DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
ALTIN 777,23-1,36
BITCOIN 5140522,03%
Kütahya
-3°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Marvel Evreni’ndeki Cinsel Eğilimi ve Süper Güçleri ile Fark Yaratan 17 Eşcinsel Süper Kahraman
30 okunma

Marvel Evreni’ndeki Cinsel Eğilimi ve Süper Güçleri ile Fark Yaratan 17 Eşcinsel Süper Kahraman

ABONE OL
Ocak 11, 2022 14:00
Marvel Evreni’ndeki Cinsel Eğilimi ve Süper Güçleri ile Fark Yaratan 17 Eşcinsel Süper Kahraman
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marvel Evreni’nde pek de dikkatimizi çekmeyen lakin farklı bir şey var… Hayran olduğumuz bu kainattaki tüm karakterler ihtimamla örülmüş. Her birinin gücü, karakteri, kişilik özellikleri ve hatta cinsel yönelimleri var. Kimilerimiz fark etmiştir kimilerimizin ise hiç fakat hiç haberi yoktur… İşte Marvel Evreni’ndeki eşcinsel muhteşem kahramanlar!

1. Northstar (X-Men)

Marvel Evreni’nin birinci gay karakteri Northstar eksiksiz şekli ile hepimizin kalbini çalmıştı zati… Birinci kez Wolverine’in yanında karşımıza çıkan Northstar daha sonra X-Men’in ekibine katılınca onu daima X-Men’de görmüştük.

2. Ultimate Colossus (X-Men)

Çoklukla savaş sahnelerinde karşımıza çıkan Colossus’u ekseriyetle Northstar ile olan romantik aşkından da biliyoruz.

3. Hulkling ve Wiccan (Avengers)

Ve Marvel Evreni’nin birinci eşcinsel evliliğini yapan Hulkling ve Wiccan çifti! Marvel’ın önde gelen eşcinsel çiftlerinden biri olan bu ikili hakikaten çok lakin çok iyiydi!

4. Iceman (X-Men)

Iceman’in gay olduğu ortaya çıkınca hepimiz şok olsak da kısa vakitte buz adamı çabucak kabullenmiştik. Çizgi romanlardan tanıdığımız bu karakter hem suyu buza dönüştürülebilmesi hem de karizması ile kalbimizi çoktan çaldı…

5. Moondragon (Guardians of the Galaxy)

Daha önceleri  Thor ve Daredevil ile ilgi yaşayan Moondragon da Phyla-Vell ile romantik bağlantı yaşayan kahramanlarımızdan biri.

6. Spider-Woman (Shield)

S.H.I.E.L.D. casusu olan Spier-Woman da sık sık bayanlara olan ilgisini lisana getiren eşcinsel karakter olarak konumlanıyor.

7. Phyla-Vell (Guardians of the Galaxy)

Avengers 2 ile birlikte daha sık görmeye başladığımız Phyla-Vell, Moondragon ile yaşadığı fevkalade münasebeti ile hafızamıza çoktan kazındı zati.

8. Vivian (Earth-616)

Marvel Evreni’nde sık sık karşımıza çıkan Vivian direkt olarak bir bağlantıya sahip olmasa da sık sık erkeklerden hoşlanmadığını lisana getiriyordu. Ee bir de Ironheart’ı öpmesi var doğal.

9. Mystique (X-Men)

Biseksüel olan Mystique esasen form değiştirebilen bir karakterdi bundan ötürü da onun cinsel yönelimi çoğumuza garip dahi gelmedi.

10. Destiny (X-Men)

Mystique ve Destiny aşkı diye bir şey var doğal Marvel Evreni’nde. Çok göze batmasa da ortada Mystique ile aşk yaşayan Destiny de eşcinsel kahramanlar ortasında.

11. Karma (X-Men)

Marvel Evreni’nde pek çok yerde karşımıza çıkan Karma’yı çok uygun tanımasak da onun cinsel yönelimini çoğumuz biliyoruz.

12. Daken (Dark Avengers)

Biseksüel bir karakter olan Daken fenomen üreterek heterojen bireyleri bile tesirine alabilen biri!

13. Karolina Dean (Eart-616)

Xavin, Julie Power ve Nico Minoru üzere pek çok karakterle bağ yaşayan ve bu karakterlere platonik olarak aşık olan Karolina Marvel Evreni’nin en renkli eşcinsel karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

14. Hercules (X-Men)

X-Men’de eşcinsel olarak tasvir edilen Hercules’in Wolverine ile öpüştüğü bir kısım dahi var!

15. Ms. America (Earth-616)

Marvel dünyasınında America Chavez olarak da bilinen Ms. America da eşcinsel karakterlerden biri.

16. Aaron Fischer (Captain America)

Birinci eşcinsel Kaptan Amerika Aaron Fischer  ismi ile karşımıza çıktı. Birinci kez Kaptan Amerika vazifesini LGBTİ+ bir birey üstlendi.

17. Shatterstar (Deadpool)

Sinemalarda sık sık görmesek de çizgi romanlardan epey düzgün tanıdığımız Shatterstar, Rictor ile olan ilgisiyle de öne çıkıyor.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: