DOLAR 13,5387-1.9%
EURO 15,2876-2.05%
ALTIN 775,86-1,68
BITCOIN 6923862,43%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Pınar Gültekin’in Katili Annesinden Şikayetçi Olmuş: ‘O Benim Kızımı Katletti, Öfkem Normal’
16 okunma

Pınar Gültekin’in Katili Annesinden Şikayetçi Olmuş: ‘O Benim Kızımı Katletti, Öfkem Normal’

ABONE OL
Kasım 3, 2021 04:30
Pınar Gültekin’in Katili Annesinden Şikayetçi Olmuş: ‘O Benim Kızımı Katletti, Öfkem Normal’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da vahşice katledilen Pınar Gültekin’in cinayet şüphelisi Cemal Metin Avcı (32), öldürülen genç kızın annesi Şefika Gültekin’den duruşmada kendisini tehdit edip, hakarette bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Feriköy Polis Merkezi’nde söz veren anne Şefika Gültekin, ‘O benim kızımı katletti. Ben acılı bir anneyim, öfkem olağan. O cani duruşmada hür özgür konuştu. Benim kızımı yaşarken öldürdü. Ben duruşmada o adamı görüyorum tüylerim diken diken oluyor. Bildiğim tek bir şey var, duruşmada çok pis konuştu. Ben de konuşmaları üzerine ‘ben seni yaşatmam’ dedim’ dedi. 

Muğla’da vahşice katledilen Pınar Gültekin’in (27) cinayet şüphelisi Cemal Metin Avcı’nın, Pınar Gültekin’in annesinden şikayetçi olduğu ortaya çıktı. 26 Nisan’da görülen davada, Şefika Gültekin’in kızının yakılarak öldürüldüğünü öğrenmesinden sonra Avcı’ya, ‘Seni öldüreceğim …’ dediği, bu kelamları üzerine mahkemenin savcılığa hata duyurusunda bulunduğu, Cemal Metin Avcı’nın da Şefika Gültekin’den şikayetçi olduğu öğrenildi.

Söz verdi

Şikayet üzerine Şefika Gültekin hakkında ‘Tehdit’ ve ‘Hakaret’ kabahatlerinden soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında  Şefika Gültekin saat 14.45 sıralarında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Feriköy Polis Merkezi’nde söz verdi.

‘Ne dediğimi bile hatırlamıyorum’

‘Caniye teşekkür mü edecek?’

Pınar Gültekin’in ağabeyisi Vedat Gültekin ise ‘Annem mahkeme salonunda ‘Seni yaşatmam’ dediği için savcı tabire çağırdı. Annemin verdiği reaksiyon çok doğal. Burada mağdur olan taraf biziz. İsimli tıp raporlarıyla her şey ortada. Annem canlı diri yakılmış bir bayanın annesi. Orada annem caniye teşekkür mü edecekti?  Annemin verdiği reaksiyondan daha doğal bir reaksiyon olabilir mi? Mahkeme bütün kararlarında daima karşı tarafa hak tanıdı. Bizim zorumuza giden, adama akıl hocaları ve avukatları bir söz ezberletip mahkeme salonunda şovmen üzere anlattırıyor. Annemin gözünün içine bakarak ‘Ben bir cani değilim’ diyor’ dedi.

‘O anki acı ve keder ile söyledi’

Avukat Yiğit Gökçehan Koçoğlu ise ‘Şefika Hanım’ın 26 Nisan’da gerçekleşen 4. celsede sarf ettiği birtakım kelamlar var. Ama Şefika Hanım sarf etmiş olduğu kelamların tamamını o anki acı ve hüzün ile söyledi. Zira Şefika Hanım birkaç dakika öncesinde kızının hayattayken yakıldığını öğrendi. Bunu üzerine feryat figan etmesi çok olağan. Ancak bu evrakta Şefika Hanım’ın telaffuzları sebebiyle mahkeme savcılığa cürüm duyurusu yaptı. Bu süreç mahkemenin kabahat duyurusuyla başladı. Akabinde sanık Cemal Metin Avcı da şikayetçi olduğunu söyledi. O yüzden biz bugün söz vermeye geldik. Dün Şefika Hanım’ın kızının öldürülmesinin duruşması varken, bugünse kuşkulu olarak tabir vermeye geldik’ tabirlerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: