DOLAR 13,71060.34%
EURO 15,4866-0.29%
ALTIN 779,990,14
BITCOIN 7716270,28%
Kütahya

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Empire Dergisi 21. Yüzyılın En İyi 50 Korku Filmini Açıkladı
32 okunma

Empire Dergisi 21. Yüzyılın En İyi 50 Korku Filmini Açıkladı

ABONE OL
Kasım 9, 2021 22:12
Empire Dergisi 21. Yüzyılın En İyi 50 Korku Filmini Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sinema sektörünün itibarlı mecmualarından Empire, 21. yüzyılın en uygun dehşet sinemalarını sıraladı. Endişe sineması tutkunlarına eşsiz bir tecrübe sunan, birbirinden şahane 50 sinemanın yer aldığı listede neler varmış, birlikte bakalım;

Not: Film açıklamalarında Beyazperde ve Sinemalar.com’dan faydalanılmıştır. 

Kaynak: https://www.empireonline.com/movies/f…

50. Freaky (2020)

 • IMDb: 6.4

Lise öğrencisi olan Millie Kessler, okulun tanınan kümesinin acımasızlığıyla çaba etmeye çalışan genç bir kızdır. Fakat bir seri katil Butcher’ın yeni amacı haline geldiğinde lisedeki meseleleri değersiz hale gelir. Katilin mistik hançeri vücutlarının yer değiştirmesine neden olduğunda Millie, kendisini fecî bir kabusun içinde bulur. Katil ile beden değiştirmesinden sonra Millie, bu değişikliğin kalıcı hale gelmesine 24 saatten az kaldığını fark eder. Bu sırada Millie’nin vücudunda olan katil, iştahla insan avına çıkar. Birkaç arkadaşının da yardımıyla vakte karşı yarışan Millie, laneti geri çevirmeyi başarabilecek midir?

49. The Exorcism Of Emily Rose (2005)

 • IMDb: 6.7

Emily isminde genç bir kız öldüğünde herkes, mevtten evvel Peder Moore tarafından yapılan şeytan çıkartma ritüelini hatalar. Genç kız, içine şeytan girdiği kanısı ile kiliseden yardım talep etmiştir. Peder cinayet zanlısı olarak tutuklanır. Peder Moore’u temsil eden avukat Erin Bruner ile başlayan seyahat pek de kolay gelişecek üzere görünmemektedir. Hiç kimse Peder Moore’un söylediklerine inanma eğiliminde değildir. Avukat bu uğraş esnasında kendi mantığı ile dini inanç kavramı ortasında sıkışıp kalırken bir çıkış yolu aramayı sürdürecektir.

48. The Fear Street Trilogy (2021)

 • Fear Street: 1994 / IMDb: 6.2

Fear Street, Ohio’da Shadyside kasabasını tesiri altına alan olayları bahis ediyor. 1994 yılında bir küme gencin yaşadığı kasabada lanetli olaylar meydana gelmektedir. Bu mevzuyu araştırmaya başlayan gençler, kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli olayların birbirleri ile temaslı olduğunu fark eder ve çok geçmeden sıradaki kurbanların kendileri olabileceğini anlar.

 • Fear Street: 1978 / IMDb: 6.7

Endişe Sokağı Üçlemesi 2. Kısım, 1978 yılında yaşanan olaylara odaklanıyor. Camp Nightwing tatil kampı, Sunnyvale’den gelen gençler ve perişan Shadyside kasabasından gelen gençler ve çalışanlarla dolar. Lakin kasabanın geçmişinden gelen dehşet ortaya çıktığında kendilerini müthiş olayların içinde bulur. Gençler, yaşanan olayları tahlile kavuşturmak için birlikte hareket etmek zorunda kalır.

 • Fear Street: 1666 / IMDb: 6.6

Dehşet Sokağı Üçlemesi 3. Kısım’da, 1966 yılında yaşanan olaylara odaklanıyor. Sömürge altında olan bir kasabada, ölümcül sonuçları olan bir cadı avı yaşanır. Bir küme genç, kasabanın lanetini sona erdirmek için güçlü bir gayrete girişir.

47. The Others (2001)

 • IMDb: 7.6

Amerika İkinci Dünya Savaşı’nın yaralarını sarmaya çalışmaktadır. New Jersey’de hayatını devam ettirmekte olan Grave ise savaşta eşini kaybetmiştir. Çocuklarının güneşe karşı alerjisi olduğundan hayli karanlık bir meskende yaşamaktadırlar. Grace, onlardan yardım almak üzere malikanelerine gelen insanlara yardım edip onlara iş vermektedir. Grace’in kızı olan Anne ise, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden meskenin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı büsbütün kesilir. Grace ve çocukları, bir türlü güvenemedikleri çalışanlarıyla birlikte yalnız kalmışlardır.

46. Sinister (2012)

 • IMDb: 6.8

Ellison Oswalt isimli bir hata muharriri, romanına materyal toplamak için işlenen müthiş cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan başkasına seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha evvel yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison konutun tavan ortasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca görüntü kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha evvel burada yaşayan ailelerinin azap ve vefatlarını kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin gerisinde yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir. 

İmalini Paranormal Activity sinemasının yapımcılarının yürüttüğü sinemanın direktör koltuğunda The Exorcism of Emily Rose sinemasıyla tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor.

45. Doctor Sleep (2019)

 • IMDb: 7.3

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir takviye kümesiyle yerleşir ve ‘parlama’ gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım konutu işine girer. Bu ortada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot ismi verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu kümeyle ilgili gerçek ise epeyce müthiştir. Danny, kendisiyle benzeri yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu kümenin yetenekli olanları gaye aldığını fark eder. Bu küme yetenek sahibi çocukların azap gördükleri sırada çıkan ‘parıltılarının buharını’ teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

44. Berberian Sound Studio (2012)

 • IMDb: 6.2

Gilderoy kendini konutundan kilometrelerce uzakta İtalya’da bir sinema setinde bulana dek yalnız bir ses mühendisidir. Suspiria gibisi bir kaygı sineması olan The Equestrian Vortex’in setinde çalışırken bir çok tuhaf şeyle karşılaşmaktadır. Yalnızca bulunduğu setin çağrıştırdıkları değil bu iç içe iki sinema de tüm karakterler de alışılagelmişin dışında . Üretimci Francesco, tekrar her zamanki sarkastik tutumuyla ele almış olay örgüsünü. Gilderoy’un tüm olanlar karşısında İngiliz saflığını ve kibarlığını elden bırakmıyor olması da sinemadaki tuhaf karakter örgüsüne katkı sağlıyor. 

Manzara direktörlüğünü Nic Knowland’ın (Benjamenta Enstitüsü, 1995), yapımcılığını Keith Griffiths’in (Amcam Evvelki Hayatlarını Hatırlıyor, 2010) üstlendiği sinema Broadcast’in müzikleri ve Toby Jones’un performansıyla ekranlara geliyor. Sinemanın direktörlüğünü ise Peter Strickland yapmış.

43. Creep (2014)

 • IMDb: 6.4

Bir videografiker, Craigslist sitesindeki bir reklama karşılık verir. Ölmekte olan bir adam iletilerini görüntüye çekilmesini istemektedir. Videografikerin bu bir günlük iş için dağ doruğunda bulunan kasabaya gitmesi gerekir. Adam işi kabul edip kasabaya gerçek yola çıkar. Müşterisi ile tanışıp biran evvel görüntüyü çekmeye başlar. Lakin işi bittiğinde bir takıp aksilikler fark eder. Anahtarını bulamayan adamın bu sırada kendisine gelen bir telefonla müşterisinin aslında göründüğü üzere biri olmadığından şüphelenmeye başlar.

42. Ready Or Not (2019)

 • IMDb: 6.9

Saklambaç, güçlü bir adam ile evlenen genç bir bayanın yaşadıklarını husus ediyor. Grace ve Alex, memnun giden birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak ister. Tüm hazırlıklarını tamamlayan çift, Alex’in ailesinin malikanesinde evlenir. Düğünde her şey çiftin istediği üzere gerçekleşir fakat Grace için yapılan bir plan vardır. Grace, daha gelinliğini çıkaramadan, eşinin ailesi tarafından klâsik aile oyunu dedikleri oyunu oynamak için çağırılır. Eşinin ailesinin isteğini geri çevirmeyen Grace, aile bireyleri ile birlikte masaya oturur. Oyunu seçme hakkı ailenin yeni üyesi Grace’e verilir ve genç bayan nadiren çıkan saklambaç kartını seçer. Oyunun kuralına nazaran Grace’in Alex’i geride bırakıp saklanması ve sabah olmadan başkalarının onu bulması gerekir. Lakin bu oyun bir mühlet sonra Grace için hayatta kalmak için gayret ettiği vahim bir savaşa dönüşür.

41. The Ring (2002)

 • IMDb. 7.1

Kentte bir efsane dolaşmaktadır. Rivayete nazaran, insanların seyrettiği bir kaset, bu insanların yedi gün sonra vefatına sebebiyet vermektedir. Denilen odur ki, dört genç, sadece bu kasetleri izledikleri için kuşkulu bir biçimde ölmüşlerdir. Rachel yaşanan bu tuhaf olayları bir formda aydınlığa kavuşturmaya kararlıdır. Lakin araştırmaları esnasında küçük oğluyla birlikte kaseti izlemek durumunda kalmıştır. Rachel’ın artık bu olayları çözmek için yalnızca yedi günü vardır.

40. Ginger Snaps (2000)

 • IMDb: 6.8

Bridgette ve ablası Ginger, 15 ve 16 yaşlarında iki genç kızdırlar. Banliyöde, kısıtlı bir etrafta yaşayan ve etraflarındaki öteki kızlardan bir oldukça farklı olan kız kardeşler, yalnızlıklarını fakat birbirleri sayesinde azaltabilmektedirler. Vefatla ve karanlık ne kadar ton varsa hepsiyle ilgili olan kardeşler, komşularının köpeklerini parçalayan gizemli bir yaratık mahalleyi tehdit edince de ilgi alanlarından uzak durmazlar. Gece yarısı ormanda parçalanmış köpekleri görüntülemeye çalıştıkları bir sırada, yaratık Ginger’a da saldırır ve onu berbat halde yaralar. Bu badireyi böylelikle atlatan ve bu olayı kimseye söylemeye karar veren kardeşlerden Bridgette, ablasındaki yaraların inanılmaz biçimde süratle güzelleştiğini fark ettiğinde çok şaşırır. Bir mühlet sonra yaralarından kıl tüy çıkmaya başlayan Ginger’daki değişiklikler bununla da sonlu kalmayacaktır.

39. Dawn Of The Dead (2004)

 • IMDb: 7.3

Genç ve hoş hemşire Ana, hastanedeki günlük mesaisini bitirip meskenine, çok sevdiği kocasına döner. Aşkla sevişip birlikte uyurlar. Sonraki gün kocası yan komşu tarafından öldürüldükten sonra yine hayata döner. Ana, mahallede olan kaosu ve etrafta birikmeye başlayan zombileri fark ederek konuttan kaçar. Kendine geldiğinde bir polis ve öbür kurtulmak isteyenlerle karşılaşır. Bir alışveriş merkezinde daima birlikte güvenlik ararlar. Çok geçmeden başka kaçanlar da gelirler ve şayet hayatta kalmak istiyorlarsa birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini öğrenirler. Dünya ölüler tarafından yönetilmek üzeredir. Bu global kaos içinde hayatta kalmanın yolu nedir?

38. Wolf Creek (2005)

 • IMDb: 6.2

Tam da çalılıklar ortasında yürümenin inançlı olduğunu düşündükleri sırada Mick Taylor çıkagelir…Kristy, Ben ve Liz, yirmili yaşlarında üç genç arkadaş, Avusturalya’ya yanlışsız bir tatile çıkarlar. İstedikleri yeni yerlerde var olmak, taptaze heyecanlara bulaşmaktır. Lakin “Wolf Creek” Park’ına gelip de geleceklerine dair pembe hayallere sürüklenirlerken kendilerini bekleyen dehşet dolu dakikalardan habersizdirler. An gelip de otomobillerinin arıza yapmasından dolayı yolda kaldıklarında, Mick Taylor’ın kamyonetinin farı ile aydınlanan yolları çıkmaza götürecektir onları. Başlangıçta bu kendilerine uzanan bir yardım eliymiş üzere görünse de vahim bir sürecin başlangıcından öte bir şey değildir. Sinema, Avustralya’da yaşanan gerçeklere temas ediyor.

37. The Autopsy Of Jane Doe (2016)

 • IMDb: 6.8

Baba Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan isimli tıp memurlarıdır. Austin annesinin vefatından sonra babasını yalnız bırakmamaya çaba etse de yavaş yavaş kendi hayatını kurabilmek ismine kız arkadaşıyla birlikte kent değiştirmeyi planlamaktadır. Bunu babasına söyleyeceği akşam konutlarının bodrum katında yer alan morglarına bir ceset getirilir. Görünürde hiçbir ölümcül yarası olmayan genç bayan cesedi hakkında bütün bilgiler meçhuldür. Baba-oğul cesedi inceledikçe tutarsız ipuçları bulmaya başlarlar. Lakin bilmedikleri şey, cesedin sıradan bir cinayet kurbanı olmadığıdır. İkili cesedi inceledikçe işler daha da gizemli ve tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır… 

André Øvredal tarafından yönetilen sinemanın senaryosu Ian B. Goldberg ve Richard Naing’e ilişkin. Başrolleirnde ise ünlü oyuncular Emile Hirsch, Brian Cox ve Ophelia Lovibond yer alıyor.

36. [.REC] (2007)

 • IMDb: 7.4

Gazeteci Angela’nın istediği fırsat ayağına kadar gelmiştir. Zira tam da TV muhabiri Angela ile kameramanı Pablo’nun, itfaiyecileri husus alan bir program yaptıkları sırada gelen bir ihbar üzerine, itfaiyeyle bir arada ihbarın geldiği konuta gidip haberi canlı canlı yaşama imkanına kavuşmuşlardır. Yaşlı bir bayanın mesken kazası geçirdiğini sandıkları olayın gerçeklerden çok uzak ve dehşet verici boyutlarda olduğunu meskene vardıkları vakit öğrenmeleri ise berbat bir sürpriz olarak karşılarına çıkacaktır. İspanya sineması, endişe sinemasına farklı boyutlar getirmeye devam ediyor. Bu manada imgelerini bütünüyle sinemadaki kameraman Pablo’nun çekimlerinden izlediğimiz [Rec], Jaume Balaguero ve Paco Plaza’nın birlikte yazıp yönettiği, birçok tertipten mükafatlar ayrılmış dikkate kıymet bir korku/gerilim örneği. The Blair Witch Project ile ortaya çıkan, Cloverfield ve The Last Horror Movie üzere örnekleriyle de devamı gelen standart el kamerası çekimiyle çekilen sinema, yarattığı ürkütücü atmosfer ve bilhassa tansiyonun tavan yaptığı son 15 dakikasıyla klasikler ortasına girmeye aday.

35. It (2017)

 • IMDb: 7.3

Sinema, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir kümedir. Lakin en büyük sıkıntıları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sıkıntılarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının endişelerine nazaran hale girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki problemleri, verecekleri hayatta kalma gayretine oranla bir oldukça değersiz kalacaktır…

34. Let The Right One In (2008)

 • IMDb: 7.9

Daima hor görülen bir ergenin kankası vasıtasıyla hayattan, bahttan ve berbat okul arkadaşlarından hesap sormasının öyküsü ‘Gir Kanıma’. Son devir endişe sineması örneklerinden klişe kullanmaması ve bir oldukça özgün içeriğe sahip olmasıyla öne çıkan ‘Låt den rätte komma in’, Stockholm’ün varoşlarında annesiyle birlikte yaşayan küçük Oskar’ın tuhaf kıssasını anlatıyor. Kahramanımız Oskar, sık sık da kent dışında yaşayan babasını ziyarete gitmektedir. Arkadaşları tarafından birden fazla vakit aşağılanan ve daima alay edilen bir çocuk olan Oskar öç alacağı günlerin hayalleriyle yaşamaktadır. Bir gece soluk benizli bir kızla tanışan Oskar, Eli ismindeki bu ‘değişik’ kızla çok yakın arkadaş olur. Birlikte hoş vakit geçirseler de Eli’ın bir sırrı vardır. Bir vampir olan Eli, Oskar’la ortasındaki arkadaşlığa bunu yansıtmasa da vakitle ikilinin başına büyük kaygılar açılır. Son devir Kuzey Avrupa sinemasından çıkan en çarpıcı yapıtlardan biri olan ‘Gir Kanıma’, sanat sinemasıyla vampir sinemaları janrının muvaffakiyetle harmanlandığı üretimlerden biri.

33. The Orphanage (2007)

 • IMDb: 7.4

Fantazmatik ögeler, dramatik bir yapı ve dehşet elementleri birleşirse ne olur? Ortaya Yetimhane sineması çıkar. İşte direktör Juan Antonio Bayona’nın 2008’de vizyona soktuğu bu Meksika – İspanya ortak üretimi sinemada öksüz ve yetimlerin endişe dolu hayatları işleniyor. The Orphanage (Yetimhane), ömrün kırılganlığı, kaybedilmişlerin ıstırabı ve bir annenin sonsuz sevgisi üzerine kurulmuş bir dram. Laura, çocukluğuna dair en keyifli günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve Laura’nın birlikte büyüdüğü arkadaşları ona her vakit ilgi ve şefkat göstermişler, sevgilerini asla esirgememişlerdir. Artık, 30 yıl sonra, Laura, kocası Carlos ve 7 yaşındaki oğlu Simon’la çok hoş yıllar geçirdiği yetimhaneye geri dönmüştür. Hayali, uzun müddettir kapalı olan yetimhaneyi restore ettikten sonra engelli ve hasta çocuklar için bir hayat alanı haline getirmektir.

32. Censor (2021)

 • IMDb: 6.0

Sansür, onay vermek için izlediği sinemada kendi geçmişiyle ilişkili sahneler keşfeden genç bir bayanın kıssasını husus ediyor. Enid Baines, sinemalarda çok sahneleri kesmekle sorumlu bir olan bir kurgucudur. Yaptığı titiz çalışmalarından gurur duyan Enid, izleyicileri birçok ziyanlı tesirden korur. Onun muhafazaya yönelik tavrı, kısa bir mühlet evvel gıyaben öldüğü ilan edilen kardeşinin ortadan kaybolmasının detaylarını hatırlayamamasından kaynaklanan suçluluk hissiyle ilişkilidir. Bir gün arşivden incelediği bir sinemada, geçmişi ve kız kardeşinin kayboluşuyla misal ögeler barındırdığını keşfeder.

31. The Invitation (2015)

 • IMDb: 6.6

Will ve Eden sevgi dolu bir çiftir. Lakin onların bağlantısı, yaşanan trajedi sonucu çocuklarını kaybetmelerinin akabinde Eden’ın ortadan kaybolması ile son bulur. Ortadan geçen iki yılın akabinde Eden, yeni bir eş ve apayrı bir kişilikle geri döner. Geride bıraktığı her şeyle tekrar bağ kurmak isteyen genç bayan, eşi David ile meskenlerinde bir davet verir. Eski arkadaşların toplandığı bu davette Will ve sevgilisi de yerini alır. Davet hayli hoş bir halde başlamıştır lakin bir müddet sonra Will, Eden ve David’in tuhaf davranışlar sergilediğini düşünmeye başlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde garipliklerin devam etmesi, Will’in çok reaksiyon vermesine neden olur. Yaşananlar Will’in paranoyaklığı mıdır yoksa nitekim meskende yolunda gitmeyen bir şeyler mi vardır?

30. Saint Maud (2020)

 • IMDb: 6.7

Azize, dindar bir hemşirenin kıssasını mevzu ediyor. Maud, yaşadığı travmanın akabinde kendisini dine adayan genç bir hemşiredir. Maud, kanser nedeniyle perişan bir halde olan Amanda ismindeki eski bir dansçı ile ilgilenmekle görevlendirilir. Bu süreçte Amanda’nın meskeninde kalmaya başlayan Maud, hasta bayan ile ortasında farklı bir bağ kurar. Çok geçmeden Maud, Amanda’nın ruhunu kurtarmaya karar verir ve bunu saplantı haline getirir. Lakin kendi karanlık geçmişi peşini bırakmayacaktır.

29. Oculus (2014)

 • IMDb: 6.5

Çocukluğunda büyük bir travma yaşayan Kaylie, yıllarca erkek kardeşi Tim’in ailesini öldürdüğü teziyle karşı karşıya kalmıştır. Ortalarının düzelmesi için çabalasalar da güya yeniden de bir şeyler yolunda gitmemektedir. Kime ilişkin olduğu bilinmeyen, antika bir ayna Kaylie’nin kuşkularının merkezine oturur. Etrafındakileri tesiri altına alabilen bu aynanın birinci sahibi adeta sırra kadem basmıştır. Aynanın kendisine bakan kişiyi ele geçirebilme özelliğine sahip olması Kaylie’nin araştırmasını derinleştirir. Etrafındaki herkes ailelerini Tim’in öldürdüğünden emin üzeredir. Lakin Kaylie’ye nazaran ailesini katleden, erkek kardeşi Tim değil, doğaüstü bir varlıktır. . Kaylie hem cinayetin sebebiyle yüzleşmek hem de erkek kardeşinin ismini paka çıkarabilmek için kendisini tehlikenin göbeğine atar!

28. The Conjuring (2013)

 • IMDb: 7.5

Konusunu gerçek bir öyküden alan Endişe Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren’ın karşılaştıkları ürkütücü bir hadiseyi ele alır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu misyonuna atıldıklarının farkında değildir. Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik konutu nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu hadiseyi çözebileceklerine inanan tecrübeli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir…  

Sinemanın başrollerini Yetimhane sinemasından tanıdığımız Vera Farmiga ve Prometheus’un yıldızlarından Patrick Wilson paylaşıyor. Oyuncu takımında Joey King, Ron Livingston ve Lili Taylor’ın da eşlik ettiği sinemanın direktörü ise birinci Testere sinemasına imza atan James Wan…

27. Relic (2020)

 • IMDb: 6.0

Yaşlı bir bayan olan Edna, apansız ortadan kaybolduğunda yetkililer kızı Kay’e ulaşır. Kay, annesinin kaybolduğunu öğrenir öğrenmez kızı Sam ile birlikte çocukluğunun geçtiği, annesinin yaşadığı meskene sarfiyat. Kay ve Sam, Edna ile ilgili bir haber almayı umarak meskende beklemeye başlar. Ortadan geçen birkaç günün akabinde Edna birden ortaya çıkar. Nerede olduğunu açıklamayan Edna, göğsündeki büyük çürük dışında ziyan görmemiş gözükür. Günler geçtikçe Edna’nın tuhaf davranışlar sergilemesi Kay ve Sam’i huzursuz etmeye başlar. Çok geçmeden Kay ve Sam, konutta sinsi bir varlığın Edna’nın denetimini ele geçirmeye çalıştığını keşfeder.

26. Saw (2004)

 • IMDb: 7.6

Sinemada son derece sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına ömrün manasını ve bedelini anlatmak üzere bir takıntısı vardır. Kendilerine ölümcül oyunlar oynayarak hayatta kalma bahtı tanımaktadır. İmkan dışı seçimlerde bulunması gereken kurbanlar, ellerinden gelen çabayı verirlerken farkında olmadan yaşamak uğrunda neleri feda edebileceklerine de şahit olmaktadırlar. Bu katilin son kurbanları Adam ve Dr. Lawrence Gordon’dur. Bu adamlar birbirlerini hiç tanımazlar ancak gözlerini açtıklarında tıpkı odadadırlar. Yerde kanlar içinde diğer bir yabancı yatmaktadır. Adam kendini başından vurarak intihar etmiştir. İpuçlarını kullanarak neler olup bittiğini çözmeye çalışırlar. An prestiji ile sekiz saatleri vardır. Bu müddetin sonunda ya içlerinden biri ölecek ya da katil her ikisini de öldürecektir.

25. Kill List (2011)

 • IMDb: 6.4

Elindeki işi yüzüne gözüne bulaştırdıktan sonra yeni misyon üstlenen bir tetikçi üç cinayet için garanti vererek evvelki başarısızlığına dair sağlam bir bedel ödeyecektir. Başlangıçta kolay bir iş üzere görünen olay çok geçmeden farklı bir biçimde çözülmeye başlar. O denli ki katilin kalbi tabansız karanlıklara gerçek yola çıkacaktır. Bedel sözcüğü hiç ummadığı bir manada gerçek olacaktır. Hayatı yönetenin kişinin kendisinden çok çok daha yüksek bir güç ve güç olduğu aşikardır. Ve elbette duruma teslimiyet kaçınılmazdır.

24. The Devil’s Backbone (2001)

 • IMDb: 7.4

1930’lu yılların son demleri… İspanyol İç Savaşı sona ermek üzeredir. Diktatör Franco’nun ulusalcı partisi, Sol Parti’yi alt etmenin eşiğindedir. Solcu babası tarafından bir yetimhaneye bırakılan 10 yaşındaki Carlos, bir gün babasının geri gelip onu tekrar yanına alacağının hayallerini kurmaktadır. Carlos bu ortamda epeyce sıkıntı günler geçirmektedir. Bir gün tekrar tıpkı yetimhanede yıllarını geçirmiş olan Jacinto isimli bir hayalet tarafından taciz edilmeye başlayacaktır. 

Del Toro tekrar sinemasal dünyası ile ülke tarihini bir ortaya getiriyor erken devir başyapıtında…

23. Martyrs (2008)

 • IMDb: 7.1

Kısa bir müddet evvel ortadan kaybolan Lucie bir gün tekrar ortaya çıkıverir. Şimdi 10 yaşında olan kızcağızın bedeninde azap izleri bulunur fakat rastgele bir cinsel akına ait bulgu yoktur. 1970’li yılların Fransa’sında bu durum merak ve endişeyle karşılanmıştır. Kimse küçük kızın neden ve nasıl kaçırıldığını anlayamaz. Zira küçük kız konuşmayı unutmuş ve şuuru yarı kapalı bir haldedir. Hastanede Anna isminde bir kızla arkadaşlığı biraz âlâ gelse de vakitle olay unutulur üzere olur. Fakat ortadan geçen 15 koca yıl sonra enteresan bir gelişme yaşanır. Sıradan bir ailenin kapısı çalar. Konutun babası kapıyı açar ve elinde av tüfeğiyle bekleyen Lucie’yi karşısında bulur. İşkencecisini bulduğuna ikna olan Lucie tetiği çeker. Hit Fransız endişe sineması, sert sahneleri kadar, farklı bir kurguya sahip olan senaryosuyla da ilgi çekiyor. Çeşidin meraklılarından tam not aldı.

22. His House (2020)

 • IMDb: 6.5

Genç bir mülteci çift, savaşın yerle bir ettiği Güney Sudan’dan kaçar. Küçük bir İngiliz kasabasına yerleşen çift, burada kendilerini yeni bir hayat kurmaya çalışır. Çift, kasabaya alışmakta zorlansa da yeni hayatlarına ahenk sağlamak için eforlar. Lakin aile, çok geçmeden kasabanın düzgün imgesinin altındaki müthiş gerçeklerle karşı karşıya kalır.

21. It Follows (2014)

 • IMDb: 6.8

Jay, yaşıtları üzere günlerini yakın arkadaşları ve ailesiyle geçiren sıradan bir gençtir. Bir gün hoşlandığı gençle birlikte kent dışındaki bir harabeye sarfiyat ve sonrasında kendini baygın vaziyette bulur. Jay’in sıradan hayatı bu an prestijiyle deneyimlemeye başladığı tuhaf sanrılarla kabusa dönüşür. Peşinde birileri ya da bir şeyler tarafından izlendiğine emindir ve arkadaşlarıyla bir ortaya gelip kendini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

David Robert Mitchell’ın Cannes Sinema Şenliği’nde övgüyle karşılanan sinemasının başrollerinde Linda Boston, Heather Fairbanks ve Aldante Foster bulunuyor.

20. Lake Mungo (2009)

 • IMDb: 6.3

Lake Mungo, genç bir kızın gölge boğulmuş halde bulunmasından sonra yaşananları husus ediyor. On altı yaşında bir kız olan Alice Palmer, yaşadığı yerde bulunan bir barajda yüzerken boğulur. Mevt bir kaza olarak değerlendirilmesinin akabinde yaslı aile genç kızı gömer. Lakin bir müddet sonra Alice’in ailesi konutlarında ve etrafında açıklanamayan olaylar yaşar. Son derece huzursuz olan Palmers, psişik ve parapsikolog Ray Kemeny’den yardım ister. Olayı araştırmaya başlayan Ray, Alice’in bâtın, ikili bir ömür sürdüğünü keşfeder. Bir dizi ipucu, aileyi Alice’in kapalı geçmişinin ortaya çıktığı Mungo Gölü’ne götürür ve aile burada Alice’in geçmişiyle yüzleşir.

19. The Wailing (2016)

 • IMDb: 7.5

Kasabaya gelen yabancıyla birlikte gizemli bir hastalık süratle yayılmaya başlar. Mahallî polis memurlarından biri olayın içine sürüklenir ve kızını kurtarmak için bu gizemli olayı çözmek zorundadır. Hong-jin Na’nın direktör koltuğunda oturduğu sinemanın yıldız takımında Woo-hee Chun, Jo Han-Chul ve Jeong-min Hwang yer alıyor.

18. Midsommar (2019)

 • IMDb: 7.1

Ritüel, genç bir bayanın ve onun erkek arkadaşının İsveç’te lokal bir pagan kültürünün avı haline gelene kadar geçirdikleri seyahati anlatıyor. Klasik Midsommar şenliğine katılmak isteyen Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşları ile birlikte İsveç’e gerçek yola koyulur. Bağlarının üzerinde kara bulutlar dolaşan çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili bağlantılarını kurtarmak için son baht olarak görür. Çılgın tatillerini geçirecekleri yeri gören gençler, yemyeşil cennete benzeyen yeri ziyadesiyle sever. Fakat bir mühlet sonra mahallî kutlamaların ve pagan ritüellerinin yapıldığı bu yerin pek de düşündükleri kadar temiz olmadığını anlarlar. 90 yılda bir düzenlenen bilinmeyen bir ayine katılan gençler, kendilerini kaygı labirentinin içinde bulur.

Kill List üslubu olan üretimin direktör koltuğunda Sundance ve South by Southwest sinema şenliklerinde uzunluk gösteren ve eleştirmenler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan ‘Ayin’in direktörü Ari Aster oturuyor. Sinemanın başrollerinde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh, Detroit’in yıldızları Jack Reynor ve Will Poulter’a ek olarak William Jackson Harper yer alıyor.

17. Session 9 (2001)

 • IMDb: 6.4

Bir küme asbest temizleme çalışanı, terk edilmiş bir akıl hastanesinde çalışmaya başladıklarında kendilerini bir dehşet öyküsünün içinde bulurlar. Bina, uyuyan bir canavar üzere ormandan çıkmaktadır. Binan’nın bulunduğu Danvers, Massachusetts sakinleri bu yerden uzak durmaktadırlar. Lakin 15 yıldır kapalı olan Danvers Devlet Akıl Hastanesi, beş yeni ziyaretçi almak üzeredir…

16. Audition (2000)

 • IMDb: 7.2

Aoyoma, 7 yıl evvel veda ettiği karısından beri hiçbir bayanla birlikte olmamıştır. Yakın bir arkadaşı hala depresyonda olan bu adamı kurtarmak için enteresan bir plan yapar. Bir tv gösterisi için bir mülakat hazırlıyormuş üzere yaparak Aoyama’ya uygun bir eş bulacaktır. Birçok adaydan sonra Asami isminde epey hoş bir bayan kendini gösterir. Aoyama, ikna olmuş üzeredir. Lakin değişik planları olan Asami, öbür bir gezegenden gelmiş üzeredir.

15. The Invisible Man (2020)

 • IMDb: 7.1

Sinema, varlıklı ve zeki bir bilim insanıyla sürdürdüğü ilgisinde fizikî ve duygusal şiddet görmekte olan Cecilia Kass’ın etrafında örülüyor. Denetimci ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu bulur ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar verir. Eski sevgilisinin kendisini bulacağından kaygı ettiği için saklanmaya karar veren genç bayan, kız kardeşi, kardeşlerin bir çocukluk arkadaşı ve onun kızından yardım alır. Ancak Cecilia’nın sıkıntılı eski sevgilisi intihar ettiğinde ve ona büyük servetinin cömert bir kısmını bıraktığında, Cecilia vefatının bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başlar. Bir dizi ürkütücü tesadüf tehlikeli hale gelmeye ve sevdiği insanların hayatını tehdit etmeye başladığında, Cecilia çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışır. Fakat bu süreçte genç bayanın akıl sıhhati tehlike altına girer.

1933 tarihli tıpkı isimli klasik sinemanın tekrar çevrimi olan üretim, tekrar H.G Wells’in romanından uyarlanıyor.

14. Ju-On: The Grudge (2002)

 • IMDb: 6.7

Ju-on, intikam peşinde olan bir ruhun bulunduğu meskeni ziyaret eden bir bayanın yaşadıklarını mevzu ediyor. Toplumsal hizmetlerde istekli olarak çalışan Rika Nishina, Japonya’da bir aileyi ziyaret etmeye masraf. Ancak onun yardım etmek emeliyle gittiği konut lanetlenmiştir. Meskendeki yaşlı bayan kocası ve oğlu tarafından zalimce öldürülmüştür ve artık ruhu intikam peşindedir. Perili olan bu konutta yaşayan ya da ziyaret eden her kişi lanetin tesirine girmektedir. Konut ile ilgili gerçekleri öğrenen Rika’nın hayatta kalmayı başarmak için laneti ortadan kaldırması gerekecektir. Endişe cinsindeki sinemanın direktörlüğünü ve senaristliğini Takashi Shimizu üstleniyor. Megumi Okina’nın direktörlüğünü üstlendiği sinemanın oyuncu takımında Misaki Itô, Misa Uehara, Yui Ichikawa, Kanji Tsuda, Kayoko Shibata üzere isimler yer alıyor.

13. The Babadook (2014)

 • IMDb: 6.8

Kocasını 6 yıl evvel kaybeden ve bu süreçte oğlu Samuel’ı yalnız büyüten Amelia, bir gün oğlunun kitapları ortasında Mister Babadook isimli gizemli bir masal kitabı bulur. Kitabı okuduktan sonra, Samuel düşünde Badabook canavarını gördüğünü söyler. Bu günden itibaren gizemli şeyler yaşanmaya başlar. Amelia kitabı yok ettikçe gizemli kitap bir halde tekrar belirmeye başlar. Öte yandan Samuel’ın kabusları gitgide şiddetlenmeye, bu durum Amelia’yı da derinden sarsmaya başlayacaktır. Hem Amelia’nın hem de Samuel’ın kabuslarını süslemeye başlayan gizemli Badadook gerçek olabilir mi?

Direktörlüğünü ve senaristliğini Jennifer Kent’in üstlendiği sinema, yavaş yavaş istikrarsızlaşan ve karanlığa çekilen oğlunu geri kazanmaya çalışan Amelia’nın, oğlunu etkileyen doğaüstü bir varlıkla giriştiği çabayı ele alıyor. Sinemanın başrollerinde Essie Davis ve etkileyici performansıyla isminden kelam ettiren çocuk oyuncu Noah Wiseman yer alıyor!

12. Host (2020)

 • IMDb: 6.5

Altı arkadaş, karantina sırasında bir medyumla görüşme yapmaya karar verir. Küme, zoom üzerinden bir seans düzenlemesi için bir medyumla anlaşır. Fakat seans başladıktan bir müddet sonra işler aykırı gitmeye başlar. Beklenmedik durumlarla karşılaşan küme çok geçmeden makûs bir ruhun konutlarını istila etmeye başladığını fark eder.

11. Raw (2016)

 • IMDb: 7.0

Jutine 16 yaşında genç ve olağan bir bayandır. Tüm ailesi veteriner olan Justine de onların yolundan gitmek ister. Başarılı bir öğrenci olarak 16 yaşında veterinerlik fakültesine girmeyi başarır. Lakin burada onu üst sınıfların sınamaları ve okulun büyüsü ile gelen acımasız, cezbedici ve sallantılı bir dünya beklemektedir. Yalnızca akranlarına ahenk sağlayabilmek ismine kurallara boyun eğen Justine ailesinin prensiplerini yıkarak hayatında birinci defa çiğ et yer. Lakin bu kendi içinde yatan tehlikeli bir yanı keşfetmesinin yalnızca başlangıcı olacaktır…

10. Hereditary (2018)

 • IMDb: 7.3

Graham ailesinin sert maderşahisi Ellen öldüğünde, kızı Annie ve ailesi cetlerinin gizemli ve giderek vahimleşen sırlarını keşfetmeye başlar. Keşfettikleri karanlıklaştıkça, aile üyeleri kendilerine miras kalmış üzere görünen bu fecî yazgıdan kurtulmak için daha fazla gayret etmek zorunda kalır. Ailevi bir trajediyi uğursuz ve derinden sarsıcı bir şeye dönüştüren olaylar, kalan paramparça mirasın gölgesini taşımaktadır… Ari Aster’in direktör koltuğunda oturduğu sinemanın oyuncu takımında Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff, Milly Shapiro üzere isimler yer alıyor.

9. The Witch (2015)

 • IMDb: 6.9

17. yüzyılda İngiltere’de yaşayan William ve Katherine çifti, beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde Hıristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir biçimde yaşamaktadır. Aile nizamları ise beklenmedik garip olayların ortaya çıkmasıyla sarsılmaya başlar. Yeni doğan çocukları Sam, arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur, büyük kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanmaktadır, ikizleri ise tuhaf kafiyeler mırıldanmaya başlar. Bu durumlar ailenin başına gelecek büyük felaketlerin başlangıcı olur. Robert Eggers’in yazıp yönettiği sinemanın oyuncu kadrosunda Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie ve Harvey Scrimshaw üzere isimler bulunuyor.

8. Drag Me To Hell (2009)

 • IMDb: 6.5

Senaryosu klişelere dayanıyor üzere gözükse de Amerika Box Office’te kısa vakitte 3. sırada yerini almak üzere bir muvaffakiyete ulaşan Kara Büyü’de sıradan bir banka memuru olan Christine Brown’ın dehşet dolu serüvenleri anlatılıyor. Bankada her vakit gördüğü işleri yapıp mesaisini doldurmaya çalışan kahramanımız, iblis ruhlu bir müşteriye rastlayacaktır. Bu şeytanın elçisi müşterisi tarafından doğaüstü güçler kullanılarak lanetlenince Christine adeta kendini bir cehennem çukurunda bulur. Christine, ruhunu kurtarmak için çabalarken şeytani güçler onu kırılma noktasına yanlışsız itecektir. 2009 Cannes Sinema Festivali’nde yarışan sinema, korkuseverlerin ilgi ve dikkatini her daim çekebilecek bir imal olarak benzerlerinden bir adım öne çıkıyor.

7. Paranormal Activity (2007)

 • IMDb: 6.3

Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel kaygılarını gıdıklayarak muvaffakiyete ulaşan, zeki sinema serilerinden. Sinema, çok düşük bütçelerle, yalnızca insanın telaş ve hayalet ve bilinmeyen korkusuna dayalı kurgusuyla bir epey ses getirdi dünya ölçeğinde. Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego’nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine tanışırlar. Başlarda her şey yolunda üzere görünüyordur. Lakin Katie’nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni meskende de takiptedir! Olayın gerisindeki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu ecinniyi alt edebileceğini düşünür. Böylelikle olağandışı bir olay meydana geldiğinde, bir peri, cin ya da hortlak meskenlerine davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm detayıyla kayıt altına alabileceklerdir. Başlarda ayak sesleri üzere kolay seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, vakitle şiddetini artırarak genç çifti dehşet dolu anlara sürükleyecektir. Sinema tarihinin en farklı ve en ürkütücü sinemalarından biri olan ‘Paranormal Activity’ günümüzde sıkça rastladığımız ‘buluntu film’ konseptinin önderliğini yapan, hem sinema seyircisi hem de sinema profesyonellerini hayrete düşüren bir sinemaydı. Son derece gerçekçi bir atmosferle ustalıkla kotarılan yapıt, hayli cüzi bir bütçeyle çekilmiş olmasıyla da farklı bir takdiri hak edip âlâ sinema yapmak için devasa bütçelere gereksinim olmadığını kanıtlıyor.

6. The Descent (2005)

 • IMDb: 7.2

Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve güzel bir bayan, trajik bir kazaya şahit olurlar. Ortadan bir yıl geçtikten sonra genç bayan yeniden arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden dolayı hayatta kalmak ismine güçlü bir gayret başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Kümedeki herkes bir ekip sebeplerden dolayı birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarınıN farkındadırlar.

5. Train To Busan (2016)

 • IMDb: 7.6

Sok-woo, ağır iş temposundan ötürü daima kızını ihmal etmektedir. Doğum gününde kızının ısrarlarına dayanamayan Sok -woo, onu eski eşinin yanına götürmek için gönülsüzce Seul’den kalkıp Busan’a gidecek olan trene biner. Tren kalkmak üzereyken, Güney Kore’yi tesiri altına alan yıkıcı bir zombi virüsünden etkilenen bir bayan, virüsü trendekilere yaymaya başlar. Virüsün bulaştığı herkes, birer birer zombiye dönüşür. Sebebi belirlenemeyen virüs, tüm ülkeye yayılırken, süratle Busan’a yol alan trende de Sok-woo, kızı ve daha birçok yolcu amansız bir hayatta kalma uğraşına girişir.

4. A Quiet Place (2018)

 • IMDb: 7.5

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir hayat sürmektedir. Şimdi büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir halde konuşmamakta, işaret lisanıyla anlaşmaktadır. Lakin bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Fakat günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Sakin sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini çabucak çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir…

3. The Mist (2007)

 • IMDb: 7.1

Stephen King’in alameti farikası bilinmeyen bir kasaba, tutucu beşerler ve onlarla çelişen hür niyetli gençler ve çatışmaları… İşte bu türlü bir diyarı kaplayan bir sisin art planında sinemada muhafazakar tutuculuk ile hür fikrin gayreti de yeralmaktadır. Kuvvetli bir fırtına sonrası meydana gelen sis, tüm kasabayı kaplar. Bu ağır siste ortaya çıkarak, insanları yiyerek beslenen yaratıkların varlığından haberdar olan beşerler, süpermarketin içinde kapana kısılmış durumdalardır. Bu huzursuz bekleyiş esnasında süpermarketin içindeki beşerler ikiye ayrılır, kimileri intikamcı bir allahın bu yaratıklara hükmederek insanları kurban etmeyi emrettiğine inanırken, kimileri buna inanmaz. Çağdaş kaygı romanı muharriri King’in uzun bir kıssasından yola çıkarak çekilmiş bu sinema, hayli tansiyon dolu saatler geçireceğimizi vaadeder üzere…

2. 28 Days Later (2002)

 • IMDb: 7.6

Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuvarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan bu virüse yakalanan beşerler güç durumdadırlar. Bu işle çaba eden bireyler yalnızca virüsü yok etmek değil, hastalığa yakalananlarla da büyük sorun yaşamaktadırlar. Deva olarak askerler tarafından yönetilen sığınağa taşındıklarında çok öteki problemler ortaya çıkmaya başlar. İngiltere üretimi sinemanın direktörü Danny Bu türlü, epey başarılı bir iş çıkartmış. Kumsal isimli sinemasını de uyarladığı romanın muharriri olarak bildiğimiz Alex Garland, sinemanın senaryo müellifi.

1. Get Out (2017)

 • IMDb: 7.7

Chris sıradan bir siyahi gençtir. Sevgilisi Rose ile memnun bir bağı vardır. Rose bir gün Chris’i ailesinin mülküne davet eder. Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir müddet sonra mülkte kalmakta olan siyahi bireylerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine tuz biber olan şey ise diğer bir siyahi adamın kendisine iş işten geçmeden gitmesi tarafındaki uyarısı olur. Chris bir şeylerin aykırı gittiğini sezmeye başladığında kurtulması sandığından çok daha güç olacaktır… 

Jordan Peele imzalı endişe tipindeki üretimin başrollerini Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford üstleniyor.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: