DOLAR 13,71850.32%
EURO 15,4920-0.33%
ALTIN 781,170,29
BITCOIN 7710620,22%
Kütahya

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’
30 okunma

Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’

ABONE OL
Kasım 9, 2021 10:00
Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden evvelki devir için bugüne kadar 5 milyar TL’lik yolsuzluğu savcılığa bildirdiğini açıkladı. Yavaş, “Namuslu, gururlu, haysiyetli beşerler savcıya sarfiyat. Bir savınız varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niçin vermiyorsunuz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclis toplantısında konuşan ABB Lideri Mansur Yavaş, “Namuslu, erdemli, haysiyetli beşerler savcıya masraf. Bir teziniz varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niçin vermiyorsunuz” dedi. Yavaş, kendisinden evvelki devir için bugüne kadar 5 milyar TL’lik yolsuzluğu savcılığa bildirdiğini açıkladı.

Temelsiz tezlere reaksiyon gösterdi

ABB Meclis’i Kasım ayı 1. Oturumu yapıldı. Toplantıda konuşan ABB Lideri Mansur Yavaş belediye ile ilgili gündeme getirilen temelsiz savlara reaksiyon gösterdi. Kendisinin evvelki idare devri için yolsuzlukları saptayıp savcılığa tek tek cürüm duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Yavaş, açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Namuslu, gururlu, haysiyetli beşerler savcıya sarfiyat. Bir savınız varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niçin vermiyorsunuz? Basından at haberi, nasıl olsa onu okuyan o gün okuyor, bir daha da yanıt talihi görmüyor. Bıktık bu çamur atmalardan, inşallah faaliyet raporunda bizimle ilgili gerek mecliste konuşulanlar gerekse basında çıkan bütün argümanları tek tek burada ekranda vereceğim. Bir tane mi soruşturma olmaz arkadaşlar? Savcılar niçin gitmiyorsunuz? Burada eski küme başkanvekili varken varsa belediyede bir tane haksızlık, yolsuzluk sonuna kadar namussuzdur diyordu. Küme lideri değişince ne değişti? Bugüne kadar 5 katrilyona (milyar TL) yakın yolsuzluk tezi götürdüm savcılığa verdim. “

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: