DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 359181-2,04%
Kars
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Öğrenci muvaffakiyet izleme araştırması yapılacak
19 okunma

Öğrenci muvaffakiyet izleme araştırması yapılacak

ABONE OL
Mayıs 15, 2022 13:00
Öğrenci muvaffakiyet izleme araştırması yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzleme araştırması ile 4 ve 7’nci sınıf düzeylerinde Türkçe, matematik ve fen bilimleri ders alanlarındaki kazanımlar; 10’uncu sınıf düzeyinde ise Türk lisanı ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya ve biyoloji ders alanlarındaki kazanımlar ölçülecek.

MEVCUT DURUMU GÖRME İMKANI TANIYACAK
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu eğitim öğretim yılında okullarda yüz yüze eğitimin sürekliliğini sağlamak için Bakanlık olarak tüm imkânların sarf edildiğini ve gelinen noktadan büyük bir memnuniyet duyduklarını tabir etti. Bundan sonraki süreçte salgın periyodundaki muhtemel öğrenme kayıplarının telafisi için gerekli önlemlerin alınmaya devam edileceğini belirten Özer, şunları söyledi:
“Ülke olarak TIMSS, PISA, PIRLS üzere milletlerarası araştırmalara katılıyoruz. Son devirde de bu araştırmalarda ülke olarak gözle görülür bir muvaffakiyet elde ettik. Bu araştırmalar, eğitim sistemimizin gözden geçirilmesine imkân tanıyor. Böylelikle güzelleştirmeye açık istikametler görülerek güçlü önlemler alınıyor. Yaklaşık 50 bin öğrenciye uygulanacak Öğrenci Muvaffakiyet İzleme Araştırması, mevcut durumu görme imkânı sağlayacak ve eğitim öğretim sürecinin niteliğini aktif bir biçimde güzelleştirmede ve bilhassa öğrencilere telafi çalışmalarında kayda paha katkılar sunacaktır.

ÖĞRENCİLERE KARNELER İLETİLECEK
Ölçme Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ölçme kıymetlendirme unsurlarına uygun olarak hazırlanan Öğrenci Muvaffakiyet İzleme Araştırması’nda kullanılacak kitapçıklar ve başka uygulama evrakların baskı süreçleri vilayetlerde bulunan ölçme kıymetlendirme merkezlerinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere kıymetlendirme yapılan her alan içindeki alt öğrenme alanlarına ilişkin kazanımları edinme seviyelerini içeren karneler, Öğrenci Kıymetlendirme Merkezi Ortak Platformu vasıtasıyla iletilecek. Böylelikle öğrencilerin eksikliklerini görüp okullar aracılığıyla gerekli takviye çalışmaları yapılacak.”

 

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: