DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 358798-2,55%
Kars
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Kılıçdaroğlu’nun İddialarına AKP’den Cevap Geldi: ‘Hukuku Girişimler Yapılacaktır’
19 okunma

Kılıçdaroğlu’nun İddialarına AKP’den Cevap Geldi: ‘Hukuku Girişimler Yapılacaktır’

ABONE OL
Mayıs 25, 2022 01:30
Kılıçdaroğlu’nun İddialarına AKP’den Cevap Geldi: ‘Hukuku Girişimler Yapılacaktır’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit ettiğini söyleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ’nün kampanyası. AK Parti gereken tüzel teşebbüsleri yapacaktır’ tabirlerini kullandı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter’daki iddialarına AK Parti’den yanıt gedi. ‘AK Parti gereken hukuksal teşebbüsleri yapacaktır’ diyen Çelik, katıldığı A Haber canlı yayınında şu sözleri kullandı: 

‘Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ’nün kampanyası. Dış siyasette ne vakit adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı mevzuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken türel teşebbüsleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına prestij edilmemesi gerekiyor.Kılıçdaroğlu hani evrak açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının modülü haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zati kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, beklenen FETÖ’cüler almıştır. Bunlara bâtın evrak diye vermiştir. Bu da gerisine önüne bakmadan daha evvel olduğu üzere bu duruma düşmüştür.’

‘Hani doküman açıklayacaktı’

‘Bugün bir tek kaçma planı açıklamıştır. Kılıçdaroğlu, bir kere daha sandığın iradesinden kaçan bir zihniter olduğunu, bir defa daha gerçeklerden, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve aile kavramına gösterilmesi gereken gerçeklerden kaçmıştır. Bütün bunlara yanıt veririz, türel hakkımızı koruruz. Herkesin ailesi özeldir. Aile üzerinden siyaset yapmaya devam ettikçe hiç ummadığı kadar sert yanıt verilir. Şayet siyaseti bu hal sertleştiriyorsa, aileye taarruza karşı bizim vereceğimiz yansıyı iddia edemez. Burada açık kurumlar üzerinden vefatı göze alan Cumhurbaşkanı’na iftira atarak kaçmak demek, ahlaksızlıktır. Bundan sonra da bize ‘niye bu lisanı kullanıyorsunuz, kutuplaştırıyorsunuz’ demesinler. Biz bunun karşılığını vermezsek işimizi yapmamış, milletimize karşı misyonumuzu yerine getirmemiş oluruz.

Hukuksal arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki ‘Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD’ye kaçmak istiyorlar’ diyor. FETÖ’cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. ‘Niçin bunları kurduruyorsunuz’ diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ’nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler ismine rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu çabayı vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü üzere kimse gösteremez.’

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: