DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 415700-0,38%
Kars
20°

AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Far Cry 6’nın Bâtın Sonu Ortaya Çıktı
180 okunma

Far Cry 6’nın Bâtın Sonu Ortaya Çıktı

ABONE OL
Ekim 8, 2021 17:12
Far Cry 6’nın Bâtın Sonu Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Far Cry oyunları üç özelliğiyle çok ön plana çıkıyor. Birincisi mütemadiyen değişmeyen oynanış mekanikleri, ikincisi biraz mecnun biraz karizmatik makus adamlar sonuncusu ise zımnî sonları. Üçüncü oyunun finali iki farklı sonla biterken dörtten itibaren daha oyunun en başından öteki bir yol izleyebiliyorduk. Altıncı oyunda bu kervana katıldı. Ben de oynarken bu bilinmeyen sonun farkına vardım ancak pek de zımnî olmadığı için çok üzerinde durmadım. Tam da iddia ettiğim üzere bir “gizli” son oyuna yerleştirilmiş.

Oyunun başında Clara ve Juan ile birlikte Libertad genel merkezine gittikten sonra size vaat edilen bir gemi ile Amerika’ya kaçıp yeni bir hayata başlayabiliyorsunuz. Zati Dani‘nin de birinci başta emeli buydu lakin büyük bir gerilla savaşı başlamışken kim bu türlü bir aksiyona hayır demek ister ki?! En nihayetinde şayet siz kaçarsanız, Anton savaşı kazanıyor ve ihtilal macerası daha başlamadan bitiyor.

Bu kapalı sonların en akla yatanı bana nazaran dördüncü oyundaydı. Şayet en başta uslu uslu oturup Pagan Min‘in gelmesini bekleseydik her şey tatlıya bağlanacaktı. Keza beşinci oyunda Joseph “Father” Seed de bize en baştan uyarıyı yapmıştı. O kadar uğraştık, şeker hastası ayılarla birlikte birebir halde düşman merkezleri ele geçirdik ancak tekrar Father haklı çıktı. Neyse ki altıncı oyunda bu biraz, azıcık da olsa farklı.

  • Far Cry 6 – İnceleme

Üçüncü oyunda Vaas deliliğin tarifini yaparken, “Her seferinde tekrar ve tekrar tıpkı şeyi yapıp bir şeylerin değişmesini beklemek” demişti. Far Cry’ın son üç oyununa bakınca Vaas’ın yeniden haklı çıktığını görmüş olduk. Yanlış anlaşılmasın ben deliliğimle oldukça memnunum lakin artık ortada gerçek bir ihtilal de varken Far Cry’ın geleceğinin de biraz daha farklı olmasını umuyorum.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: