DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 357963-2,72%
Kars
17°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Erkeklerin İlişkilerde Romantik Hislerini ve Samimi İletişimi Daha Çabuk Yitirmesinin Sebepleri
40 okunma

Erkeklerin İlişkilerde Romantik Hislerini ve Samimi İletişimi Daha Çabuk Yitirmesinin Sebepleri

ABONE OL
Mayıs 15, 2022 11:00
Erkeklerin İlişkilerde Romantik Hislerini ve Samimi İletişimi Daha Çabuk Yitirmesinin Sebepleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birden fazla bayan en az  bir kere erkeklerin ilgiye başlamasının akabinde çok çabuk müddette romantik hislerini ve birinci zamanlardaki samimiyetini kaybetmesinden şikayetçi olmuştur. Bir gün sevgiliniz size çok bağlı ve aşıkken, sonraki gün farklı, duvar üzere birisi olabiliyor… Pekala bunun gerisinde yatan sebepler neler? Anlatıyoruz. ????

Kaynak: https://medium.com/@loveanlove/reason…

1. Hayat onun için gerilimli bir hal alır.

Hayatımız gerilimli bir hale geldiğinde isteklerimiz ve önceliklerimizi bir mühlet göz arkası etmemiz gerekir. Bir erkeğin hayatında beklenmedik gerilimli bir durum yaşandığında, bir vakitler size ayrılan odak, vakit ve güç artık diğer bir şeye yönelir. 

Bu işle, para ezasıyla, ya da özel bir sıkıntıyla ilgili olabilir. Şayet nitekim vakti ve ilgisini gerektiren derecede değerli bir durum kelam mevzusuysa, bu mevzuda anlayışlı davranmanız gerekir. Her ne kadar size ilgisini kaybediyor üzere hissetseniz de, o an nelere karşı çaba verdiğini aklınıza getirin. Size olan ilgisini kaybetmiyor; ilgisini bölmesi gerekiyor. Bu durumu birinci çocuğun akabinde ilgilerin bir müddetliğine yeni doğan ikinci çocuğa yönelmesine benzetebilirsiniz.

2. Hisleriniz konusunda abartıya kaçmak, erkek arkadaşınızı geriye çekebilir.

Bağlantıda bir sonraki adıma, ikiniz de hisleriniz konusunda önemli olduğunuz vakit geçmelisiniz. Bir bayan duygusal olarak bir erkeğe bağlandığında bunu göstermekten çekinmeyebilir. Lakin erkek birebir niyetlerde değilse, bu onun bir adım geri atmasına sebep olabilir.

Bu alakanıza hiçbir emek vermemeniz gerektiği manasına gelmiyor; yalnızca ortak yaklaşımlarla ilerlediğinizden ve birbirinizi korkutmadığınızdan emin olun. Karşı taraf bir şeyleri zorlamaktan fazla doğal akışına nazaran bir bağın oluşmasını istiyor olabilir. Yavaş ve emin adımlarla ilerlemek, ilginizi daha sağlam temellere sahip olmasına imkan sağlar. Bir anonimin de dediği üzere; Eksiksiz alaka kusursuz değildir, yalnızca hiç vazgeçmeyen iki bireyden oluşur.

3. Tıpkı derecede efor sarf etmemek.

Bu da bir erkeğin ilgisini kaybetme sebebi olabilir. Şayet o sizin için elinden geleni yapıyor ve siz parmağınızı bile oynatmıyorsanız, bu son kaçınılmazdır. Bağda sarf ettiğiniz emekler eşit derecede olmak zorunda değil; birebir kıymeti verdiğinizi kanıtlamak kâfi. Unutmayın; verdiğinizi alırsınız. Şayet bağ tek taraflı ilerliyorsa, bitmeye mahkumdur.

4. Destekleyici davranmamak.

Şayet erkek arkadaşınız elinden gelenin en düzgününü yapıyorsa, dayanağınızı göstermeniz çok önemli! 

Şayet sözleriniz ve davranışlarınızla yaptığı hiçbir şeye en ufak bir dayanak yahut ilgi göstermiyorsanız, erkek arkadaşınız kendisini bağlantıda yalnız hissedebilir. Kendisini gereğince önemsemediğinizi düşünerek sizden vakitle uzaklaşır ve bu da ilginizin sona ermesine neden olur.

5. Birinci zamanki heyecanın yok olması.

Bağlantının ‘balayı’ olarak isimlendirebileceğimiz birinci aylarında sarılmak, el tutuşmak bile bir başkadır! Pekala bu vakitleri böylesine özel kılan nedir?

Bu vakitleri özel kılan şey, çiftlerin birbirleri için özel randevular hazırlaması, özel anılar edinmeleri, ve daha evvel denemedikleri yeni şeyler keşfetmeleridir. Vakitle içinizdeki bu yaratıcılık körelebilir; bu da birinci günkü heyecanın giderek yok olmasına yol açar. İkinizin de bu heyecanı kaybetmemesi ve daima olarak yine alevlendirmesi için isteklerinizi bilmelisiniz! Hayatta her vakit yeni şeyler keşfedemeseniz bile, küçük şeyler ile birbirinize sürpriz yapıp heyecanı hayatta tutabilirsiniz.

6. Samimiyet derecelerinizin farklı olması.

Birbirinize gösterdiğiniz samimiyetin derecesi değerli; erkek arkadaşınız size tüm samimiyeti ile yaklaşırken, sizden birebirini alamaması ortada bir boşluk yaratabilir.

Bu münasebetlerde vakitle aşılan bir sorun olsa da, bazen değişmeyen bir özellik de olabilir. Vakit içerisinde hala birtakım mevzularda birebir şefkat ve samimiyeti gösteremiyorsanız, bu bir soruna işaret eder.

7. Saygısızlık.

Kimseyi daima saygısızlıktan diğer hiçbir şey daha çabuk bıktıramaz. Daima küçümsenmek, bir hiç üzere hissettirilmek, bedelinizin sorgulanması ve kanılarınızın değersiz sayılması…

Bu kurallar altında hiçbir erkek ya da bayan o ilgiyi devam ettirmek istemez. Bu sebeple, size davranılmasını istediğiniz üzere davranın.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: