DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4813283,34%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Instagram, öyküler için yeni bir özelliği test ediyor!
114 okunma

Instagram, öyküler için yeni bir özelliği test ediyor!

ABONE OL
Temmuz 14, 2021 12:04
Instagram, öyküler için yeni bir özelliği test ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kullanıcı tecrübesini üst düzeye çıkarmak için ağır mesai harcayan platformlardan biri de Instagram. Son periyotta güvenlik başta olmak üzere birçok noktada önemli değişiklikler yapan şirket, öykü tarafında test ettiği yeni bir özellik ile kimi kullanıcıları fazlası ile sevindirecek.

Öykülerde içerik paylaşma mantığı değişecek!

Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcıların beğendikleri içerikleri öykülerde paylaşma formunu büsbütün değiştirmeyi amaçlıyor. Şu an için yalnızca kısıtlı sayıda kişi üzerinde test edilen özellik, kullanıcıların kıssa paylaşmak istemeleri durumunda son vakitlerde görüntüledikleri içeriklere kolaylıkla erişmelerine imkan sağlayacak.

Özelliğin çalışma mantığı ise aslında epeyce kolay. Bilindiği üzere Instagram’da bir kıssa paylaşmadan evvel sıklıkla kullanılan bir çıkartma sekmesi mevcut. Buradan öyküde paylaşmak istediğimiz içeriğin üzerine çeşitli çıkartmalar ve GIF’ler ekleme imkanına sahip oluyoruz.

İşte tam da bu noktada sekmesinin içerisine bir de ” yine paylaşma ” çıkartması eklenecek. Kullanıcılar burada son 1 saatte görüntüledikleri gönderiler ve reels görüntülerinın yanı sıra en son oluşturulan içeriklere de erişme imkanına sahip olacak.

Yeni özelliğin test edilmesi hakkında açıklamalarda bulunan bir Instagram sözcüsü, ” İnsanların bazen tekrar paylaşılan bir içeriği daha az ilgi alımlı yahut şahsî bulduğunu biliyoruz. Yeni özellik ile insanların kendileri için kıymetli olan şeyleri paylaşırken daha rahat ve özgür olmasını umuyoruz. ” tabirlerini kullandı.

Instagram’ın mevcut yapısı göz önüne alındığında kıssalarda paylaşılan gönderiler ve reels görüntüleri çoklukla düz bir art planda tek başına duruyor. Lakin yeni özellik ile paylaşılan içerik daha fazla şahsileştirme imkanına sahip olmasının yanı sıra mevcut bir kıssanın üzerine tıpkı bir çıkartma üzere konumlandırılabiliyor.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: