DOLAR 13,70540.3%
EURO 15,53910%
ALTIN 781,720,36
BITCOIN 762640-1,36%
Kütahya

AZ BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘İnsanlar Bilinçli Olarak Dinden Uzaklaştırılıyor’
8 okunma

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘İnsanlar Bilinçli Olarak Dinden Uzaklaştırılıyor’

ABONE OL
Kasım 8, 2021 04:30
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘İnsanlar Bilinçli Olarak Dinden Uzaklaştırılıyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş ‘İnsanlar şuurlu olarak dinden uzaklaştırılıyor. Tarihte görülmediği kadar toplumsal medya ve bağlantı kanalları ile gençlerimize, çocuklarımıza daima dinsizlik aşılanıyor’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Şanlıurfa’da bir ortaya geldiği kanaat başkanlarına, daha çok çocuk, genç ve aileye ulaşarak onları irşat tarafında geliştirme tavsiyesinde bulundu.

‘Daha fazla gencimize, çocuğumuza nasıl ulaşabiliriz? Daha fazla aileyi İslami prensipler doğrultusunda nasıl kurabiliriz? Onları dinsizlik cereyanına kapılmaktan nasıl kurtarabiliriz? Hepimizin maksadı bu’ ifadelerini kullanan Erbaş, ilmi yalnızca öğrenmek ve öğretmek için yapmadıklarını, maksatlarının İslam’ı yanlışsız halde ulaştırmak, insanları yanlıştan kurtarmak, Kur’an-ı Kerim ve sünnet çizgisinde, daha fazla şahsa bunu anlatmak olduğunu bildirdi.

Erbaş, ‘Bunun ismi da irşattır. Yani Peygamber Efendimiz hayatı boyunca ne yaptıysa biz de varisleri olarak bunu yapmak durumundayız. Hakkın batıla galip geldiğine şahitlik yapmamız lazım. Bunun içerisinde olmamız lazım. Hakkı anlatmak batılı ortadan kaldırmak için neler yapmamız gerekiyor? Bunun uğraşı içerisinde olmalıyız’ ifadelerini kullandı.

‘İnsanlar şuurlu olarak dinden uzaklaştırılıyor…’

Hz. Muhammed’in en kıymetli özelliklerinden birinin uyarıcılık olduğunu kaydeden Erbaş, ‘İnsanlar şuurlu olarak dinden uzaklaştırılıyor. Tarihte görülmediği kadar toplumsal medya ve bağlantı kanalları ile gençlerimize, çocuklarımıza daima dinsizlik aşılanıyor. Uyarıcılık vazifemizi yapmamız lazım’ değerlendirmesinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: