DOLAR 13,73340.48%
EURO 15,54730.12%
ALTIN 784,610,73
BITCOIN 759953-1,04%
Kütahya

AZ BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi İlan Edildi
10 okunma

Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi İlan Edildi

ABONE OL
Kasım 5, 2021 10:54
Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi İlan Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marmara Denizi ve Adalar Özel Etraf Muhafaza Bölgesi olarak tespit ve ilan edildi. Karar Resmi Gazete’de de yayımlandı. Türkiye’de daha evvel ilan edilen 18 Özel Etraf Muhafaza Bölgesi bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, kıyı kenar çizgisi temel alınarak hazırlanan ve kroki ile sonları gösterilen alanın Marmara Denizi ve Adalar Özel Etraf Muhafaza Bölgesi olarak tespit ve ilan edildiği belirtildi.

İnşaatı devam eden ruhsatlı yapılar

Marmara Denizi ve Adalar Özel Etraf Müdafaa Bölgesi’nde bu kararın yayımı tarihinden evvel onaylı planlarına yahut mevzuata uygun olarak ruhsatı alınmış ve inşaatı su basman düzeyinde tamamlanmış yapıların inşaatına ruhsat ve eklerine nazaran devam edilecek. Bölgede noktasal ve/veya yayılı olarak atık su deşarjları, debisine bakılmaksızın deşarj standartları sağlanarak yapılacak.

Özel etraf müdafaa bölgesi ne demek?

Akdeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması (Barselona), mukavelesinin taraf ülkelere getirdiği bir yükümlülük gereği ülkemiz ve dünya ölçeğinde ekolojik kıymete haiz lakin sanayi, turizm ve yapılaşma üzere baskılar nedeniyle bozulma yahut yok olma riski altında oldukları için Bakanlar Heyeti Kararı ile özel muhafaza altına alınan alanlardır.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: