iOS 15.2 beta 2 yeni özelliklerle yayınlandı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
Yayınlandı

Bu uygulamayı bildir

Tanım

iOS 15.2 beta 2, yeni, özelliklerle, yayınlandı!,

Güncellemeler konusunda faal olan Apple, geliştiriciler için yeni beta sürümleri yayınlamaya devam ediyor. Son olarak çeşitli güzelleştirmelerle iOS 15.2 beta 1 sürümünü piyasaya süren üretici, artık ise ikinci beta sürümü piyasaya sürdü. iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, birkaç yenilikle kullanıcılara sunuldu.

iOS 15.2 beta 2’nin yanı sıra; iPadOS 15.2 beta 2 ve tvOS 15.2 beta 2 güncellemeleri de tablet ve akıllı saat kullanıcıları için yayınlandı.

iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, CSAM özelliğini getiriyor

Apple’ın tartışmalı özelliği CSAM, iOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle birlikte geliyor. Daha evvel Ağustos ayında ortaya çıkan ve oldukça reaksiyon toplayan bu özellik, artık iOS’un en yeni beta sürümüyle birlikte kullanıcılara sunuluyor.

iOS 15.2 beta 2, yeni, özelliklerle, yayınlandı!,
iOS 15.2 beta 2, yeni, özelliklerle, yayınlandı!,

Bilindiği üzere CSAM, çocuklara yönelik cinsel istismarlara karşı geliştirilen faydalı bir fonksiyondur. Apple bu araç ile birlikte çocuklara karşı yapılan cinsel saldırılan önüne geçmeyi amaçlıyor. Çocuklar bu özellik sayesinde rahatsız edici çıplak fotoğraflarla karşılaşmayacak. Manzarayı daha evvelden tahlil edecek CSAM, rahatsız edici bu ögenin önüne geçecek.

CSAM’ın yanı sıra iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, birebir vakitte bildirimler içinde bir ekip düzenlemeler içeriyor. Apple bu güncellemeyle birlikte bildirim özetini de yine tasarladı. Buna ek olarak zımnilik tarafında da yeniden kıymetli bir gelişme yapıldı.

iOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle, ayarlara tam ‘Uygulama Zımnilik Raporu’ eklendi. Kullanıcılar artık üçüncü taraf uygulamalar ve hatta Apple uygulamaları da dahil olmak üzere, uygulamaların eriştiği tüm dataları görebilecek.

Sizler de Apple beta üyesi iseniz, kablosuz ayarlardan yeni gelen güncellemeyi cihazlarınıza indirebilirsiniz. Ayrıyeten fark ettiğiniz öteki bir özellik var ise, yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

APK indir  Koşuculara özel Huawei Watch GT Runner tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları