DOLAR 13,5359-1.9%
EURO 15,2667-2.24%
ALTIN 777,25-1,50
BITCOIN 6913332,38%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Osmanlıyı da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz’
12 okunma

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Osmanlıyı da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz’

ABONE OL
Kasım 19, 2021 16:40
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Osmanlıyı da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bingöl’de STK temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya gelen Diyanet İşleri Lideri Erbaş, “Anadolu dediğimiz bu hudutları da bize çok görerek modül kesim etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah” dedi.

Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, Bingöl’de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya geldi.

Lider Erbaş, bölgedeki devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ortasındaki fikir birliğinin aksiyon birliğiyle desteklenmesinin sonuç getireceğini belirterek, “Eylem Birliği çok kıymetli. Daima birlikte güçlerimizi birleştireceğiz. Burada artık hepimiz tıpkı şeyleri düşünüyoruz. O vakit hepimiz misal şeyleri yapmamız lazım. O vakit neticeyi alacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız yoldan çıkmayacak. Ailelerimiz Müslümanca yaşayacak. Bu bizim elimizde kâfi ki niyet edelim. Niyetimiz samimi olursa ki o denli olması gerekiyor. ‘Din nasihattir’ O vakit Rabbimiz bizim niyetimize nazaran ameller yaratacak, bizi muvaffak kılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Osmanlı’yı da bu türlü yıktılar’

Türkiye’nin en büyük kaygılarından birisinin de terör örgütleri olduğuna vurgu yapan Lider Erbaş, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Osmanlı’yı da bu türlü yıktılar. Bizi de bu türlü yıkmaya kalkıştılar fakat elhamdülillah milletimizin birliği, beraberliği, dayanışması fikir ve hareket birliği ile bu sorunun üstesinden geliyoruz. Askerimizle, polisimizle, devlet, millet dayanışması ile bu uru yok ediyoruz. İnşallah bundan sonra birliğimiz, beraberliğimiz daha da arttıkça bizi birbirimize düşürmeye çalışan, Osmanlı’yı nasıl 40 modüle böldülerse, Anadolu dediğimiz bu sonları da bize çok görerek modül parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kıblemiz bir, bayrağımız bir, ezanımız bir, vatanımız bir. Bu birler o kadar çok ki, bu birler bizi daha da çok birleştirecek. Bu birleri gençlerimize, çocuklarımıza intikal ettirmek, geleceğimizin, istikbalimizin daha da parlak olacağını gösteriyor.”

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: