DOLAR 17,3436 -0.01%
EURO 18,2828 0%
ALTIN 1.019,81-0,15
BITCOIN 3621412,34%
Kars
19°

HAFİF YAĞMUR

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Partner Bulma Konusunda Toplum Baskısına Maruz Kalan Bireylerin Yaşadığı Bekar Ayıplaması ve Etkileri
41 okunma

Partner Bulma Konusunda Toplum Baskısına Maruz Kalan Bireylerin Yaşadığı Bekar Ayıplaması ve Etkileri

ABONE OL
Mayıs 4, 2022 03:00
Partner Bulma Konusunda Toplum Baskısına Maruz Kalan Bireylerin Yaşadığı Bekar Ayıplaması ve Etkileri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BBC’nin Bekarlığın ayıplanması üzerine yaptığı araştırmalarıyla birlikte ortaya çıkan farklı sonuçlar ortaya çıktı. Bizler de araştırma sonucunda ortaya çıkanları sizler için derledik. Siz de içeriğimizi merak ediyorsanız sizi şöyle alalım.????

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-d…

Hayatımızda partnerimizle birlikte olma ya da hayatımıza yalnız bir birey olarak devam etme durumu büyük çoğunlukla bireylerin elinde olan bir durum.

Lakin toplumdaki birçok kişi bekar bireylerin neden hala bekar olduğu, ne vakit evleneceği ya da hayatında birinin olup olmadığıyla ilgili soru yağmuruna tutuyor.

BBC’nin haberine nazaran ise toplum içerisinde bekar bireylerin sayısı gitgide artıyor ve toplumun büyük çoğunluğu bekar bireyler üzerinde ruhsal baskı kuruyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda da pandemi periyodunda bekar ayıplamaların yani partnersiz bireylerin neden biriyle birlikte olmadığı konusunda imaları ve baskılarının arttığı gözlemlendi.

Bir öteki araştırmayla birlikte ise son yıllarda bekar bireylerin ve evlenme yaşının arttığı sonucuna varıldı.

Datalarda artış gözlemlense de bekar bireyleri ayıplayan şahıslar bekar bireylere karşı farklı davranıyor ve bunun sonucunda da birçok kişi, bekar olmanın yalnız hissettirdiğiyle sıkıcı olduğu niyetine kapılmaya meyilli oluyor.

Birebir vakitte evlilik konusu birden fazla kişi tarafından bir gaye üzere gösterildiği için toplum içinde eksik hissedilmesine sebep oluyor.

Bekar olmanın bayan ve erkekler ortasındaki tesirlerinde ise erkekler için bekar olmak bir tercih üzere düşünülürken bayanlar için ‘evde kalmış’ niyeti ön plana çıkıyor.

Birebir vakitte erkeklerin kendine yetemediği, çocuksu olduğu ya da cinsel hayatının günlük hayatının önüne geçtiği kanısı aşılanıyor.

Sizler bu hususta ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: