DOLAR 13,5387-1.9%
EURO 15,2876-2.05%
ALTIN 775,86-1,68
BITCOIN 6923862,43%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’den ‘Ben Ekonomistim’ Diyen Erdoğan’a Tepki: “Yetkiyi Verin’ Dediğinde Dolar 4,74 TL’ydi”
25 okunma

CHP’den ‘Ben Ekonomistim’ Diyen Erdoğan’a Tepki: “Yetkiyi Verin’ Dediğinde Dolar 4,74 TL’ydi”

ABONE OL
Kasım 13, 2021 10:20
CHP’den ‘Ben Ekonomistim’ Diyen Erdoğan’a Tepki: “Yetkiyi Verin’ Dediğinde Dolar 4,74 TL’ydi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar/TL kuru 10 TL’yi aşınca, AKP iktidarına ve ‘Ben ekonomistim’ diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yansılar de gecikmedi. 

Türk Lirası’nın yabancı para üniteleri karşısındaki bedel kaybına muhalefet kanadı da reaksiyon gösterdi.

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun Twitter hesabı üzerinde paylaşımda bulunarak “Tarihin en basiretsiz iktidarıyla karşı karşıyayız. #dolar10tl olmuş, kimin umrunda? “Bu kardeşinize yetkiyi verin” dediğinde şahsı, dolar 4,74 TL idi. Buyurunuz yetkinin etkisini!” dedi. ????

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır da, Erdoğan’ın dolarla ilgili geçmiş zamanlardaki kelamlarının hatırlatıldığı mizahi bir görüntü paylaştı. Başarır, “1 dolar 10 TL “Ünlü iktisat profesörü” Erdoğan konuşuyor!” tabirlerine yer verdi. ????

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Ekonomist bir önderin (!) yönettiği ülkemizde artık 1 dolar 10 TL Tarihte dolarda çift haneli sayıyı görmek, bu iktidara kaldı. Türk lirası daha ne kadar eriyecek, bekleyip göreceğiz” dedi. ????

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban da, “İşte AKP iktidarı ve onun liyakattan, bilimsellikten, uzmanlıktan uzak idaresinin sonucu: Dolar 10 TL! Palavralarınızla, bozuk sisteminizle günden güne fakirleştirdiğiniz milletimizin yakasından düşün artık! #HemenSeçim” dedi. ????

Erdoğan’ın eski bir görüntüsünü paylaşan UYGUN Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta ise, “Dolar 10 TL yapan dış güçler değil mi yani? Başım karıştı artık benim…” dedi. ????

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: