Dünyanın birinci USB-C’li iPhone’u satıldı: İşte fiyatı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
Dünyanın birinci

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Dünyanın birinci ,USB-C’li, iPhone’u ,satıldı , İşte fiyatı!,

Dünyanın birinci USB-C girişli iPhone modeli olan iPhone X geçtiğimiz günlerde eBay üzerinden açık artırma ile satışa sunulmuştu. İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nde Robotik alanında çalışan Ken Pillonel tarafından modlanan USB-C’li iPhone X, en sonunda alıcısını buldu.

USB-C’li iPhone, 86 bin dolara satıldı

Yazılım ve donanım geliştiricisi Ken Pillonel, uzunca müddettir üzerinde çalıştırdığı projeyi Kasım ayının başlarında noktalamış ve dünyanın birinci Type-C girişli iPhone’unu tasarlamayı başarmıştı. Pillonel, iPhone’un büsbütün çalışır durumda olduğunu ve rastgele bir halde sökülmemesi durumunda çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Dünyanın birinci ,USB-C’li, iPhone’u ,satıldı , İşte fiyatı!,
Dünyanın birinci ,USB-C’li, iPhone’u ,satıldı , İşte fiyatı!,

Kenny Pi kod isimli geliştirici, modifikasyonu duyurduktan kısa bir müddet sonra eseri eBay üzerinde satışa koymuştu. Eserin günlük kullanımda, rastgele bir bilginin silinmesi yahut güncellenmesi durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini de belirten Pillonel, eserin 11 Kasım 2021 tarihine kadar satışta kalacağını açıklamıştı.

Son olarak 4 Kasım 2021 tarihinde 84 bin dolarlık bir teklif alan iPhone X, 11 Kasım prestiji ile resmen yeni alıcısının oldu. Buna nazaran eser, 86 bin dolarlık teklifle satıldı ve eBay sayfası da silindi.

Ken Pillonel geçtiğimiz haftalarda projeyi bu türlü duyurmuştu:

“İşte budur! En sonunda USB Type-C ilişki noktasına sahip dünyanın birinci iPhone’unu yaptım. Şarj ve bilgi transferlerini destekliyor. Birinci maksadım, elektroniğin çalışmasını sağlamakla ilgiliydi. Daha sonra bir sonraki adım, Apple C94 konektörünü aksine mühendislik yapmak ve dişi bir USB-C ilişki noktasıyla kendi PCB’mi yapmaktı.

Daha sonra projenin şemaları belirlendi ve test edildi. En son olarak yapmam gereken modifikasyonumu iPhone’a sığdırmak oldu! Size bu modu bir Youtube Short halinde göstermekten çok memnunum.”

Ken Pillonel

Projeyi YouTube’da yayınladığı kısa görüntü ile takipçileriyle paylaşan Pillonel, daha sonrasında ayrıntılı bir görüntü daha yayınlayarak projeyi nasıl gerçekleştirdiğini adım adım göstermişti. Böylelikle dünyanın birinci ve tek USB-C girişli iPhone X’i 86 bin dolarlık teklifle alıcısına gitmiş oldu.

Pekala sizler iPhone’larda hala Lightning girişi kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Apple yeni periyotta USB Type-C girişine geçmeli mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

APK indir  Special Forces Group 2 apk indir 2021**

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları