DOLAR 13,5918-1.53%
EURO 15,3440-1.82%
ALTIN 778,89-1,30
BITCOIN 6934521,68%
Kütahya

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Popüler Filmler Hakkında Ağzınızı Açık Bırakacak 17 Şaşırtıcı Gerçek
14 okunma

Popüler Filmler Hakkında Ağzınızı Açık Bırakacak 17 Şaşırtıcı Gerçek

ABONE OL
Kasım 6, 2021 10:30
Popüler Filmler Hakkında Ağzınızı Açık Bırakacak 17 Şaşırtıcı Gerçek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde dizi ve sinema platformlarının popülerleşmesiyle ve erişim alanımızın her geçen gün artması ile birlikte sinema hayatımızda kıymetli bir yere sahip. Sinema yapımı çok güç ve karmaşık bir iş, oyuncuların hazırlıkları ve rollerinin içerisine girmeleri bir epey efor ve vakit gerektiriyor. Bunlardan kimilerini sizler için hazırladık. ????

Kaynak: https://brightside.me/wonder-films/19…

1. Just for Terminator 2: Judgment Day

Sara Connor karakterini canlandıran Linda Hamilton sinema için ataş ile kilit açmayı öğrendi ve sinemada yer alan sahnede kilidi hakikaten ataş ile açıyor.

2. The Theory of Everything

Stephan Hawking’in hayatını anlatan The Theory of Everything sinemasında oyuncu Eddie Redmayne 7 kilo verdi ve 4 ay boyunca tıpkı ALS hastaları üzere bedenini bükerek oturdu. Stephan Hawking’in mimiklerini hakikat yapabilmek için saatlerce ayna karşısında prova yaptı. Aktör sinemanın çekimleri sırasında o kadar uzun mühlet kambur kaldı ki sonunda kalıcı hasar oluştu. Aktörün omurgasının hizası değişti.

3. Interview With The Vampire

Interview With The Vampire sinemasının aktörlerinin her gün çekimden evvel yarım saat boyunca aksi bir biçimde asılı durmaları gerekiyordu. Sebebi ise makyözlerin damar formlarını hakikat bir biçimde yapabilmeleriydi. Aktörler aksi durunca bedenlerindeki kan başlarına atak etmekte ve damarları daha bariz hale getirmekteydi.

4. Lord Of The Rings: The Fellowship Of Ring

Boromir’i canlandıran aktör Sean Bean’in yükseklik korkusu vardı. Oyuncular yüksek bir dağda çekilecek sahne için helikopter ile giderken Sean Bean ise yaklaşık iki saat süren patikayı Boromir’in kıyafetleri ile yürüyerek çıktı.

5. Captain Phillips

Captain Phillips’de korsanların gemiyi ele geçirdiği sahnenin çekimi sırasında Somalili korsanlardan birini canlandıran oyuncu Barkhad Abdi, repliklerinin dışına çıkarak ”Bana bak, artık kaptan benim!” diyerek doğaçlama yaptı. Kaptan Phillips’i canlandıran Tom Hanks’in yüzündeki şaşkınlık büsbütün gerçek. Zira o da bu türlü bir şeyi beklemiyordu.

6. Speed

Keanu Reeves’in otobüsü kovaladığı ve camı kırdığı sahne aslında kazara oldu.

Otobüsün köprünün bir ucundan öbür ucuna uçtuğu sahnede ise köprü aslında yarım değildi ve tamamlanmıştı, köprüyü dijital olarak ortadan ikiye böldüler.

7. Baby Driver

Banka soygunu sahnesinde stüdyo, orjinal Mike Myers maskesi kullanmak istedi ancak yasal müsaadeleri alamadı. Bunun yerine Mike Myers’i arayıp ona benzeyen maskeler kullanıp kullanamayacaklarını sordular. Mike onlara müsaade verdi ve sinemada tıpkı Mike Myers’e benzeyen maskeler kullanıldı.

8. Indiana Jones: Raiders of the Lost Ark

Well of Souls sahnesinin çekimi sırasında üretimciler sinemanın çekildiği Londra’daki bütün pet shoplara gittiler ve alabildikleri bütün yılanları aldılar ama yılanlar yetersizdi. Direktör Steven Spielberg birkaç hortum kesip yılanların ortasına attı, sahneye dikkatli bir formda bakarsanız kimilerinin hortum olduklarını görebilirsiniz.

9. Alien Resurrection

Aktris Sigourney Weaver’ın bir sahne gereği çok uzak bir uzaklıktan aksi bir biçimde basket atması gerekmekteydi. Weaver 3 hafta boyunca bir basketbol eğitmeni ile çalıştı ve başarılı oldu. Aktris o anı, düğünü ve çocuğunun doğumundan sonra hayatının en güzel anı olarak tanımlıyor.

10. I Am Legend

Sinemada kıymetli bir role sahip olan Sam isimli köpek bir barınaktan bulundu ve sahipsizdi. Görünüşü tam istedikleri üzere olduğu için haftalarca eğitildi ve rolü kaptı.

Sinemada ana karakterin daima gittiği dükkanda yer alan cansız modelleri oyuncular canlandırdı. Dikkatli bakarsanız hareket ettiklerini görebilirsiniz.

11. The Devil Wears Prada

Çekimler sırasında Miranda ve Andy’nin art koltukta seyahat ettikleri sahnenin çekimi için üretimciler özel olarak S-class Mercedes kullandılar zira ortada yer alan konsol kameramanların değerli açıları daha düzgün çekebilmeleri için fizikî bir çizgi sağlıyordu.

12. Fight Club

Oyuncular Edward Norton ve Brad Pitt sinemaların çekimi sırasında nitekim sabun üretimini öğrendiler.

13. The Terminal

Sinemanın çekimleri için Düsseldorf havalimanının neredeyse birebiri üzere bir terminal inşa edildi, hangarda yer alan sette büyük mağazalar, çalışan 3 yürüyen merdiven ve restoranlar var.

14. Slumdog Millionaire

Sinemanın kahramanı Jamal’ın tuvalete düştüğü sahnede dışkı üzere görünen fıstık ezmesi ve çikolata kullanıldı.

15. The Godfather

Vito Corleone’nin hastaneden meskene döndüğü sahnenin çekimi sırasında aktör Marlon Brando onu taşıyan asistanlara latife yapmak için yükünü aşağıya yanlışsız veriyor.

16. Star Wars: The Phantom Menace

Naboo gezegenindeki şelaleler dijital olarak yaratılmadı, bu sahneler için minyatür kentler inşa edildi ve minyatür şelaleler yapıldı.

17. The Day After Tomorrow

Soğuk havadan ötürü oyuncuların ağzından çıkan buhar birinci kere dijital olarak yapıldı, evvelce daha değerli olan sistemler kullanılıyordu. Dijital prosedür çok daha ucuza mal oldu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: