DOLAR 13,46560.59%
EURO 15,28420.86%
ALTIN 792,200,30
BITCOIN 525568-9,43%
Kütahya

KAR YAĞIŞLI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Putin, Merkel’le Görüşmesine Çiçekle Geldi
151 okunma

Putin, Merkel’le Görüşmesine Çiçekle Geldi

ABONE OL
Ağustos 20, 2021 18:26
Putin, Merkel’le Görüşmesine Çiçekle Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, misyon müddeti sona ermeden evvel düzenlediği yurtdışı ziyaretlerinde son durağı Rusya oldu. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Almanya Başbakanı olarak Moskova’ya son ziyaretini gerçekleştiren Merkel ile görüşmeye çiçekle geldi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, misyon mühleti sona ermek üzereyken son yurtdışı ziyaretlerine devam ediyor. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile görüşmek üzere geldiği Moskova’da resmi merasimle karşılanan Merkel, Kremlin Sarayı bahçesinde Putin ile bir ortaya geldi. 

Kremlin Sarayı’nın bahçesinde yer alan Meçhul Asker Anıtı’na çiçek bırakan ikili, daha sonra Kremlin Sarayı’na geçerek basın açıklaması düzenledi. Rusya Önderi Putin ise, basın açıklaması öncesi Başbakan Merkel ile görüşmeye çiçekle geldi. Görüşme öncesinde ise ikili, yaptığı açıklamalarda karşılıklı olarak sıcak bildiriler verdi.

Rusya önderi Putin yaptığı açıklamada, Almanya’nın, Rusya için hem Avrupa’da, hem de dünyada ana ortaklardan biri olduğuna dikkat çekerken Almanya ile Rusya ortasındaki artan ticarete vurgu yaptı.
Almanya Başbakanı Merkel ise yaptığı açıklamada, bunun bir veda ziyareti olmasının yanında çalışma ziyareti olduğunu söyleyerek, Putin ile Afganistan ve Libya üzere bahisleri ele alacaklarını söz etti. Açıklamasında, vakit zaman Rusya ile görüş ayrılıkları olduğuna değinen Merkel, “Anlaşmazlıklarımız olmasına karşın birbirimizle konuşmamızda yarar var” ifadelerini kullandı.

Daha sonra önderler, gazetecilere yaptıkları kısa açıklamaların akabinde basına kapalı görüşmeye geçti.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: