DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 410111-1,68%
Muğla
31°

AÇIK

05:16

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Hollywood’un En Cömert Oyuncusu Güzel ki Doğmuş! Bugün 57 Yaşına Giren Keanu Reeves’e Hayran Olmak İçin Nedenler
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Sinema
  • Hollywood’un En Cömert Oyuncusu Güzel ki Doğmuş! Bugün 57 Yaşına Giren Keanu Reeves’e Hayran Olmak İçin Nedenler
13 okunma

Hollywood’un En Cömert Oyuncusu Güzel ki Doğmuş! Bugün 57 Yaşına Giren Keanu Reeves’e Hayran Olmak İçin Nedenler

ABONE OL
Eylül 13, 2021 17:36
Hollywood’un En Cömert Oyuncusu Güzel ki Doğmuş! Bugün 57 Yaşına Giren Keanu Reeves’e Hayran Olmak İçin Nedenler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ne diyebiliriz ki, güzel ki varsın Keanu! ????

1. Speed’in direktörü Reeves’in ‘hippi üzere görünen’ uzun saçlarını kısaltmasını isteyince direktöre reaksiyon olarak saçlarını büsbütün kazıttı…

wl-brightside.cf.tsp.li

Direktör Jan de Bont, hippi üzere göründüğü için Reeves’in uzun saçlarını kısaltmasını istedi. Lakin bu istek Reeves’in güzeline gitmedi ve direktöre reaksiyon olarak saçlarını büsbütün kazıttı. Çekimleri başlatabilmek için Reeves’in saçlarının biraz uzamasını beklemek zorunda kaldılar.

2. Tüm dublör grubuna Harley Davidson motosikletlerinden armağan etti…

cdn.motor1.com

Matrix sinemasında sağladığı yararın bir kısmını daha düzgün çalışabilmeleri için kostüm dizayncıları ve özel efekt gruplarına veren Reeves, tıpkı vakitte 12 kişilik dublör takımının tamamına da hayatının en büyük tutkusu olan motorlardan armağan aldı. 

Reeves, nasıl bu kadar cömert olabildiğiyle alakalı sorulara, ‘Para, düşündüğüm son şey. Esasen kazandığım tüm parayla önümüzdeki birkaç yüzyıl boyunca yaşayabilirim.‘ karşılığını verdi.

3. Babası uyuşturucu satıcısı, annesi ise gösteri kızıydı…

i.pinimg.com

Annesi, Keanu’nun babası ile tanıştıktan sonra gösteri kızlığını bırakıp kostüm tasarımcılığına başladı. Fakat babası eroin bağımlısı ve tıpkı vakitte satıcısıydı. Babası, Keanu şimdi 3 yaşındayken ailesini terk etti. Yani Keanu eksiksiz bir aileye doğmuş şanslı bir çocuk değildi, muvaffakiyetini kendi uğraşlarıyla elde etti.

4. Bankta üzgün bir biçimde tek başına sandviç yerken görüntülendikten sonra latife olarak üzücü şiirlerden oluşan bir kitap yazdı…

Reeves’in üzgün fotoğrafı internette ‘Sad Keanu’ ismiyle viral olduktan sonra bir gün Janey Bergam ile meskeninde oturup hüzünlü müzikler dinlerken dalga hedefli şiir yazmaya başladı. Bu olayın üzerinden altı ay geçtikten sonra Bergam şiirleri el imali bir kitap haline getirdi ve Reeves’e armağan etti. Kitabı komik bulan Reeves, 4 bin adet bastırdı.

Kitabı alacaklar için de şu notu düştü, ‘Umarım bu kitaba baktığında meselelerinden kurtulabilir ve içinden geçtiğin şartlar konusunda tarafsız olabilirsin. Hatta tahminen de sıkıntılara gülümseyebilirsin.

5. Matrix’te kazandığı paranın %70’ini lösemiyle gayret eden derneklere bağışladı…

images.boredomfiles.com

Bunun sebebi, Matrix çekilirken ablasına lösemi teşhisi konulmuş olması. Reeves, ablasına lösemi teşhisi konulduktan sonra yanından hiç ayrılmadı, ona daima dayanak oldu. Ayrıyeten duygusal olarak büyük acılar çekse de birebir devirde yer aldığı Matrix sinemasında harika bir oyunculuk sergiledi.

6. Vintage daktilolardan oluşan bir koleksiyonu var…

pbs.twimg.com

2017’de verdiği bir röportajda daktilonun tuşlarına bastığında çıkan sesi ve tuşlara basmanın verdiği hissi sevdiğini söylemişti. Ayrıyeten başta oluşturulan bir kanıyı kağıt üstünde görmek onu tatmin ediyormuş. Böylesine klasik bir adamdan ne ziyan gelir ki? ????

Üstte yer alan fotoğrafta Keanu televizyon imalcisi Eli Glasner’in daktilosuyla oyunculara bir tavsiye veriyor: Azim!

7. Fotoğraf çektirirken bayan hayranlarına dokunmuyor…

i2-prod.mirror.co.uk

Birçok ünlünün şöhretlerini kullanarak insanları kullandıklarıyla alakalı haberler okuyoruz. Lakin Reeves epey ince düşünen biri ve bu sebeple de birlikte fotoğraf çekildiği bayanlara dokunmuyor, onları rahatsız hissettirebilecek her türlü davranıştan kaçınıyor.

8. Kaburgaları ve ayak bileği kırıldı, dalağı yırtıldı ve birkaç dişini kaybetti…

cdn-2.returnofthecaferacers.com

Bunların hepsi motosiklet sevdasının bir sonucuydu. Geçirdiği kazalardan sonra yeniden de motorlara olan düşkünlüğü hiç azalmadı.

9. Usta oyuncularla birlikte rol alabilmek için kendi maaşından vazgeçti…

m.media-amazon.com

Mesleği boyunca etkileyici oyuncular ile birlikte çalışma fırsatı bulan Reeves, bunun için fedakarlıklar yaptı. Nasıl mı? The Devil’s Advocate sinemasında Al Pacino’yla birlikte oynayabilmek için kendi maaş ödemesinin ertelenmesinde sakınca görmedi. 

The Replacements sinemasında de Yeniden Hackman ile birlikte oynamak için kendi maaşının %90’ından vazgeçti. İşte gerçek bir aktör!

10. Yıllardır gizlice çocuk hastaneleri ve kanser araştırmalarına yardım ettiği özel bir vakfı var…

i.pinimg.com

2009’da verdiği bir röportaj ile 5 – 6 yıldır çocuk hastaneleri ve kanser araştırmalarına yardımcı olan özel bir vakfının olduğunu söylemişti. Bunu daha evvel açıklamamasının sebebi olarak da, ‘Vakfa adımı eklemekten hoşlanmıyorum. Vakfın yardım için ne yapıyorsa onu yapmasına müsaade ediyorum.

Birçok ünlünün yaptığı ufacık yardımı bile göze soktuğu düşünülürse, Reeves’in bu hareketi takdir edilesi. ????

11. Set çalışanlarına her gün kahvaltı ve öğlen yemeği ısmarladı…

www1.pictures.zimbio.com

Chain Reaction setinde Reeves ile çalışma fırsatı yakalayan bir yardımcı sahne tasarımcısının anlattığına nazaran başarılı oyuncu sinema çekimlerinin son birkaç haftasında set çalışanlarına her gün kahvaltı ve öğlen yemeği ısmarlamış. Ayrıyeten Reeves’in sette çalışan en alt kademedeki şahıslara bile epey nazik davrandığı da biliniyor.

12. Metro kullanıyor ve metroda insanlara yer veriyor…

www.dkoding.in

Reeves milyon dolarlık bir oyuncu olmasına karşın vakit zaman ulaşım için metroyu kullanıyor. Ayrıyeten Reeves’in metroda seyahat yaparken çantası ağır olan bayana yer verdiği gizlice çekilen bir görüntüsü da var.

13. Evsiz bir adamın yanına oturup öyküsünü dinlemişti…

pbs.twimg.com

1997’de mesleğinin yükselişe geçtiği periyotlarda bir gün West Hollywood’un orta sokaklarından birinde evsiz bir adamla oturup sohbet ederken görüntülenmişti. Bunun bir reklam çalışması olduğunu sanabilirsiniz lakin Reeves o sırada oradan geçmekte olan bir paparazi tarafından talih yapıtı görüntülenmişti.

14. ‘Bir giydiğimi bir daha giymem’ kaprisini yapmıyor…

st1.latestly.com

Kıyafetleri ünlülerin üzerinde sadece bir kere görüyoruz. Son bir iki yıldır bu kural yıkılmaya başlanmış olsa da Keanu mesleğine başladığından beri buna uymuyor ve kıyafetleri artık giyilemeyecek hale geldiğinde bırakıyor.

Güzel ki doğdun Keanu Reeves ❤️

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir ????

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: