DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4806403,25%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Prof. Dr. Aziz Sancar: ‘Aşı Karşıtıysan Evine Kapan, Kimseye Bulaştırmaya Hakkın Yok’
32 okunma

Prof. Dr. Aziz Sancar: ‘Aşı Karşıtıysan Evine Kapan, Kimseye Bulaştırmaya Hakkın Yok’

ABONE OL
Şubat 19, 2022 13:34
Prof. Dr. Aziz Sancar: ‘Aşı Karşıtıysan Evine Kapan, Kimseye Bulaştırmaya Hakkın Yok’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, ‘Aşı olmamak diğerine da ziyan veriyor. Hiç kimsenin diğerlerini tehlikeye atmaya hakkı yok. Aşı aksisi olabilirsin, meskenine kapan ve aşı olma; fakat dışarı çıkarsan millete bulaştırırsan bu hakkın yok’ dedi.

Prof. Dr. Aziz Sancar,  pandemi devrinde aşı tersliği ile ilgili, ‘Türklerin, Rusların, Almanya’daki Türk kardeşlerimizin ve Amerikalıların geliştirdiği bütün aşıların Covid’i tedbire bakımından tesiri var. Bunu kabul etmek lazım. Etmeyenlerin kendi bilecekleri iş ama aşı olmamak diğerine da ziyan veriyor. Hiç kimsenin diğerlerini tehlikeye atmaya hakkı yok. Bunu kabul eden eder, etmeyen etmez. Geçen ziyaretimde de söylemiştim ve aleyhimde konuşanlar oldu. İstedikleri kadar konuşsunlar. Hiç kimsenin diğerinin hayatını tehlikeye atmaya hakkı yok. Aşı aksisi olabilirsin, meskenine kapan ve aşı olma; lakin dışarı çıkarsan millete bulaştırırsan bu hakkın yok’ dedi.

‘Turkovac’ın kullanıma girmesi çok önemli’

Aziz Sancar, yerli Covid-19 aşısı Turkovac’ın kullanıma girmesinin çok değerli olduğunu belirterek, ‘Turkovac aşısı duyduğum kadarıyla tesirli ve gözetici. Dünyaca kabul edilmesi ve neşredilmesi bekleniyor. Şu andaki bilgiler Turkovac’ın çalıştığını, tesirli olduğunu gösteriyor. Bana sorarsanız 3’üncü doz aşı olarak isteyen Turkovac’ı kullansın. 

Aşıların DNA üzerinde tesir sağlayacağı görüşü mantıksız. Ben toplumsal medya kullanmıyorum. Bana oradan yazmışlardı; ‘Aziz Sancar moleküler biyoloji öğrensin’ diye. Onu yazan adam doğmadan evvel ben mRNA üzerine çalışıyordum. ‘Genimizi etkiler’ kelamları safsata’ diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: