DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4813283,34%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Öğretmenlerin gelişimi için özel eğitimler
61 okunma

Öğretmenlerin gelişimi için özel eğitimler

ABONE OL
Mayıs 7, 2022 15:00
Öğretmenlerin gelişimi için özel eğitimler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

72 vilayetten 22 branştan bin öğretmenin katıldığı 6 yıldır fiyatsız düzenlenen ve 10 hafta sürecek program kapsamında, 21. yüzyıl okuryazarlığı, öz gelişim, liderlik, algoritmik düşünmeye giriş, eğitim teknolojileri, girişimcilik ve sürdürülebilirlik üzere hususlar ele alınacak. Ayrıyeten, eğitimleri muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçilere şahsî ve mesleksel gelişimlerine katkı sunmak için söyleşi, atölye ve eğitimlere de katılma imkanı sağlanacak.

İDEALİST ÖĞRETMENLERLE DAHA ÇOK GENCE ULAŞACAĞIZ
MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve YetGen Kurucusu Prof. Dr. Erhan Erkut eğitim programıyla ilgili değerlendirmede bulurken şu tabirleri kullandı: “2014’ten bu yana Türkiye’nin her yanından on binlerce gence ulaştık. 2015 yılında birinci sefer YetGen ismini kullanarak liseliler için başlattığımız bu program, 2016 yılında 80 MZV bursiyeriyle mütevazı bir halde devam etti. 2020 yılında 400 üniversite ve 100 lise öğrencisi ile gerçekleştirildi. Biz pandeminin başlangıç devri ve her şeyin durduğu o periyot dahil olmak üzere online eğitimlerle kesintisiz devam ettik. Pandemi, YetGen’i farklı bir noktaya taşıdı. Online eğitim ile Türkiye’nin her yerinden binlerce gence ulaştık. Şu anda geleceği değiştirme tutkusu olan öğretmenlerle bir ortadayız idealist öğretmenlerle daha çok gence ulaşacağız, daha çok geleceğe dokunacağız ve en değerlisi eğitimi altüst edeceğiz”

YENİ DÜNYA SORUNLARINA YENİ TAHLİLLER
Eğitim programı ile ilgili görüşlerini aktaran Şiddetli Holding İnsan Kaynakları Kümesi Lideri Necmi Kavuşturan: “Elimizdeki bütün imkanları kullanarak yeni kuşağa ve onları yetiştirmede kritik kıymete sahip çok bedelli öğretmenlere dayanak olmak ismine yeni projeler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Gençleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerin, öğrencilerine daha uygun önderlik ve rehberlik edebilmesi, yeni dünyanın problemleri etrafında bir ortada olup kolektif çalışmalar gerçekleştirmesi ismine da yer açmayı hedefliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: