DOLAR 13,5415-1.89%
EURO 15,2832-2.18%
ALTIN 776,16-1,64
BITCOIN 6918031,96%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Mutlu İlişkide Yaşanması Gereken Olmazsa Olmaz 12 Altın Kural
14 okunma

Her Mutlu İlişkide Yaşanması Gereken Olmazsa Olmaz 12 Altın Kural

ABONE OL
Kasım 10, 2021 10:36
Her Mutlu İlişkide Yaşanması Gereken Olmazsa Olmaz 12 Altın Kural
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Herkesin münasebeti epey özel ve eşsiz. Lakin bu özellikler, her bağın kesinlikle sahip olması gereken kurallardan oluşuyor! Buyurun içeriğimize????

1. Bir arada eğlenerek gerçekleştirdiğiniz en az bir hobiniz olsun.

Kişisel olarak hobilerimizin olması nitekim çok kıymetli. Lakin çift olarak en az bir ortak hobi edinmeniz münasebetinizi güçlendirecektir. Birlikte spor yapmaktan sinema izlemeye kadar her şey olabilir. Bunu rutininiz haline getirmeniz ve sistemli olarak gerçekleştirmeniz epey kıymetli.

2. Birbirinizin alanlarına hürmet duyun.

Keyifli çiftler ziyadesiyle özdendir fakat sonlara hürmet duymasını da bilir. Sevdiğiniz kişinin alanına hürmet duymak ve nefes alacak bir oda bırakmak bağınızı daha da sağlıklı hale getirir. Bağlantıda boğuluyormuş üzere hissetmek iki tarafı da olumsuz tesirler.

3. Birlikte tatile çıkmak için vakit yaratın.

O denli uzun ve kıymetli bir tatil olmasına gerek bile yok. Bir hafta sonu kaçamağı ya da yaşadığınız kentte gün uzunluğu bir seyahat dahi planlayabilirsiniz. Buradaki asıl nokta birlikte vakit geçirmeniz ve bir şeyler yapmanız. Küçük bir değişiklik iki tarafa da çok âlâ gelecektir.

4. Yatağa birbirinize küs olarak gitmeyin.

Şayet bir sorun varsa, çabucak orada çözün. Hislerinizi içinize atmak bir işe yaramaz, sıkıntılar resen çözülmez. Olgun çiftler sorunlarını tartışır ve kin tutmaz. Bu ayrıyeten mental sıhhatiniz için de kıymetli.

5. Günde en az bir defa birbirinize “Seni seviyorum.” demeyi unutmayın.

Birbirinize ‘Seni seviyorum.’ demek, partnerinize ne kadar bedelli olduğunu hatırlatmak demektir. Günde en az bir defa hatırlatmanız iki tarafa da düzgün hissettirir. Hislerinizi her vakit açık bir biçimde tabir etmek önemli!

6. Birbirinizden bağımsız hayatlarınız olsun.

Ortak hobi ve ilgi alanlarını paylaşmak elbette çok değerli, lakin kendi özel hayatlarınızın da olması bir o kadar kıymetlidir. Kendi kanılarınızın, sıkıntılarınızın olduğu bir hayatınız olmalı. Partnerinizin de eşsiz bir birey olduğu gerçeğini unutmayın.

7. Birlikte yemek yiyin.

Şayet günlük hayattaki farklı rutinler sebebiyle tüm öğünleri bir arada yiyemiyorsanız bile en az bir bardak kahve birlikte için! Birbirinizle konuşmanız için ortam yaratacaktır. Telefonunuza bakıp, yalnızca yemeği yiyip masadan kalkmayın. Birbirinize ilgi gösterin ve kaliteli bir öğün geçirin.

8. Birbirinizin hayallerini destekleyin.

Sevgilinizin hayallerini desteklemek, ona kendisini pahalı ve yalnız olmadığını hissettirecektir. Keyifli çiftler birbirini dinler ve dayanaklar. Güzel vakitte da, makus vakitte da.

9. Kıskançlık hissinin yerini itimat ile doldurun.

İtimadın olmadığı her ilgi sona erer. Şayet çok kıskanç ve sahiplenici biriyseniz, partnerinizle aranızdaki alakaya hasar vermeden evvel bu özellikleriniz üzerinde çalışmanız lazım. Duygusal ve mental sıhhat bakımından bu epey kıymetli.

10. Bir arada gelişin, büyüyün.

Geçen 2 yıl mühletince kendinizin ne kadar geliştiğini görüp, partnerinizin hiç bir gelişme göstermediğini görmek hayli hudut bozucu olabilir. Şahsî gelişim hayatın doğal bir kesimidir. İkinizin de gelişmesi ve büyümesi çok kıymetli.

11. Mesken işlerini paylaşın.

Tüm konut ilerini yalnızca bir kişinin üzerine yıkmak tatsız sonuçlar doğurabilir. Bir taraf kendini daha yorgun ve bıkkın hissederken, ilginin dinamiği de ziyan görür. Mesken işlerini partnerinizle aranızda paylaştırın. Herkes sorumluluklarını yerine getirdiğinde bağın istikrarı korunur.

12. Küçük jestlerden zevk alın.

Yapılan büyük sürpriz ve jestler heyecan verici ve romantik olabilir. Lakin küçük jestlerin de pahasını bilmek çok değerli. Bu partnerinizin size masaj yapması ya da bir işinizde yardımcı olması olabilir. Küçük jestleri takdir etmek, iki tarafı da memnun eder.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: