DOLAR 13,5766-1.84%
EURO 15,3339-1.94%
ALTIN 776,08-1,65
BITCOIN 6933662,16%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

H&M’DEN PETA ONAYLI HAYVAN DOSTU KOLEKSİYON: “CO-EXIST HİKAYESİ”
15 okunma

H&M’DEN PETA ONAYLI HAYVAN DOSTU KOLEKSİYON: “CO-EXIST HİKAYESİ”

ABONE OL
Kasım 4, 2021 04:00
H&M’DEN PETA ONAYLI HAYVAN DOSTU KOLEKSİYON: “CO-EXIST HİKAYESİ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

H&M’in yenilikçi sürdürülebilir tekniklere adadığı Innovation Stories serisinin, hayvan hakları örgütü People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) tarafından büsbütün onaylanmış, hayvan dostu bir moda koleksiyonu olan Co-exist, H&M Türkiye’nin de dahil olduğu memleketler arası platformda hem Paris’te fizikî bir lansmanla, hem de dijital ortamda tanıtıldı.

H&M, hayvan hakları örgütü People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) tarafından büsbütün onaylanmış, hayvan dostu bir moda koleksiyonu olan ‘Co-Exist Story’i paylaşmaktan gurur duyuyor. Bayan, erkek ve çocuk kıyafetlerini kapsayan koleksiyon, hayvan kaynaklı kumaş ve süreçlere alternatif olmasıyla öne çıkıyor.

‘Co-Exist Story’, H&M’in 2021’in başlarında başlatılan ve daha sürdürülebilir yenilikler, gereçler ve dizaynlar sergilemeyi amaçlayan Innovation Stories teşebbüsünün üçüncü kısmı Co-Exist Story koleksiyonu, 4 Kasım’dan itibaren tüm dünyada hm.com’da ve seçili mağazalarda, Türkiye’de ise yalnızca online’da satışa sunuluyor.


Bayan ve erkek koleksiyonları, sabah yürüyüşleriyle gece partileri ortasında gidip gelen çağdaş bir kent insanı için tasarlandı. Koleksiyon, hayvandan üretilen kumaşlar yerine yenilikçi alternatifleri ve daha sürdürülebilir kaynaklı materyalleri modaya uygun bir dizaynla birleştiriyor. Büyük hacimler, 90’lardan esintiler taşıyan parti kıyafetleri ve işlevsel dış giysi eserlerinin tümü, kır çiçekleri kullanılarak yapılan hayvan tüyüne bir alternatif olan Flwrdwn ve yağ bazlı ve hayvan derileri için bitki bazlı bir alternatif olan Vegea üzere öncü dizaynlarla öne çıkıyor. Bayanlar için kilit modüller ortasında geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen büyük uzunluk krem rengi yapay kürk manto ve Econyl karışımıyla püsküllü tek omuzlu örgü elbise yer alıyor.

Erkekler için ise, grafiti baskılı geri dönüştürülmüş naylon büyük uzunluk anorak, sokak giysisi estetiğinin bir ispatı oluyor. Aksesuarlarda, bayanlar için Yulex doğal kauçuktan balıkçı çizmeleri, erkekler için rahat Flwrdwn şişme ayakkabılarıyla ön plana çıkıyor. Koleksiyon ayrıyeten, H&M için bir birinci olarak The Vegan Society tarafından onaylanan vegan makyajı (iki ruj ve bir eyeliner paketi) içeriyor.

Çocuklar için, tek vücut geri dönüştürülmüş naylon anoraklar ve Flwrdwn şişme montlar canlı tonlarda sunulurken, slogan baskılı tişörtler ve konut kıyafetleri hem hayvan dünyasına olan bağlılığı gösteriyor hem de PETA’nın çalışmalarını destekliyor.


“Co-Exist Story koleksiyonu, hem H&M’de hayvan türevli kumaşlara yenilikçi alternatifler keşfetmeye devam eden taahhüdümüzün, hem de müşterilerimize en son modayı sunmaya devam etttiğimizin bir özeti. H&M ve PETA, proje boyunca âlâ bir irtibat halindeydi. PETA’nın her gün yaptığı pahalı çalışmaları desteklemekten gurur duyuyoruz.” diyor H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson.

“PETA’daki çalışmalarımızın birçok, hayvan kaynaklı gereçlerin kullanımına son vermeye çalışırken H&M üzere şirketlerle olumlu ilgiler kurarak gerçekleştiriliyor. Gezegene ve üzerinde yaşayan hayvanlara daha hassas, mükemmel vegan dizaynlar içeren bir koleksiyonda H&M ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” diyor PETA Kurumsal Sorumluluk Müdürü Laura Shields.

Co-Exist koleksiyonu sürdürülebilir gereçleri
VEGEA; şarap üretimi sırasında atılan ve deriye hoş bir alternatif haline gelen üzüm kabukları, sapları ve tohumlarından elde edilen yenilikçi bir vegan materyal

FLWRDWN; Kuş tüyüne bir alternatif, lokal çayırlarda yetiştirilen ve elle toplanan kır çiçeklerinden yapılmış, böcek ilacı ve yapay sulama içermiyor.

ECONYL; Balık ağları, kumaş artıkları yahut yüne alternatif olarak tekrar canlandırılmış, rastgele bir fosil kaynak barındırmayan ve sonsuz olarak geri dönüştürülme potansiyeline sahip olan endüstriyel kumaşlar.

YULEX; neopren yerine kullanılabilecek olan, FSC sertifikalı yenilenebilir bir kaynak, doğal kauçuk.
SpinDye; %75 daha az su, %90 daha az kimyasal ve %30 CO2 azaltımı ile saf ve canlı renkler yaratan, geri dönüştürülmüş polyesteri boyamanın nazik bir yolu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: