DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4806403,25%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Pınar Kerimoğlu: Sahne gösteri yeridir,cüretkar kostüm olur
31 okunma

Pınar Kerimoğlu: Sahne gösteri yeridir,cüretkar kostüm olur

ABONE OL
Şubat 20, 2022 14:00
Pınar Kerimoğlu: Sahne gösteri yeridir,cüretkar kostüm olur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıra dışı tasarımlarınız ünlü isimler tarafından sahnede, kırmızı halıda ya da çekimlerde sıklıkla seçiliyor. Bunun için özel bir pazarlama strateji belirlediniz mi?

Benim moda kesiminde dördüncü yılım ve her geçen gün yeni beşerlerle tanışıyorum. Müşteri memnuniyeti kulaktan kulağa yayıldıkça dizaynlarımı tercih eden beşerler artıyor. Gündüz jenerasyonunda neredeyse tamamı ile işbirliği içindeyim, sahne olarak da yakın vakitte daha çok benim ismini duyacağınızı söylemek isterim. Rastgele bir planlama yapıp ilerlemedim dediğim üzere kulaktan kulağa konuşulup bana ulaştı birçok ünlü isim. Toplumsal medya hesaplarını çok düzgün kullandığımı düşünüyorum. Artık sanal dünya daha baskın ve görsellik ve sunum insanların algısını çekiyor. Demekle beşerler artık sıradanlıktan sıkılmış farklılık arıyorlar ve beni tercih etmeleri beni keyifli ediyor.

BÜLENT ERSOY’LA BİRLİKTE  OLMAK BÜYÜK KEYİF

Bu isimlerle çalışmak nasıl? Demet Akalın, Bülent Ersoy, Seda sayan, Ceylan, sizin tasarladığınız kıyafetlerle isminden kelam ettiriyor. Her birinin çalışma biçimini ve modaya bakışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Birinci sahne kostümü çalışmam Bülent Ersoy ile başladı. Düşünsenize nasıl büyük heyecan. Kıyafetlerine daima özenmiş, kıyafetlerinden daima konuşturmuş bir isim ile bu seyahate başladım. Bülent Hanım yıllarca sahnelerde ve yüzlerce kostüm giymiş biri olarak hem farklı hem de istediği bir şeyi yapmak için günlerce çizimleri ve dikimi yapıldık. Her kostümünde tıpkı itina ve titizlikle ilerliyoruz. ancak sanılanın tersine kostüm provaları dışında olağan vakitte da çok keyif aldığım bir kişidir. Her gün saatlerce havadan sudan konuşup sonra gelecek programda giyeceği kostüme planlıyoruz.

DEMET AKALIN İLE ARKADAŞ ÜZEREYİZ
SEDA SULTAN’LA HER SABAH EKRANDAYIZ

Pekala, öteki ünlüler hakkında neler diyebilirsiniz?

Demet Akalın ile yalnızca sahne kostümleri için bir arada değiliz. Arkadaşlığımız da var. Daima birbirimize sahne kostümleri yollayarak hangisini yapalım diye tartışıyoruz. Daha rahat ve keyifli ilerliyoruz. Şeklimiz biraz daha spor şıklığını yakalamak. Seda Sayan, Seda Sultanımız zati her gün ekranlarda gözümüzün gönlümüzü açıyor. En çok Lady Estrella eserlerini tercih edenler ortasında Seda Sultan geliyor. Zira her gün program yapıyor ve kendisine benim kıyafetlerim çok yakışıyor. Vücutlarımız de uyduğu için her tasarımımı tereddütsüz giyebiliyor. Ve Ceylan Hanım ise mükemmel bir ses ve bu yeni biçimiyle bayağı konuşuldu. Artık yeni 2 klibi daha geliyor. Farklı 2 kostümümü daha giydi. Heyecanla çıkmasını bekliyoruz. Şimdiki çalışmalarım da sahne kostümlerine yönelik olacak daha çok… Gece-gündüz olarak ayırdım artık dizaynlarımı, grubumuzdaki de genişlettim. 2022’de her yerde olacağım.

Son günlerin tartışması ve cüretkar kıyafetler. Sizin dizayncı olarak fikriniz nedir?

Sahne bir gösteri yeridir ve vitrindir. Kostüm ile kendinizi gösterme yeridir. Dekoltenin bir sonu olmalı muhakkak esrarengizlik katılmalı. Fakat o esrarengizlik karşı taraftakiler tarafından görüldüğünde büyüsü kaçar. Dozu çok lakin çok değerli cüretkar kostümleri severim ve dikerim. Lakin giyecek olan kişinin sunumu benim için çok değerli.

Epeyce ağır bir dönemdesiniz… Gündeminizde neler var şu an?

Her gün yeni tasarımlarımla güne başlıyorum aslında, bu yüzden benim atölyemde yoğunluk hiçbir vakit azalmıyor. Hem yurt içi hem de yabancı müşterilerime siparişlerini yetiştirmeye çalışıyoruz. Yoğunluğumuza ek olarak sahne kostümlerine biraz daha tartı vermeye başladım. Başka bir kısım açarak süratle hayata geçirmeyi hedefliyorum. Mısır, Katar, Lübnan ve Türkiye’de birçok vilayette görüşmelerimiz devam ediyor. Sevdiğim işi yapıyorum ve bunun üzerinden çalışmak bana çok büyük keyif veriyor.

Şıra dışı bir çizginiz var. Tasarımlarınız için nelerden ilham alıyorsunuz?

Tasarımlarımın bir hududun olmaması ve beni sınırlayanın da olmaması benim daha çok şey üretmeme sebep oluyor. Bu kesime hobi görerek girmem benim için çok büyük avantaj oldu. Telaş olmadan yapılan tasarımlarımın ilgi odağı olması beni hakikat yolda olduğuma inandırdı. Her gün küresel markaların büyüme gayelerini ve dizaynlarını inceliyorum. Sahiden yalnızca farklı olanlar ortalarından sıyrılıp yükseldiğini ve tercih edildiğini gördüm. Kendine has bir şekil oluşturmak gerektiğine inandım.

DUBAİ BENİM GÖZ BEBEĞİM

Yakın vakitte dünyada dünyadaki birinci butiğiniz Dubai’de açtınız. Nasıl ilgi?

Dubai benim gözbebeğim ve Arap müşterilerim ile aramdaki köprü diyebilirim… Çok hoş bir Arap müşteri kitlem var, birçoklarıyla mağazamda tanıştım. Yalnızca İstanbul’a benim için gelenler bile oluyor. Türkiye’ye gelemeyen için de Dubai adresimiz mükemmel oldu. Satışlarımız çok düzgün. Dubai’nin dışında Katar, Lübnan ve Kanada’da da satışımız var. Franchise koşullarımız biraz ağır, zira bu sistemi çok fazla dağıtırsak denetimi kaybedebiliriz ve yetişmek sıkıntı olur. Eserlerin her biri çok vakit alıyor.

Yurt dışı yatırımlarınız devam edecek mi?

Şu an Lady Estrella ve Pınar Kerimoğlu ismini Avrupa’ya taşımak için müracaatlarımız yaptık. Küresel bir marka olmak istiyoruz. Modanın başşehri Paris ve Milano’da yakın vakitte da olacağız.

HAYALİM LADY GAGA, BEYONCE VE JENNIFER LOPEZ

Yabancı sahne sanatkarlarından isimlere ulaşmak istediğiniz birileri var mı? Çalışmalar var mı?

Jennifer Lopez, Lady Gaga, Beyonce, Helene Fischer ve Taylor Swift için irtibatlara geçtik. Yakında sürprizlerim olacak. Hedeflerim çok büyük. Ve yakında hepsini göreceksiniz. Koç burcu kadınıyım ve şimdiye kadar istediğim her şeyi yaptım. Daha da yapacağım. Lilia Al Atrash, Manar Bashar, Jessica Alves, Hind Laroussi, Hiba Haidari, Mofida Shiha ve şu an aklıma gelmeyen pek çok ünlü isimle çalışıyoruz zati.

Lady Estrella’nın eser gamı genişleyecek mi?

Evet, birinci açıldığımız günden bu yana daima daha çok geliştirdik. Döviz kuru dalgalanmalarında bile atölyeyi konuttan devam ettirdim. Bizde durmak yok. Tasarımlarımın spor giysi, günlük, özel davet, sahne, mayo ve bikiniler, aksesuarlar olarak pek çok alanda dikimleri yapılıyor.

Gelecek planlarınız neler?

Yakın gelecek diyelim. Büyük bir tertip ile defile planlıyorum. İsminden çok kelam ettirecek, konuşulacak bir defileye hazır olun. Ve sevdiğim işi yapıyorum. Zevk alıyorum ve moda piyasasında başarıyı görüp kötülemeye çalışanlardan da mümkün olduğunda uzak durmaya çalışıyorum. Çok insan tanımak çok iş yapmak demek değildir. Moda dalında kimse kimseyi sevmiyor lakin herkes herkesle samimi. Şaşkınlıkla izliyorum. Kesime girdiğim andan bu yana bana yapılan yanlışları unutmuş üzere yapıyorum. Yazılanı yaşamaya devam… Sen değişirsen talihin da değişir.

 

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: