DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5679880,38%
Muğla
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

18:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

X
PTT’den Türkiye Kart Açıklaması: Her İlde Tek Ulaşım Kartı
13 okunma

PTT’den Türkiye Kart Açıklaması: Her İlde Tek Ulaşım Kartı

ABONE OL
Ekim 11, 2021 23:18
PTT’den Türkiye Kart Açıklaması: Her İlde Tek Ulaşım Kartı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PTT Genel Müdürü Gülten, tüm kentlerdeki ulaşım araçlarında geçerli olacak Türkiye Kart’ın hazırlığının yapıldığını söyledi. Gülten, birçok belediye ile muahedeyi yaptık dedi.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart’ın, farklı kentlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacağını belirterek, ‘Örneğin, İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz. Birçok belediye ile de mutabakatımızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız.’ dedi.

Gülten, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca düzenlenen 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’ndaki PTT standında yanıtladı.

“İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz”

12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’nın Türkiye’nin ulaştırma ve haberleşme alanındaki en büyük tertibi olduğunu, burada yapılan tüm konuşmaların ulaştırmaya istikamet vereceğini belirten Gülten, Türkiye Kart uygulamasına ait şu bilgileri verdi:

‘Türkiye Kart uygulamamız da bir evvelki şuralarda çokça tartışılmış ve kararları alınmış bir uygulamamız. Türkiye Kart, farklı kentlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacak. Örneğin, İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz şayet Türkiye Kart özellikleri varsa… Türkiye’deki tüm belediyelerimize toplu ulaşım kartlarının Türkiye Kart özelliği kazanmasını teşvik emeliyle Bakanlığımız bu özelliği duyurdu.

Tüm belediyelere ‘toplu ulaşım sistemlerini Türkiye Kart’ın tanım ettiği şema ve teknoloji ile revize edin, bütün kartlar birbirleriyle geçsin’ diye davet yazısını gönderdi. Bu manada takviye bekliyoruz. Birçok belediye ile de mutabakatımızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız. Konya’da bu süreçlere başladık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yapmış olduğu tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının geçmesini istiyoruz. Türkiye Kart, kart yığınına ve milyonlarca lira masrafın önüne geçecek. Dünyada örnek bir teknoloji.’

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: