DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 357963-2,72%
Kars
17°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Derin Futbol’un Konuğu Olan Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Söyledikleriyle Geceye Damga Vurdu
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Spor
  • Derin Futbol’un Konuğu Olan Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Söyledikleriyle Geceye Damga Vurdu
34 okunma

Derin Futbol’un Konuğu Olan Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Söyledikleriyle Geceye Damga Vurdu

ABONE OL
Mayıs 24, 2022 05:00
Derin Futbol’un Konuğu Olan Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Söyledikleriyle Geceye Damga Vurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Beyaz TV’de yayımlanan Derin Futbol programının konuğu oldu. Ali Koç ile Rasim Ozan Kütahyalı ortasında yaşananları izleyenler ise Türk televizyonları tarihinde yer alacak konuşmalara şahitlik ettiler. Ali Koç’un Derin Futbol programında konuştuklarına ve Rasim Ozan Kütahyalı hakkında söylediklerine birlikte göz atalım.

Ali Koç’un Beyaz TV’de yayımlanan Derin Futbol programına çıkmasına kimi bireyler aralıklı yaklaşmıştı. ‘Ali Koç’un o programda ne işi var?’ diyenler ise programın sonlarına yanlışsız sorularına karşılık buldular.

Derin Futbol’a konuk olan Ali Koç programın birinci saatlerinde Fenerbahçe ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Jorge Jesus ya da İsmail Kartal ikilisinden birisini teknik yönetici koltuğuna geçireceğini söyleyen Ali Koç, haftaya bu ismi duyuracaklarını söyledi.

Programın kırılma anı ise Rasim Ozan’ın Aziz Yıldırım için söyledikleriydi. Rasim Ozan Kütahyalı’nın Aziz Yıldırım hakkında sonlanan Ali Koç ile olan diyalogu toplumsal medyada binlerce sefer paylaşıldı.

Ali Koç: “Aziz Yıldırım’ın ismini ağzına alırken besmele çekeceksin. Terbiyesizlik yapma!”

Rasim Ozan Kütahyalı: 

‘2013-16 ortası, Türkiye Cumhuriyeti ile Fetullahçı Terör Örgütü’nün baş başa hengame ettiği periyottu. O devir Aziz Yıldırım taraf tutmak, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden yana olmak istemedi. Cemaate karşı ortada durdu. En son kademede devletten yana tutum aldı.’

Rasim Ozan Kütahyalı’nın kelamını kesen Ali Koç is şunu söyledi:

‘Aziz Yıldırım’ın ismini ağzını ismine alırken bismillah çekin. Terbiyesizlik yapıyorsunuz. Ne demek Aziz Yıldırım devletin yanında değildi? Ne biçim konuşuyorsun.

O vakit terör örgütünün en tabanında sensin kardeşim. Memleket elden gidiyor dedi, ne şikesi dedi. Bence program bitene kadar Aziz Yıldırım’ın ismini ağzına alma.’

Programdaki husus 3 Temmuz’a gelince ise Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında söyledikleri ise tarihe geçecek tiptendi.

Rasim Ozan Kütahyalı bu kelamların akabinde ses tonunu yükselterek:

Recep Tayyip Erdoğan’ın kellesini almak isteniyordu, Aziz Yıldırım yanında durmadı. O periyot Fetullah Gülen kazansın istediler. Sadece o değil, bütün İstanbul burjuvazisi Fetullah Gülen kazansın istedi, yapmayın.

Ali Koç: Sen Zekeriya Öz’ün heykelini dikmek istiyordun. Ordada vardın, burda da vardın. Bunlar cumhurbaşkanımıza, devlete göz dikiyorlarsa senin üzere adamlardan aldığı yürekle bu noktalara geldiler.’ dedi.

Kelamlarına devam eden Ali Koç şunları söyledi:

‘İnsanlar geçmişte yaptıklarıyla, söyledikleriyle başları kaygıya girebiliyor. Karşımdaki zat (Rasim Ozan Kütahyalı) yanlışından da dönmüş olabilir lakin en büyük o vakit cemaat deniliyordu, destekçilerinden ve de daha da berbatı kul hakkı yendiği vakit sözcüsüydü. Bu ne kadar tövbe edersen et, bu alnından çıkmayacak.’

‘Oh ne hoş. Evvel yücelt, sonra göçert.’

Bu kelamlar karşısında savunmaya geçen Rasim Ozan Kütahyalı, ‘Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın ve devletin yanında Fetullahçı Terör Örgütü’nü göçertmekle meşguldüm’ dedi. 

Ali Koç’un verdiği reaksiyon ise çok netti.

‘Oh ne hoş. Evvel yücelt, sonra göçert.’

‘En değerli ayağı medya mıydı kardeşim? Sen de onlardan biri miydin kardeşim? Ondan sonra da ‘Aa tövbe ettim’ de. Ergenekon, Balyoz… Hepsinde vardın.’

Ali Koç kendisine sorulan ‘Programdan mutlu kaldınız mı’ sorusu üstüne: “Benim ailemin ismini zikreden kadar… Bu bitmedi, dışarıda da konuşacağız’ diyerek yanıtladı.

Programın sonunda ise ‘Türk futbolunda paklık lazım. İnşallah Allah senin gibileri de basından siler’ diyerek güçlü kalkışı yaptı ve program sona erdi.

Programın akabinde toplumsal medyanın Ali Koç ile Rasim Ozan Kütahyalı ortasındaki anlar için söyleyecek kelamları vardı:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: