DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4765542,45%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Bu taht Diana’yı taşıyamazdı: Hayaleti doruklarında dolanıyor
80 okunma

Bu taht Diana’yı taşıyamazdı: Hayaleti doruklarında dolanıyor

ABONE OL
Mart 7, 2022 10:00
Bu taht Diana’yı taşıyamazdı: Hayaleti doruklarında dolanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YENİ PERİYODA HAZIRLIK
O denli ki kimi argümanlara nazaran Kraliçe 2. Elizabeth bir müddet sonra tahtı kendi isteğiyle oğluna bırakacak. Bu savlar gerçek olur mu olmaz mı bilinmez ancak o denli ya da bu türlü aile önündeki yeni periyoda hazırlanıyor. Bu süreçte aile üyeleri ortasında çok tartışılan bir kişi var.

‘KİMSE CHARLES’I GÖLGEDE BIRAKACAK BİR KRALİÇE İSTEMİYOR’
O da Prens Charles’ın eşi yani ülkenin gelecekteki konsort kraliçesi Camilla Parker Bowles ya da resmi ismiyle Cornwall Düşesi Camilla. Bu durum, vefatının üzerinden 24 yıl geçmesine karşın Charles’ın eski eşi Prenses Diana’yı “kalplerin prensesi” olarak nitelendiren bir kesim için hayal kırıklığı. Ancak kraliyet uzmanlarına nazaran tahta çıktığında Prens Charles için çok uygun bir eş Camilla Parker Bowles. Bunun nedenini de “Ne ülke ne de dünya, Diana üzere gösterişli, göz alıcı, hükümdarı geride bırakacak bir kraliçe istemiyor” diye açıklıyorlar.

CAMILLA, DIANA ÜZERE IŞILTILI, DİKKAT ALIMLI BİR KİŞİ DEĞİL
Bu uzmanlardan biri de Majesty Magazine’in genel yayın direktörü de olan Ingrid Seward. Yıllardır İngiliz kraliyet ailesini izleyen ve yorumlayan Seward, evvelki gün The Royal Beat isimli programa konuk oldu. Kraliyet uzmanı Seward, Camilla’nın tahta uygun bir kraliçe olduğunu vurguladı. Aslında 74 yaşındaki Düşes’in halk ortasındaki popülerliğini artırmak için yapması gereken çok şey olduğunu hatırlattı Ingrad Seward. Sonra da Diana üzere her yerde ön plana çıkan biri yerine her vakit daha geri planda duran, kocasını gölgelemeyen Camilla’nın kral için daha uygun bir eş olduğunu söyledi.

GLOBAL MANADA DIANA ÜZERE TANINAN DEĞİL: Kraliyet uzmanı Ingrid Seward, Camilla’yı tanıyan insanların onu sevdiklerini belirterek “Ama global manada o kadar da tanınan değil, bilhassa de ABD’de” diye konuştu.

HAYALETİ DORUKLARINDA DOLAŞIYOR: Sonra da şunu ekledi: “Öyle hissediyorum ki Diana’nın hayaleti her vakit Charles ile Camilla’nın üzerinde dolaşıyor.”

‘ÇALIŞKAN, SEMPATİK FAKAT GERİ PLANDA’
Seward kelamın burasında “Bence Kraliçe gittikten sonra Britanya, Diana üzere göz alıcı, çarpıcı bir kraliçe ister. Onun yerine Camilla üzere çalışkan ve şirin ancak geri planda biri güzel bir şey” diye görüşünü açıkladı Seward.

ÜÇ KİŞİLİK EVLİLİK
Aslına bakılırsa Ingrid Seward ‘Diana’nın hayaleti Charles ile Camilla’nın üzerinde dolaşıyor” diyerek enteresan bir gerçeği de yansıttı. İşin ilginci, Diana şimdi 19 yaşındayken 34 yaşında Charles ile evlendiğinde de Camilla’nın hayaleti çiftin üzerinde dolaşıyordu. Yani Diana’nın; sonradan çok tartışılan o röportajında söylediği üzere o evlilik daima üç kişilikti. Hatta Diana kimi vakit kıskançlık krizlerine de kapılıyordu kraliyet uzmanlarına nazaran.

DIANA DAİMA MERCEK ALTINDA
Dışarıdan bakıldığında da bir çeşit peri masalı kahramanıydı Diana Spercer. Fakat kapalı kapılar arkasında gerçekte neler oluyordu? İki yıl evvel hazırlanan ve sunuculuğunu eski bir dedektif olan Colin McLaren’ın üstlendiği Fatal Voyage:Diana Case Solved (Ölümcül Seyahat: Diana Evrakı Çözüldü) isimli programda bu husus bir sefer daha masaya yatırılmıştı. Programa konuk olarak katılan Vanity Fair mecmuası eski editörü Tina Brown, Diana Spencer’ın saray duvarları gerisinde yaşadıklarını anlattı.

‘DERİN BİR KISKANÇLIK İÇİNDEYDİ’
Prenses Diana’yı birinci sefer yeni evli olduğu periyotta tanıyan Brown “Diana, Camilla tehlikesini çok erken fark etmişti” diye anlattı. Tina Brown, Diana’nın Camilla nedeniyle derin bir kıskançlık ve paranoya içinde olduğunu da kelamlarına ekledi. Tina Brown, Prenses Diana’nın, kocası Prens Charles ve bir türlü kopamadığı sevgilisi Camilla Parker Bowles’un birbirlerine verdikleri duygusal ikramları gördüğünde nasıl da yıkıldığını tabir etti. 

BALAYINDA BİLE CAMILLA’NIN İKRAMINI KULLANMAKTAN ÇEKİNMEDİ
Brown’un anlattığına nazaran Prens Charles, Diana Spencer ile evlenip balayına çıktığında bile sevgilisi Camilla Parker Bowles’un kendisine ikram ettiği kol düğmelerini kullandı. Prenses Diana da bunu biliyordu. Prenses Diana, kocasının bir türlü vazgeçemediği sevgilisi Camilla Parker Bowles’un, evliliklerinde bir üçüncü kişi olarak var olduğunu ve olmaya da devam edeceğini çok yeterli biliyordu Brown’ın anlattıklarına nazaran.

Programı konuk olan Daily Mail müellifi Ken Wharfe de, Prens Charles’ın bu gözü kara aşkını saraydaki herkesin bildiğini “Charles ile Camilla’nın bağlantısı bir sır değildi. Buckingham Sarayı’nda bunu herkes neler olduğunu biliyordu. Bu bir problemdi” diye anlattı. Programda Prenses Diana’nın, kocasının ilgisini bir türlü koparmadığı sevgilisi Camilla Parker Bowles ile karşılaştığı anda neler olduğuna da yer verildi. Anlatılanlara nazaran Prenses Diana ile Camilla Parker Bowles, bir doğum gününde karşılaştılar. O kutlamada Prenses Diana Camilla’ya gerçek giderek “Dinle, lütfen beri bir aptal üzere tehdit etme” dedi.

‘EVLİLİK BAŞTAN BERİ SAHTEYDİ’
Kraliyet ailesi konusunda uzman bir gazeteci olan Richard Kay de, Prens Charles ile Diana Spencer’ın evliliğinin baştan beri “sahte” olduğunu vurguladı. Kay “İkili, evlenmeden evvel birkaç aktiflikte karşılaşmıştı. Diana, Charles’a ‘beyefendi’ diye hitap ediyordu. Artık geriye dönüp bakıldığında bütün bunlar büsbütün komik görünüyor” dedi. Prenses Diana ile Prens Charles’ın evliliği 1996 yılında bitti. 2005 yılında da Prens Charles ile Camille Parker Bowles evlendi.

KAPALI KAPILAR ARKASINDA
Charles ile Diana’nın evlilikleri birçok makalede, kitapta ve belgeselde de ele alındı. Bundan 2 yıl evvel İngiliz Channel 5 TV’de yayınlanan Charles & Camilla: King and Queen in Waiting isimli belgesele konuşan kraliyet uzmanı araştırmacı gazeteci Jennie Bond, Diana Spencer’ın düğünü öncesi hissettiği tasaları anlattı. Belgesel, Prens Charles’ın 1981’de Diana Spencer ile evlenmeden evvelki aşk hayatı ve şu an evli olduğu Camilla Parker Bowles ile münasebeti üzerine odaklanıyordu. Kraliyet muhabiri olarak çalıştığı 1989 ile 2003 yılları ortasında Prenses Diana ile de çok yakınlaşan Jennie Bond’un anlattıkları 1981’deki kraliyet düğünün kapalı kapılar arkasında yaşanan ve peri masalına hiç benzemeyen gerçeklerini gözler önüne serdi.

MEZBAHAYA GİDEN KOYUN ÜZERE
Bond, Prenses Diana’nın düğünün akabinde kendisine söylediği kelamları aktardı. Bond şöyle konuştu: “Diana, özel konuşmalarımızdan birinde bana, düğün sırasında kendini mezbahaya giden koyun üzere hissettiğini anlattı.”

SIR PERDESİ ARALANAMADI: Prens Charles ile Prenses Diana 29 Temmuz 1981’de evlendi. Çift, 1996 yılında boşandı. Diana, bundan bir yıl sonra Paris’te sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte geçirdiği trafik kazasında hayata veda etti. Diana’nın vefatı üzerindeki sır perdesi ise ortadan geçen yıllara karşın bir türlü kaldırılamadı.

 

 

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: