden esinlenilmiş romanın bir kopyasını merhumla birlikte gömmüşler.

3. Humphrey Bogart – Altın düdük

1944’te bir sinema galasında Lauren Bacall, Humphrey Bogart’a ‘Islık çalmayı biliyorsun, değil mi Steve? Dudaklarını bu türlü yapıyorsun sonra üflüyorsun.’ demiş. Daha sonra ortalarında yaşanan zımnî aşkın birinci yıllarında, Bogart, Bacall’a altın bir düdük alarak randevularını jestle onurlandırmak istemiş. 1957’de öldüğünde ise, külleriyle birlikte altın düdükte gömülmüş. Düdük yanına gömülürken, Bacall ‘Eğer bir şey istersen, yalnızca düdüğü çal.’ demiş.

4. Roald Dahl – Istaka, kurşun kalemler, elektrikli testere, çikolata ve kırmızı şarap

Çocuk kitapları müellifi Dahl, 1990’da öldüğünde, ailesi, Dahl’ın en sevdiği nesneleri yanına aldığından emin olmak istedi. Kıssalarını yazarken kullandığı tüm ekipman, kurşun kalemleri vb. dahil.

5. Leonard Bernstein – Alice Mükemmeller Diyarında kitabı

Özel orkestra şefi değneği, Mahler’in 5. Senfonisi’nin kaydı ve seyahatlerinde daima yanına aldığı pahalı kitabı Lewis Carroll’un Alice Mükemmeller Diyarında kitabıyla birlikte gömüldü.

6. Ronnie Van Zant – Olta kamışı ve onun imzası haline gelmiş siyah şapkası

Trajik bir uçak kazasında ölen Van Zant ve Lynyrd Skynyrd’ın Steve Gaines’i, gömülürken Van Zant’ın imzası haline gelmiş siyah Texas şapkası ve favori olta kamışıyla birlikte uğurlandı.

7. Bela Lugosi – Drakula pelerini

1956’daki vefatından evvel, Lugosi ünlü pelerinini karısına vermiş ve oğlu için saklamasını rica etmişti. Lakin ailesi, Lugosi’nin imzası haline gelmiş kostümü, peleriniyle gömülmesini uygun gördü.

8. Bob Marley – Kırmızı Gibson gitarı ve ot

Marley’nin dul karısının tabutu kapanmadan evvel içine birazcık Ganja koyduğu söylentiler ortasında.

9. Andy Warhol – Birtakım mecmualar ve bir şişe Estee Lauder parfüm

Warhol’un gömülen eşyaları aslında ailesi tarafından organize edilmedi. Bunun yerine tabutu toprağın aşağısına indirilirken en yakın arkadaşlarından biri olan Paige Powell koşarak geldi ve Andy’nin mecmualarından bir kaçını ve Estee Lauder ‘Beautiful’ isimli parfümünü deliğe fırlatıverdi.

10. Elizabeth Taylor – Richard Burton’ın yazdığı son aşk mektubu

Taylor ve Burton’ın ilgisi epeyce göz önünde olsa da, ve bir çok biyografide aşk mektuplarından alıntılar bulunsa da, Burton’ın ölmeden 3 gün evvel yazdığı son aşk mektubunu Taylor saklamış ve kimselere okutmamış. Burton’ın cenazesinden geldikten sonra aşk mektubunu bulan Taylor, hayatı boyunca yatağının baş ucunda mektupla uyumuş ve öldüğünde onunla gömülmeyi talep etmiş.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: