DOLAR 13,5766-1.84%
EURO 15,3339-1.94%
ALTIN 776,08-1,65
BITCOIN 6933662,16%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sanal Gerçeklik Ürünleri Satılacak: Facebook Mağaza Açmaya Hazırlanıyor
23 okunma

Sanal Gerçeklik Ürünleri Satılacak: Facebook Mağaza Açmaya Hazırlanıyor

ABONE OL
Kasım 9, 2021 10:54
Sanal Gerçeklik Ürünleri Satılacak: Facebook Mağaza Açmaya Hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçen ay çatı şirketinin ismini Facebook’tan Meta’ya çeviren şirket CEO’su Mark Zuckerberg, metaverse atılımı için fizikî mağaza açmaya hazırlanıyor…

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ın ele geçirdiği iç yazışmalarda şirket, metaverse akımının yayılması için sanal gerçeklik başlıkları ve aygıtların satılması için mağaza açma kararı aldı. Artırılmış gerçeklik gözlükleri ve Facebook’un Reality Labs isimli alt kolunun ürettiği başka eserlerin de satılacağı mağazayı tam olarak nerede açacağı ise şimdi açıklanmadı.

Facebook’un kurucusu Zuckerberg geçen hafta 90 dakikalık bir sunum yaparak şirketin ismini değiştirmiş ve daha kapsayıcı bir internet tecrübesi olan metaverse’e insanların gelmesi için yeni adımlar atılacağını söylemişti.

Gerçek bir mağaza açılacak

Metaverse’in insanların özel gözlük ve kasklar kullanarak alışveriş yapabildiği, çalışabildiği ve toplumsallaşabildiği paralel bir cihan olarak kurgulandığını söyleyen Zuckerberg, artırılmış gerçeklik gözlükleri aracılığıyla insanların hologramlarının arkadaşlarının yanında “fiziksel olarak” bulunabileceğini argüman etmişti.

Ancak insanların metaverse kavramına aşina olmamaları ve kullanılan gözlük ve başlıkların cep telefonları üzere yaygın olmadığından tasa eden Facebook idaresi gerçek mağaza ile bu algıyı kırmak istediklerini duyurdu.

Mağaza dizaynının minimal ve yalnızca olmasını isteyen şirket idaresinin bir yıldır bu proje için çalıştığı da kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: