DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 358798-2,55%
Kars
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Love, Death & Robots Yeni Sezonunu Hemen Bitirenlerin Bayılarak İzleyeceği Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri
 • Her Dilden, Her Telden,
 • Sinema
 • Love, Death & Robots Yeni Sezonunu Hemen Bitirenlerin Bayılarak İzleyeceği Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri
42 okunma

Love, Death & Robots Yeni Sezonunu Hemen Bitirenlerin Bayılarak İzleyeceği Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri

ABONE OL
Mayıs 24, 2022 15:00
Love, Death & Robots Yeni Sezonunu Hemen Bitirenlerin Bayılarak İzleyeceği Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Love, Death & Robots bağımlıları için sonları zorlayan bilim kurgu öyküleriyle dikkat çeken üretimleri derledik! Her kısmı birbirinden bağımsız, etkileyici kısa bilim kurgu kısımlarından oluşan antoloji dizisi Love, Death & Robots’u sevenler, bu sinema ve dizileri bayılarak izleyecektir.

25. Alien 3 / Yaratık 3 (1992)

 • IMDb: 6,4

Özet: Yaratık serisinin David Fincher imzalı üçüncü halkasında, kıssa kaldığı yerden devam ediyor. Newt ve Hicks ile yabancı gezegenden kaçtıktan sonra, Ripley bir hapishane gezegeni olan Fiorina 161’e iner. Ne yazık ki, Newt ve Hicks kazadan sağ kurtulamasa da, istenmeyen bir ziyaretçi hayatta kalır. 

Oyuncular: Sigourney Weaver, Charles S. Dutton, Charles Dance

Direktör: David Fincher

24. Heavy Metal (1981)

 • IMDb: 6,6

Özet: Antoloji sinemasında, son berbatlığın beden bulmuş hali olan parlayan bir küre, tuhaf karanlık fantezi, erotizm ve endişe kıssalarıyla genç bir kızı dehşete düşürür.

Oyuncular: Richard Romanus, John Candy, Joe Flaherty

Direktör: Gerald Potterton, John Bruno, John Halas

23. Event Horizon / Ufuk Faciası (1997)

 • IMDb: 6,6

Özet: 7 yıl evvel gizemli bir halde ortadan kaybolan yıldız gemisi Event Horizon’u araştırmak ve kurtarmak için gönderilen bir küme astronot, Event Horizon’un ortadan kaybolmasının gerisindeki gerçeği ve daha da ürkütücü bir şeyi keşfeder.

Oyuncular: Laurence Fishburne, Sam Neill, Kathleen Quinlan

Direktör: Paul W.S. Anderson

22. Daybreak (2019)

 • IMDb: 6,7

Özet: Lisede dışlanan Josh’ın hayatı, kıyamet nedeniyle tüm başka gençler üzere alt üst olur. Bildiği dünya yıkılan Josh, kıyamet sonrası Glendale’de kayıp kız arkadaşını aramaya koyulur. Bu seyahatte, ona bir küme genç katılır.

Oyuncular: Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett

Direktör: Aron Eli Coleite, Brad Peyton

21. Annihilation / Yok Oluş (2018)

 • IMDb: 6,8

Özet: Bir biyolog, alanında çok başarılı olan bayanlardan oluşan bir takıma dahil olarak tabiat maddelerinin geçerli olmadığı gizemli bir bölgeye tehlikeli ve zımnî bir keşif seyahatine katılır.

Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson

Direktör: Alex Garland

20. Panic Room / Panik Odası (2002)

 • IMDb: 6,8

Özet: David Fincher imzalı imal, izleyenlere son derece tansiyonlu dakikalar yaratıyor. New York’taki meskenlerinde, inançlı olmayan bir durumda sığınak olarak inşa edilen gizli bir odada mahsur kalan yeni boşanmış Meg Altman ve küçük kızı Sarah, üç davetsiz konukla ölümcül bir kedi-fare oyununa karışır. Ancak odanın kendisi odak noktasıdır zira davetsiz konukların hakikaten istediği şey odanın içindedir.

Oyuncular: Jodie Foster, Kristen Stewart, Forest Whitaker

Direktör: David Fincher

19. A Scanner Darkly / Karanlığı Taramak (2006)

 • IMDb: 7,0

Özet: Philip K. Dick’in yazdığı tıpkı isimli romandan uyarlanan sinema, animasyon tekniği ile çekiliyor. Çok uzak olmayan bir gelecekte, bilinmeyen misyondaki bir polis, tehlikeli yeni bir uyuşturucuya bulaşır. Kendi kimliğini kaybetmeye başlayan polis memuru, gerçekle hayali ayırt etmekte zorlanır.

Oyuncular: Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr.

Direktör: Richard Linklater

18. Lovecraft Country (2020)

 • IMDb: 7,0

Özet: 1950’li yıllarda geçen öyküde, Atticus Freeman isminde genç bir Afrikan-Amerikan, kayıp babasını aramak için yola koyulur. Fantastik imal, Matt Ruff’ın birebir isimli romanından uyarlanıyor.

Oyuncular: Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance

Direktör: Misha Green

17. Disenchantment (2018 – )

 • IMDb: 7,2

Özet: Prenses Bean, kendisinin ferdî iblisi olduğunu tez eden gizemli bir figür ile karşılaşınca, hayatı birden karmakarışık hale gelir. Memnun vatanından nefret eden Elfo ile yolları kesişen Prenses için işler epeyce heyecanlı ve tehlikeli hale gelir.

Seslendirenler: Abbi Jacobson, Eric André, Nat Faxon

Yaratıcı: Matt Groening, Josh Weinstein

16. Electric Dreams (2017 – 2018)

 • IMDb: 7,2

Özet: Bilim kurgu ustası Philip K. Dick’in kısa öykülerinden uyarlanan antoloji dizisi, her kısımda bir diğer öyküyü karşımıza çıkarıyor. Güçlü bir oyuncu takımına sahip olan imal izlenmeye paha.

Oyuncular: Bryan Cranston, Richard Madden, Steve Buscemi

15. Tales from the Loop (2020 – )

 • IMDb: 7,4

Özet: Amazon Prime imali antoloji dizisi, kainatın gizemlerini keşfetmek için inşa edilmiş bir makine olan ‘the Loop’ un üzerinde yaşayan kasaba halkını husus alıyor. Her kısım the Loop’ta yaşayan farklı bir karaktere odaklanan dizi, ortaya koyduğu bilim kurgu evreniyle değişik bir iş çıkarıyor.

Oyuncular: Daniel Zolghadri, Paul Schneider, Rebecca Hall

Direktör: Nathaniel Halpern

14. Inside Job (2021 – )

 • IMDb: 7,6

Özet: Derin Devlet çalışanları için komplolar yalnızca teori değil, gerçektir. Tüm komplo teorilerinin gerçek olduğu bir dünya ise kulağa hayli zorlayıcı geliyor. Inside Job da işte tam bu türlü bir dünyada hayatını sürdürmeye çalışan bir bayanı gözler önüne seriyor.  

Oyuncular: Lizzy Caplan, Christian Slater, Clark Duke

Direktör: Alex Hirsch, Shion Takeuchi

13. The Game / Oyun (1997)

 • IMDb: 7,7

Özet: Zengin bir San Francisco bankacısı, gizemli bir oyuna iştirak davetiyesi aldığında başına geleceklerden habersiz bir biçimde teklifi kabul eder ve oyuna katılır. O andan itibaren peşine takılan onlarca bireyden kurtulmaya çalışırken, oyunun gerçekten kendisini öldürmeleri için gizli bir komplo olup olmadığını sorgulamaya başlayınca hayatı alt üst olur.

Oyuncular: Michael Douglas, Deborah Kara Unger, Sean Penn

Direktör: David Fincher

12. Upload (2020 – )

 • IMDb: 7,9

Özet: Vakitsiz ölümlerin akabinde, şuurun sanal bir dünyaya aktarıldığı bir gelecekte geçen Upload’da, her insan kendi ahiret hayatını seçebilmektedir. Vefatından sonra kendi seçtiği ünyada gözlerini açan Nathan,  yeni hayatına alıştıkça ve meleğiyle arkadaş epeyce, vefatıyla ilgili sorular sormaya başlar.

Oyuncular: Robbie Amell, Andy Allo, Allegra Edwards

Direktör: Greg Daniels

11. Humans (2015-2018)

 • IMDb: 7,9

Özet: Gemma Chan’in başrolde olduğu bilim kurgu dramasında, her aile ‘Synth’ isimli gerçek bir beşere çok benzeyen son derece gelişmiş bir robot hizmetçiye sahiptir. Synth’lerin çok sayıda olduğu bu dünyada, insanların ömür biçimi de bir oldukça değişir.

Oyuncular: Katherine Parkinson, Gemma Chan, Lucy Carless

10. Ghost In The Shell / Kabuktaki Hayalet (1995)

 • IMDb: 7,9

Özet: Yayınlandığı vaktin çok ötesine geçen bu anime, bir cyborg bayan polis ve ortağı, Puppet Master isimli gizemli ve güçlü bir hacker’ın peşine düşer.

Seslendirenler: Atsuko Tanaka, Iemasa Kayumi, Akio Ôtsuka

Direktör: Mamoru Oshii

9. Elfen Lied (2004)

 • IMDb: 8,0

Özet: Küçük anime dizisinde, üniversite öğrencisi iki arkadaş, bölünmüş bir kişiliğe sahip mutant bir seri katil olduğunun farkında olmayan Lucy isminde zararsız bir kızla yakınlaşmaya başlar.

Oyuncular: Sanae Kobayashi, Chihiro Suzuki, Mamiko Noto

Yaratıcı: Lynn Okamoto

8. Undone (2019 – )

 • IMDb: 8,2

Özet: Yakın vakitte ikinci dönemi ile sevenlerine kavuşan Undone’ın başrolünde, el attığı uçuk üretimlerle bilinen Rosa Salazar yer alıyor. Alma, kendisini vefatla burun buruna getiren trafik kazasının akabinde, yıllar evvel kaybettiği babasıyla bağlantı kurmaya başlar. Alma’nın bildiği gerçeklik, paramparça olmak üzeredir. 

Oyuncular: Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie

Yaratıcı: Raphael Bob-Waksberg, Kate Purdy

7. The Thing / Şey (1982)

 • IMDb: 8,2

Özet: Kurt Russell’ı başrolde izlediğimiz kült bilim kurgu üretiminde, Antarktika’daki bir araştırma grubu, kurbanlarının görünümüne bürünen, hal değiştiren bir uzaylı tarafından avlanır.

Oyuncular: Kurt Russell, Wilford Brimley, Keith David

Direktör: John Carpenter

6. Castlevania (2017-2021)

 • IMDb: 8,3

Özet: Ağır ilgi gören animede, bir vampir avcısı, Drakula’nın kuşattığı dünyada ona karşı savaş vererek dünya canlılarını bu esaretten kurtarmaya çalışır.

Oyuncular: Richard Armitage, James Callis, Alejandra Reynoso

Direktör: Warren Ellis

5. Futurama (1999-2013)

 • IMDb: 8,5

Özet: Pizza kuryesi Philip J. Fry’ın yaşadıklarını merceğine alan efsanevi üretimde, Philip, 1999’da ezkaza dondurulur ve 2999 Yılbaşı Gecesi’nde gözlerini açar. Philip’in etrafındaki yeni dünyaya adapte olması kolay olmayacaktır.

Oyuncular: Billy West, John DiMaggio, Katey Sagal

Direktör: David X. Cohen, Matt Groening

4. Fight Club / Dövüş Kulübü (1999)

 • IMDb: 8,8

Özet: Bir David Fincher klasiği olan Fight Club, uyumakta önemli problemler yaşayan Anlatıcı’nın bir gün Tyler Durden’a rastlamasını ve kendini bulmaya başlamasını husus alıyor. Tyler, ilkel erkek saldırganlığını şok edici yeni bir terapiye dönüştürür ve anlatıcı ile birlikte bir yeraltı dövüş kulübü açar. 

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf

Direktör: David Fincher

3. Black Mirror (2011 – )

 • IMDb: 8,8

Özet: Şimdilerde yeni bir dönem hazırlıklarına başlandığını duyuran Black Mirror, hudutları tam manasıyla zorlayan bir bilim kurgu antoloji dizisi. Harika üretim, insanlığın en büyük yeniliklerinin ve en karanlık içgüdülerinin birbirine geçtiği, çarpık, yüksek teknolojili dünyaları sert bir üslupla izleyenlere aktarıyor. 

Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel

Yaratıcı: Charlie Brooker

2. Cowboy Beebop (1998 – 1999)

 • IMDb: 8,9

Özet: Sakin bir ödül avcısı ve ortaklarının başına gelen fütüristik talihsizlikleri izleyenlere aktaran anime, tıpkı isimli manga serisinden uyarlanıyor.

Seslendirenler: Kôichi Yamadera, Unshô Ishizuka, Megumi Hayashibara

Yaratıcı: Hajime Yatate

1. The Twilight Zone / Alacakaranlık Jenerasyonu (1959-1964)

 • IMDb: 9,1

Özet: Her kısmında enteresan ve uç bir öyküyü gözler önüne seren kült antoloji dizisinde, sıradan beşerler kendilerini, her biri dikkate paha bir biçimde çözmeye çalıştıkları harikulâde şaşırtan durumlar içinde bulur.

Oyuncular: Rod Serling, Robert McCord, Jay Overholts

Direktör: Rod Serling

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: