DOLAR 13,71850.32%
EURO 15,4920-0.33%
ALTIN 781,170,29
BITCOIN 7710620,22%
Kütahya

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: ‘Pandemi Bitecekmiş Gibi Görünmüyor’
23 okunma

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: ‘Pandemi Bitecekmiş Gibi Görünmüyor’

ABONE OL
Kasım 7, 2021 16:06
Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: ‘Pandemi Bitecekmiş Gibi Görünmüyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koranavirüs Bilim Konseyi üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs olaylarının pek bitecekmiş üzere gözükmediğini söyledi.

Dünyada aşılamanın çok âlâ gitmediğini, yakın vakitte pandemiyi bitirecek ögesi ufukta görünmediğini kaydeden Özlü, “Eğer aşılanmayı süratli bir formda yapabilirsek, ağır hastalığı ve vefatı önleyebilirsek, bunu grip üzere sıradan mevsimsel bir hastalık haline getirebilirsek, o vakit tekrar hayatımıza olağana dönebiliriz” dedi.

Özlü şöyle devam etti:

Salgın aslında bir yere gitmiyor duruyor yani devam ediyor, giderek süreğen bir hale geliyor. İki yıla yakın vakittir kat ettiğimiz araya bakarsak, vakit zaman dalgalanmalar olmakla birlikte virüsle yaşamaya devam ettiğimizi görüyoruz. Artık virüs her yerde var dünyanın her yerinde var ve olmaya da devam edecek üzere görünüyor. Yakın vakitte bunu durduracak, bu pandemiyi bitirecek bir şeyi ben ufukta göremiyorum. Aşılanmalar çok fayda sağladı şu açıdan, ağır hadiseler azaldı. Dünyada vefatlar şimdi daha istenilen seviyede önlenebilmiş değil. Aşılanma da dünyada çok âlâ gitmiyor. Şayet aşılanmayı süratli bir biçimde yapabilirsek, ağır hastalığı ve mevti önleyebilirsek, bunu grip üzere sıradan mevsimsel bir hastalık haline getirebilirsek, o vakit tekrar hayatımıza olağana dönebiliriz. Çok kısa vakitte bu noktaya ulaşabileceğimizi düşünmüyorum virüsle yaşamaya devam edeceğiz. Hem virüs olacak hem de biz önlemimizi alacağız. Hayatımızı kesintiye uğramadan yasaklar kısıtlamalar olmadan devam ettirmeye çalışacağız” halinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: