Razer BlackShark V2 X İncelemesi

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
İncelemesi

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

Razer BlackShark V2 X, İncelemesi
Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

Razer’ın BlackShark serisi, kendisine has bir tasarım çizgisine sahip olan, başka Razer kulaklıklardan bir bakışta ayrılabilen eserler. Tasarım manasında Vietnam çağı helikopter kulaklıklarını kendisine örnek alan bu seri, V2 versiyonuyla yıllar sonra yine doğdu ve farklı modelleriyle giriş ve orta düzeyi yanında, high-end kulaklık pazarında da kendisine yer bulmuş durumda.

Artık V2 X için olağan giriş düzeyi diyeceğiz fakat burayı biraz toparlamak lazım. Razer’ın eser gamında giriş düzeyini temsil eden bu eser, ülkemizde fiyat ve performans olarak rahatlıkla orta sınıfa dahil edilebilir. Üstelik bu sınıfta da tutunmasını sağlayacak birtakım maharetlerle geliyor.

Razer BlackShark V2 X, İncelemesi
Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

BlackShark V2 X‘in en besbelli özelliği tasarımı demiştik, devam edelim: V2 X modeli siyah ve Razer Green olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Helikopter pilotlarının kullandığı kulaklıkları andıran oval bir dizayna sahip ve şoförleri baş köprüsüne epey kırılgan gözüken metal çubuklarla bağlanmış durumda. Kulaklığı başınıza nazaran ayarlamak konusunda hiçbir zorluk çıkartmayan bu metal temaslar üzerine oturmak yahut haddinden fazla eğmek üzere aksiyonlara pek sağlam gözükmüyorlar, baştan uyarmış olalım. Bunun dışında çoğunlukla plastikten üretilen gövdenin materyal kalitesi yeterli, baş takviyesi hayli rahat ve 240 gramlık tartısı sayesinde boynunuza ekstra yük bindirmiyor. Eserde rastgele bir ışıklandırma mevcut değil ve yalnızca 3.5mm jack ile temas seçeneği sunuluyor. 3.5mm jack’in avantajı olağan ki kulaklığı tüm konsollarda kullanılabilir kılması.

Bu noktada V2 X’i V2’den ayıran özelliklerden de bahsetmek gerekecektir. V2’de bulunan USB ses kartı, çıkartılabilir mikrofon, FlowKnit hafızalı köpükten kulak yastıkları, Razer SpeedFlex kablo, THX Spatial Audio takviyesi ve USB temas seçeneği bu modelde bulunmuyor. Razer’ın 50mm Triforce şoförleri de V2’de Triforce Titanium versiyonuyla satılmakta.

APK indir  Dr Driving 2, apk indir ,2021, hileli apk 2021**
Razer BlackShark V2 X, İncelemesi
Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

Bu noktada Razer HyperClear Cardioid mikrofondan da biraz bahsetmek gerekecektir. Mikrofon nitekim de son derece başarılı bir performans sunuyor. Sesi net, berrak ve istenilen düzeyde karşı tarafa iletebiliyor. Tek sorunu çıkartılamıyor olması ki bu da BlackShark V2 X’in dışarıda kullanılabilmesi önündeki en önemli mahzur. Mikrofonun üzerinde açık yahut kapalı olduğunu gösteren bir ışık yok lakin sol şoförün ardındaki düğmeden mute edilebiliyor. Başlarda mute pozisyonda mı değil mi anlamak güç (basılı olduğunda mute) ve düğme de hayli ufak. Biraz ergonomi sorunu var burada.

Eser denetimler açısından hayli mütevazı bu ortada. Mikrofon açma kapama düğmesi hariç kulaklık üstündeki tek denetim, nostaljik ses açma kapatma düğmesi. Verdiği o “kemikli” hissi beğendim ben, sonsuz dönmüyor olması da ayrıyeten hoşuma gitti.

Modelde Razer Triforce 50mm şoförler

Razer BlackShark V2 X, İncelemesi
Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

Pekala ses kalitesi nasıl? Windows Sonic dayanağıyla 7.1 Surround destekleyebilen eser oyunlarda epey konforlu, patlama efektlerini boğmuyor ve istikamet duygusu konusunda da donanımsal olarak çevresel sesi destekleyen ağabeylerini aratmıyor. Windows Sonic’i bir sefer daha tebrik etmek gerek.

Razer BlackShark V2 X, İncelemesi

Müzik performansı konusunda ise çoklukla olumlu şeyler söyleyeceğiz. Bass performansı epey âlâ olan eser midlerde de son derece net ve pak. Yalnızca tizlerde eseri dengeli bulmadık. Bazen tizler çok kulak tırmalıyor ve eser gözlük kullanırken kulağınıza tam oturmadığında tizler ve baslar konusunda daha da tutarsız hale geliyor. Sonuçta bunları eksi olarak görmemek lazım lakin müzik dinlerken de kullanacaksanız, aklınızda olmasında yarar var. Eserin Synapse 3‘ü desteklemediğini de belirtelim, bu da flat ekolayzır ayarlarına mahkumsunuz demek.

Sonuç

BlackShark V2 X kendi fiyat seviyesinde epey argümanlı bir eser olmuş. Biraz narin yapısı (kablo ve metal bağlantılar) ve mikrofonunun çıkmıyor olması taşınabilir kullanımını kısıtlasa da şık, konforlu ve gereğince performanslı bir eser. Ülkemizdeki fiyatı ise şu anda 510 TL‘den başlıyor, kısıtlı bütçelerle kaliteli bir eser arayanlar için tercih sebebi olabilir.

APK indir  2021 Skoda Scala fiyat listesi

Kürşat Vakit

CHIP Online Notu: %85

+ Şık tasarım
+ Kâfi performans
+ Mikrofon hakikaten başarılı
+ Konforlu ve hafif
+ Fiyatı uygun
– Kırılgan bir yapısı var
– Mikrofonu çıkartılamıyor
– Synapse takviyesi -haliyle- yok.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları