DOLAR 13,5851-1.59%
EURO 15,3306-1.89%
ALTIN 773,30-2,01
BITCOIN 6928111,79%
Kütahya

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu’ndan Adaylık Açıklaması: ‘Belediye Başkanlarımızın Göreve Devam Etmesini İstiyorum’
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu’ndan Adaylık Açıklaması: ‘Belediye Başkanlarımızın Göreve Devam Etmesini İstiyorum’
19 okunma

Kılıçdaroğlu’ndan Adaylık Açıklaması: ‘Belediye Başkanlarımızın Göreve Devam Etmesini İstiyorum’

ABONE OL
Kasım 6, 2021 16:18
Kılıçdaroğlu’ndan Adaylık Açıklaması: ‘Belediye Başkanlarımızın Göreve Devam Etmesini İstiyorum’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili olarak ‘Belediye liderlerimizin misyonuna devam etmelerini istiyorum’ dedi. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Karar TV’de gazeteci Taha Akyol ile Elif Çakır’ın sorularına cevap verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’yla ilgili ‘Belediye liderleri aday olabilir mi? Yoksa misyonlarına devam etsin mi?’ sorusuna karşılık veren Kılıçdaroğlu ‘Belediye liderlerimizin misyonlarına devam etmelerini istiyorum. Nedeni de şu: Öncelikle belediye meclislerinde çoğunluğumuz yok. Çoğunluğun olmadığı yerde belediye liderini öteki bir partiye teslim etmek demek. O vakit İstanbullu bize ne diyecek, Ankaralı bize ne diyecek. O bağlamda başımda soru işaretleri var. Evvel bir bulundukları kentin inancını kazansınlar. Arttan Türkiye’nin inancını kazansınlar. Önlerinde bir vakit dilimi var. O vakit dilimi içinde çalışırlar, tecrübe kazanırlar, kendilerini gösterirler. O çerçevede vazifelerine devam etmelerini istiyorum’ dedi.

“İttifakta sorun yok”

Adayı açıklamak daha erken olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ‘Kötü gidişin üstünün örtülmesi için cumhurbaşkanı adaylığının kullanıldığı konusunda önderler ortasında bir kanaat var. İktisatta makus gidişi nasıl çözeceğimizi millete anlatmalıyız. Genel kanaatimiz bu’ tabirlerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olacak kişinin profilini şöyle izah etti:

‘Devleti tanıması lazım evvel bu çok kıymetli zira alınan kararların nasıl süreçler doğuracağını bilmesi lazım. Tekrar uzlaşmacı olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının bütün siyasi partilerle samimi bir görüşme içinde olması lazım. Bunlar uzlaşmacı kimliğinin olması, liyakati müdafaası, kurumlara müdahaleyi engellemesi, her kuruşun hesabının vatandaşa verilmesi, bütçenin kaynaklarının nereye ne kadar harcandığının hesabını vermesi… Bu konumda bir kişi olursa huzur sağlanacak, atamalar liyakate nazaran yapılacak, gençlere inanç verecek. Gençler özgürlük istiyor, baskı olmasın istiyor, bu gençler bir siyasi partinin kimliği altında da görünmek istemiyor. Ben karamsar değilim. Ülkenin çözülmeyecek sorunu yok aslında.’

Kılıçdaroğlu ‘Millet İttifakı’nda sorun var mI?’ sorusuna şu karşılığı verdi:

‘Gazeteci olağanda bağımsız biri olarak niyetini tabir edebilir lakin telkinlerle yazı yazıyorsa orada sorun var demektir. 6 partinin ortak talebi de demokrasi. Ortamızda sorun var mı? Benim gördüğümüz kadarıyla hiçbir sorun yok. E her birimiz farklı partiyiz fakat değerli olan şu; biz bu ülkeye demokrasiyi getirecek miyiz? Getireceğiz. En son örneğin tezkerede biz hayır dedik UYGUN Parti evet dedi. Ne yaptık, arbede mı ettik? Hayır.’

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: