DOLAR 13,71420.33%
EURO 15,4905-0.24%
ALTIN 780,240,17
BITCOIN 7708500,56%
Kütahya

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Deliler Gibi Ödül Alarak Taraflı Tarafsız Herkesin Beğenisini Kazanan 23 Dizi
13 okunma

Deliler Gibi Ödül Alarak Taraflı Tarafsız Herkesin Beğenisini Kazanan 23 Dizi

ABONE OL
Kasım 7, 2021 22:30
Deliler Gibi Ödül Alarak Taraflı Tarafsız Herkesin Beğenisini Kazanan 23 Dizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Biraz da ödüllü kusursuz işler izleyelim diyenler buraya! Neredeyse tüm mükafatları alarak ne kadar âlâ olduğunu kanıtlayan enfes dizileri sizin için derledik, listenizi hazırladıysanız başlayalım!

Not: Dizi açıklamaları beyazperde.com’dan alınmıştır.

1. The Sopranos / 79 Ödül

IMDb: 9,2

New Jersey’deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin babası olan Tony Soprano’nun ve Soprano Ailesi’nin öteki fertlerinin hayatlarından kesitler sunan dizi, toplamda 86 kısım yayınlanmış, kazandığı mükafatlar ve aldığı olumlu tenkitlerle ismini ‘gelmiş geçmiş en uygun diziler’ ortasına yazdırmıştır.

2. The X-Files / 99 Ödül

IMDb: 8,6

Başrollerini ünlü oyuncular David Duchovny ve Gillian Anderson’ın paylaştığı The X-Files’ta biri inançlı başkası ise kuşkucu olan FBI casusları Fox Mulder ve Dana Scully bilinmeyen güçlerin tüm mahzurlarına karşın garip ve açıklanmayan olayları araştırıyor. Chris Carter’in yaratıcısı olduğu seride her kısımda farklı bir evrak ele alınıyor.

3. Downton Abbey / 58 Ödül

IMDb: 8,7

Downton Malikanesi’nde yaşayan Crawley Ailesi ve malikanenin çalışanlarının hayatı üzerine heyeti olan dizi, bir periyot dizisi. 1912’den itibaren başlayan kıssa dönemler içerisinde 20’lere kadar uzanıyor. Grantham Kontu Robert Crawley ailesi ile keyifli bir hayat sürdüğünü düşünürken her şey, 15 Nisan 1912’de Titanik’in buzdağına çarpması ile birlikte bir daha eskisi üzere olmayacak formda değişir. Crawley Ailesi iki üyesini çarpışmada kaybetmiştir.

4. Game of Thrones / 269 Ödül

IMDb: 9,2

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve şiddetli savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey hudutlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır. Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu sav eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen lakin kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ancak ülke ve aile idaresinde birebir başarıyı tutturamayan Baratheon’un büsbütün güvenebileceği ve her yanlış atağını gerisinden toplayacak yeni bir sağ kola gereksinimi vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu misyon için seçilen tek aday isimdir. Kış yaklaşıyor…

5. 24 / 74 Ödül

IMDb: 8,3

Televizyonun en yenilikçi ve öncü dizilerinden her dönem yeni bir gün. Her kısım gerçek vakitte bir saati işlerken, izleyiciler casus Jack Bauer’i heyecan verici yeni bir gün boyunca takip ediyor.

Joel Surnow ve Robert Cochran tarafından yaratılan 24, 2006 yılında En Güzel Drama Dizisi kolunda kazandığı Emmy de dahil olmak üzere toplamda 68 Emmy mükafatına aday gösterildi. Jack Bauer’ı canlandıran Kiefer Sutherland yedi yıl içinde yedi Emmy’ye aday gösterildi, bir de En Düzgün Erkek Oyuncu mükafatı kazandı.

6. Seinfeld / 70 Ödül

IMDb: 8,8

Jerry bir komedyendir. Arkadaşı George ise girdiği her işi batıran, yalancı, her vakit kaybeden bir adamdır. Elaine ise vaktinde Jerry ile çıkmıştır ve yakın arkadaş olarak kalmışlardır. Dürüstlüğü sebebiyle daima başını belaya sokar, erkek arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalır. Dizinin en çatlak karakteri ise Jerry’nin kapı komşusu Kramer’dır. Jerry’nin konutunu kendi konutu üzere kullanmasıyla ve kapıdan girip direk buzdolabına yönelmesiyle meşhurdur.

Seinfeld yayın hayatı boyunca birçok ödül kazanmıştır. Onlarca kere Emmy’e aday olmuş, ondan fazla Emmy mükafatı kazanmıştır.

7. Breaking Bad / 92 Ödül

IMDb: 9,4

Lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White bir gün hekimden ileri safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Kendisinden sonra geride kalan ailesine maddi birikim sağlamak isteyen Walter White, uyuşturucu üretiminde ustalaşan eski bir öğrencisi, Jesse Pinkman ile birlikte uyuşturucu işine girer. Elbetteki yasa dışı yollardan ve uyuşturucunun da eş anlamlısının bela olduğunu bilerek…Bir yanda kimya alanında değerli işlere imza atmış bir öğretmen, öbür yanda bu tehlikeli piyasayı çok güzel tanıyan, gözü pek bir ‘eski öğrenci’… Yüksek kalitede ve saflıkta ürettikleri metamfetamin, onları uyuşturucu ticaretinin en riskli yollarına da bulaştıracak…

8. Mad Men / 79 Ödül

IMDb: 8,6

Amerika’nın ve reklamcılık dünyasının kalbi olan New York’ta, 1960’lı yıllarda geçen kıssada şatafatlı reklamcılık dünyasının parlak çocuklarının kıssaları gözler önüne seriliyor… 

Değişen vakte ahenk sağlamaya çalışan reklam gurusu Don Draper ve takımı gerçek dünya ve palavralar ortasındaki ince çizgiyi görünmez kılmaya ve 60’lı yılların dekorunda insan tabiatının inceliklerine inmeye devam ediyor.

9. Umutsuz Konut Bayanları / 66 Ödül

IMDb: 7,5

Umutsuz Konut Bayanları yola 5 uygun arkadaş olarak başladılar; Susan, Lynette, Bree ve Gabrielle, Mary Alice’i kaybettikten sonra, her dönem değişen yeni konut hanımları komşular ortasına katıldı. Aşklar, ihanetler, çocuklar, derken hayat bütün süratiyle akıp gitti. 

Yedinci dönemde mahalle sakinlerini yeni değişiklikler beklerken, intihar eden arkadaşları Mary Alice’in kocası Paul Young da mahalleye dönüyor…

10. Çağdaş Family / 116 Ödül

IMDb: 8,4

Bir aile düşünün. Sizden yaşça epey küçük ve hoş bir eşiniz ve onun babalık yapmaya çalıştığınız oğlu. Her biri birbirinden kaygılı, üç çocuğu olan kızınız ve partneriyle birlikte evlat edinmeye karar veren eşcinsel oğlunuz. Böylesi bir aile portresinden, elbette güldürüden öbür bir şey çıkmaz.

11. Fleabag / 63 Ödül

IMDb: 8,7

Fleabag, Londra’da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir bayanın öyküsünü husus ediyor. Dizide, 30’lu yaşlarındaki bayanın aşk, aile ve iş hayatında yaşadığı gündelik olaylar ele alınıyor.

12. Lost / 105 Ödül

IMDb: 8,3

Oceanic Havayolları’nın Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağı, okyanus üzerinden geçerken, manyetik bir alana kapılarak büyük bir adaya düşer. Ancak evvelce sıradan, tropik bir ada üzere görünen bu kara kesiminin, kazazedelerin her birinin hayatını farklı biçimde değiştireceğinden habersizdirler. 

Adada sandıklarından daha fazla vakit mahsur kalan Oceanic Havayolları yolcuları her gün yeni bir sürprizle karşılaştıkları bu gizemli adada hayatta kalabilmek ve ne olursa olsun bir yolunu bulup adadan kurtulmak ya da anakaraya haber ulaştırmak için uğraşa girerler. Öte yandan hem ormanın derinliklerinden gelen ‘Diğer ada sakinleri’, kara bir duman, silahlı bir Fransız bayan, üniformalı iskeletler, terkedilmiş ambarlar adadan kurtulmak isteyenleri bekleyen cevaplanmamış sorular… 

En Güzel Televizyon Dizisi kolunda Altın Küre ve Emmy Ödüllü Lost, 6 dönem boyunca televizyon seyircisini ekran başına kitlemeyi başaran, 2000’li yılların kendi fenomenini yaratamış, en çok izlenen dizilerinden biri. Ayrıyeten oyuncu takımına da kazandırdığı mükafatlar ve adaylıklarla da televizyon ve sinema dünyasında yeni yıldızlar yaratan LOST fenomeni, hem teknik grubu, hem muharrir ve üretimci takımıyla en çok konuşulan, üzerine en çok komplo teorisi ve senaryo üretilen televizyon imali olma özelliğini koruyor…

13. House / 57 Ödül

IMDb: 8,7

O, biraz gıcık… Ziyadesiyle huysuz ve aksi. Ayrıyeten bencilliğe övünen bir ağrı kesici bağımlısı. Fakat işinin ehli bir hekim, teşhis koymayı ustası, hatta bir deha. O, Gregory House. Sağ bacağındaki aksalık nedeniyle, koltuk değneği kullanması bile karizmasını zedelemiyor, aksine puanını artırıyor. Çok zeki, çözemeyeceği hasta olayı çabucak hemen yok üzere. Ancak bir yandan hastaları güzel ederken, başka yandan takımında birlikte çalıştığı uzman tabiplerin psikolojilerini allak bullak etmekten de hiç çekinmiyor. O denli ki onların özel hayatlarına karışacak kadar da küstah. Lakin sayılı gönül bağlantısında de çuvallamaktan öteye geçemiyor. Gregory House medikal drama tarihinin gelmiş geçmiş en imrenilen karakteri olma unvanını kimselere kaptırmıyor…

14. Friends / 77 Ödül

IMDb: 8,8

Tüm vakitlerin en sevilen sitcom’larından biri Seinfeld ise oburu hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın mesken arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir formda bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri farklı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 döneme yayılan kıssa boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston üzere sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar ortasındadır.

15. Doctor Who / 109 Ödül

IMDb: 8,6

Bu Hekim değişik bir hekim. İsmi, karakteri, halleri her şeyiyle bir muamma. Rose Tyler isminde bir bayan, kendisine Tabip diye isimlendiren gizemli bir yabancıyla tanışır ve bundan sonra hayatı baştan sona değişir. Kısa mühlet içerisinde ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğunu öğrenir. Yapması gereken kurtuluş yolunu bulmaktır..

16. The Walking Dead / 79 Ödül

IMDb: 8,2

Yaşayan ölüler diyarına güzel geldiniz! Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; lakin o komadayken geçen müddette bildiği ömür altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Doğal birazcık insani hisleri kaldıysa… Atlanta’da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir küme insanınsa, birbirlerinden diğer tutunacak kimseleri yok…

17. Boardwalk Empire / 64 Ödül

IMDb: 8,5

Beşerler ikiye ayrılır. Ekonomik krizi ‘fırsata’ dönüştürmeyi başaranlar ve bu fırsatı es geçenler. 1920’li yılların Büyük Buhranı’ndan bir gangsterler imparatorluğu yaratmayı başaran Al Capone, elbet ki 20yy’ın gördüğü en kurnaz ve en yasa dışı ‘iş adamlarından’ biriydi.Belalı ömür hikayesi ve Chicago sokaklarında yükselişi sinema sinemalarına tekraren husus olan, organize ‘suçun babası’ Al Capone’nun altın çağı, bu sefer bir televizyon dizisinde seyircilerin karşısına çıkıyor.

18. Six Feet Under / 61 Ödül

IMDb: 8,7

Cenaze konutu işleten bir ailenin, babalarının vefatıyla birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yine tanıyışlarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilgilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah kıssası..

19. Homeland / 61 Ödül

IMDb: 8,3

Homeland bir CIA draması. Irak’ta kaybolup, uzun müddet sonra ülkesi Amerika’ya dönen Scott Brody bir CIA casusu tarafından kuşkulu bulunur. Carrie Anderson, Scott Brody’nin El-Kaide üyesi olmasından ve bir hücum düzenlemeye hazırlandığından şüphelenir. Politik bir drama olan Homeland’in oldukça argümanlı bir takımı var. Emmy ve Golden Globe ödüllü Claire Danes, Golden Globe adaylığı bulunan Damian Lewis ve yeniden Emmy ödüllü Mandy Patinkin başrolde olan isimler.

20. Orange Is the New Black / 53 Ödül

IMDb: 8,0

Piper Chapman, hoş bir hayata, güzel bir sevgiliye, anlayışlı bir aileye sahip genç bir bayandır. Üniversite yıllarında işlediği bir cürüm yüzünden konforlu hayatından uzaklaşarak mahpusa girer. Hapishane hayatı Piper’ın düşlediğinden apayrıdır. Dört duvar ortasındaki yeni hayatına alışmaya çalışan Piper, başlarda zorlansa da yavaş yavaş hapishane kültürünü öğrenmeye başlar. Hapishanedeki öteki mahkumlarla beklenmedik dostluklar kuran genç bayan, bu vakte kadar hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya başlar.

21. Veep / 74 Ödül

IMDb: 8,3

Eski bir senatör olan Selina Meyer, Lider Yardımcılığı teklifi alınca tereddüt etmeden vazifesi kabul eder. Lakin uğraşması gerekenler hiç de beklediği üzere değildir. Dünyanın en güçlü ofisinde, başına geleceklerden habersiz, neye uğradığını şaşıran ancak tekrar de vazifesini yerine getirmeye çalışan Selina Meyer’ı bekleyen bir dizi komik macera..

22. Orphan Black / 69 Ödül

IMDb: 8,3

Her şeyden ümidinizi kestiğiniz bir anda, geride bırakacağınız birileri de yokken; size tıpatıp benzeyen birinin kendini öldürdüğünü görseydiniz, ne yapardınız? Onun kimliğine bürünmeyi düşünür müydünüz mesela. Sarah biraz düşündü ve tereddüt etmeden verdi kararını, bu hayatı geride bırakacaktı. Pekala ya onu bekleyen hayat, hiç de düşündüğü üzere değilse?

23. Süper Bayan Maisel / 81 Ödül

IMDb: 8,7

Mükemmel Bayan Maisel 1960’lı yıllarda, New York City’de geçiyor. Kentin lüks semtlerinden birinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Miriam “Midge” Maisel hayatta istediği her şeye sahiptir. Lakin bir gün tesadüf yapıtı, hiç bilmediği bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeder ve bu gelişme hayatını derinden sarsar.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: