DOLAR 13,5323-1.94%
EURO 15,2507-2.2%
ALTIN 776,35-1,62
BITCOIN 6910492,14%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Korku Filmi Gibi: Evleri 1 Haftada 5 Kez Yanan Aile Geceleri Nöbetleşe Uyuyor
30 okunma

Korku Filmi Gibi: Evleri 1 Haftada 5 Kez Yanan Aile Geceleri Nöbetleşe Uyuyor

ABONE OL
Kasım 4, 2021 16:06
Korku Filmi Gibi: Evleri 1 Haftada 5 Kez Yanan Aile Geceleri Nöbetleşe Uyuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kastamonu’da yaşayan bir ailenin meskeninde bir haftada 5 sefer yangın çıktı. Aile yangınlardan artakalan eşyaları ziyan görmesin diye sokağa taşıdı. Dadaylı ailesi üyeleri nöbetleşerek uyuduklarını söyledi.

Kurusaray köyünde Yaşar Dadaylı’ya ilişkin iki katlı betonarme meskenin farklı odaları ile samanlığında 27 Ekim’den bu yana çıkan 5 yangın, aile fertlerince söndürüldü.

Yangınların konutta hasara neden olmasının akabinde köy meydanında bulunan yangın musluğundan konuta sınır çekildi. Aile üyeleri, yine yangın çıkma ihtimaline karşı nöbetleşe uyumaya başladı.

“Biter bitmez öbür bir odada başlıyor”

Yaşar Dadaylı, gazetecilere, yangınları, küçük çapta olması nedeniyle kendi imkanlarıyla söndürdüklerini söyledi.

Yangınların neden çıktığını bilmediklerini lisana getiren Dadaylı, ‘Bir oda yanmaya başlıyor, söndürüyoruz. Orada yangın biter bitmez öteki bir odada başlıyor. Çekyatlarımız, eşyalarımız, ahırımız yandı. Bir odada çok sayıda eşyamız yandı. Kalan eşyalarımızı, komşularımızla, yanmasın diye dışarı çıkardık.’ dedi.

“Çekyatların alt kısmından yanıyor, kimden şüpheleneyim?”

Geceleri uyuyamadıklarını belirten Dadaylı, ‘Bu meskende kalacağız ancak uyumadan kalacağız. Esasen dün gece uyumadık, nöbetleşe yattık. Bu konutta 6 kişi yaşıyoruz, dehşet içerisindeyiz, ne yapacağımızı şaşırdık. Bu olay nedeniyle hiç kimseden şüphelenmiyorum. Çekyatların alt kısmından yanıyor, kimden şüpheleneyim?’ sözlerini kullandı.

“Üstümdeki kıyafete kadar komşular verdi”

Yaşay Dadaylı’nın oğlu Ahmet Dadaylı da ellerinde hortumla gezdiklerini anlatarak, ‘Aşağıdaki odalara, ahıra, yanan samanlığın etrafına bakıyorum. Duramıyorum, 5 dakika sonra tekrar dolaşıyorum. Sanki aşağı mı üst mı yanacak diye elimde hortumla dolaşıyorum. Samanlığım, ahırım, odadaki eşyalarım yandı. Üstümdeki kıyafete kadar komşular verdi. Odalarda üç beş çekyat kaldı, onu da indirdik.’ diye konuştu.

“Bu ailenin düşmanı yok, hasebiyle kimseden şüphelenmiyorum”

Kurusaray köyü Muhtarı Mehmet Abdaloğlu ise yangınların nedeninin bilinmediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

‘Bu olayı kimsenin mantığı almıyor. Yangın ile ilgili bir kimseden kuşku edebilmek için çekyatın üst kısmından yanması lazım ancak çekyat altından yandı. Yangın evvel odada, daha sonra ahır ve samanlıkta çıktı. Bu ailenin düşmanı yok, hasebiyle kimseden şüphelenmiyorum. Meskenlerinde bu yangınları çıkaracak yaramaz bir çocuk, alzaymır hastası yahut istikrarsız bir insan da yok.’

“Elektrikle alakası yok”

Yapılan incelemelerde de bir sonuç çıkmadığına işaret eden Abdaloğlu, ‘İlk başlarda çıkan yangınlarla ilgili elektriği kestiler lakin elektrikle alakası yok. Priz yahut anahtarların bulunduğu yer ile yangının çıktığı nokta ortasında hiçbir biçimde alakalı bir durum yok. Kimse bu durunun açıklamasını yapamıyor.’ diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: