DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4806403,25%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Savlar gerçek çıktı: Ünlü oyuncunun anne ve babası tıpkı gece donarak ölmüş
47 okunma

Savlar gerçek çıktı: Ünlü oyuncunun anne ve babası tıpkı gece donarak ölmüş

ABONE OL
Şubat 26, 2022 10:00
Savlar gerçek çıktı: Ünlü oyuncunun anne ve babası tıpkı gece donarak ölmüş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SERTİFİKAYA NAZARAN DONARAK ÖLDÜLER
Rol aldığı Walking Dead isimli imal ile yıldızını parlatan oyuncu ve müzik kelamı müellifi Alicia Witt’in 87 yaşındaki babası Robert ile 75 yaşındaki annesi Diane’in cansız vücutları geçen yılın aralık ayında yaşadıkları konutta bulunmuştu. Çiftin konutunun bakımsız ve ısıtma sisteminin de bozuk olduğu belirtilmiş ve Witt çiftinin büyük olasılıkla hipotermiden öldüğü ileri sürülmüştü. The Telegram and Gazette’nin haberine nazaran, çeşitli sıhhat sıkıntıları da bulunan Witt çiftinin vefat sertifikalarına her ikisinin de “aşırı soğuk nedeniyle oluşan mümkün kardiyak ritm bozukluğundan” öldüğü yazıldı. ABD basını çiftin donarak hayata veda ettiğini vurguladı.

MEVT TARİHLERİ SERTİFİKADA 20 ARALIK 2021 OLARAK YER ALDI
46 yaşındaki Alicia Witt’in anne ve babası, Robert ve Diane Witt, Massachusetts’te yeteri kadar bakımlı olmayan bir konutta yaşıyordu. Trajik bir biçimde hayata veda eden çift ile ilgili resmi dokümanlarda de vefat tarihleri 20 Aralık 2021 olarak belirtildi.

BİRİNİN ÜZERİNDE PALTOSU VARDI
Alicia Witt’in anne ve babası Diane ile Robert’ın cansız vücutlarının meskenlerinde bulunmasından sonra çiftle ilgili trajik detaylar da ortaya çıkmıştı. Yapılan incelemede çiftte rastgele bir darp izine ya da karbonmonoksitle zehirlenme belirtisine rastlanmamıştı. Yalnızca konutun ısıtma sisteminin bozuk olduğu ve çiftin portatif bir ısıtıcıyla ısınmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. Polis, hangisi olduğunu açıklamadı lakin Witt çiftinden birinin öldüğü sırada üzerinde paltosu olduğu belirtildi.

Witt çiftinin vefatına neden olduğu ileri sürülen hipotermi beden ısısının 35 derecenin altına inmesi manasına geliyor. Bedenin, uzun müddet üretebileceğinden daha fazla ısı kaybetmesi sonucu oluşur. Uzun mühlet soğuk havada kalmak hipotermi nedeni olabilir. Şayet gerekli müdahale edilemezse kalp yetersizliği, ritm bozukluğu, hatta ani kalp durmasına neden olabilir. Hipotermi nedenlerine gelirsek…. Düşük ortam sıcaklığı, soğuk havada uzun mühlet hareketsiz kalma, soğuk suya düşmek hipotermiye neden olan etkenler ortasında sayılabilir.

KOMŞULARINI GERİ ÇEVİRMİŞLER
87 yaşındaki Robert Witt ile 75 yaşındaki Diane Witt’in bir komşusu, çiftin çok az dışarı çıktıklarını ve bir müddettir bir hastalıkları olabileceğini ileri sürdü. Tıpkı komşu bahçe işleri konusunda ikili yardım teklif ettiklerini fakat Witt çiftinin bu öneriyi geri çevirdiğini de ekledi.

Diane ve Robert Witt’in cansız vücutlarının bulunduğu ve resmi evraklarda mevt tarihi olarak belirtilen 20 Aralık’tan bir gün evvel yaşadıkları Massachusetts, Worchester’da hava sıcaklığının eksi dört derece olduğu belirtildi. Diane Witt, Parkinson hastalığıyla gayret ediyordu. Robert Witt ise kanser tedavisi görmüştü.

UZUN SAÇLARIYLA REKORLAR KİTABI’NA GİRMİŞTİ
Alicia Witt’in annesi Diane Witt, eski bir lise öğretmeniydi. Bunun yanı sıra 1989 ile 1996 ortasında dünyanın en uzun saçlarına sahip şahsı olarak da Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmişti. Babası Robert Witt de bir öğretmen ve birebir vakitte fotoğrafçıydı. Alicia Witt, anne ve babasının onlarca yıldır yaşadığı Worcester, Massachusetts’ta 1975 yılında dünyaya geldi. Annesi Diane ve babası Robert öğretmendi. Robert Witt birebir vakitte amatör bir fotoğrafçı olarak da tanınıyordu. Annesi Diane ise 1989 ile 1996 ortasında dünyanın en uzun saçlı bayanı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’da girmişti. Çiftin Alicia dışında Ian isminde bir de oğlu bulunuyor.

 ‘ANNE VE BABAM BENİM DEĞİŞTİREMEYECEĞİM SEÇİMLER YAPTI’
Alicia Witt’i şoke eden bu vefatın akabinde çiftin, ekonomik durumlarının çok makûs olduğu bu yüzden de konuta gerekli bakımı yaptıramadıkları ileri sürüldü. Oyuncu Alicia Witt’in de ailesiyle ilgilenmediği savlar ortasındaydı. Witt, bütün bu tezlere Facebook sayfası üzerinden cevap verdi. Witt, anne ve babasına, onların müsaade verdiği ölçüde elinden gelen yardımı yaptığını yazdı.
Witt açıklamasında “Anne ve babam beş parasız değildi. Şiddetli halde inatçı, orjinal ruhlardı. Ve birtakım seçimler yaptılar. Benim vazgeçiremeyeceğim seçimler…”

‘TELEFONDA DEDEKTİFLERİN SESİNİ DUYUNCA…’
Alicia Witt, Facebook sayfasında yer verdiği uzun paylaşımına “Hala bunların gerçek olduğuna inanamadığını” söyleyerek başladı. Anne ve babasından Haber almaya çalışıp onlara ulaşamadığında hissettiği büyük kaygının üzerinden bir ay geçtiğini anlattı Witt. Telefon elinde, dua ederek anne ve babasının kendisini aramalarını beklediğini anlattı. Sonra da satırlarını şöyle sürdürdü: “Hattın karşı tarafında dedektiflerin sesini duyduğumda onların artık “gittiğini” ve bir daha seslerini duyamayacağımı anladım. Hayatımın geri kalanına onları bir rüzgar esintisinde, bir müzikte, bir hayalde bularak başlıyorum.”

‘BEŞ PARASIZ’ DEĞİLLERDİ
Alicia Witt, bundan sonra da anne ve babasının “beş parasız” olduğu, kendisinin de onlara yardım etmediği yolundaki tenkitlere karşılık verdi. Anne ve babasının özel hayatlarının saklılığına büyük kıymet verdiğini hatırlatan oyuncu, onların sıkı sıkıya bağlı olduğu bu kurala bir kezlik karşı geleceğini de belirtti.

‘BÜTÜN YARDIM TEKLİFLERİMİ GERİ ÇEVİRDİLER’
Yaklaşık 10 yıl boyunca anne ve babasının meskenine girmesine müsaade verilmediğini anlatan Alicia Witt, “Evin tamiri için bir şeyler yapmayı teklif ettiğim her seferinde beni geri çevirdiler. Ağladım, yalvardım, onlara yardım etmeme müsaade vermeleri için ikna etmeye çalıştım. Ancak her seferinde bana kızdılar, onlara yapmaları gerekeni söyleme hakkım olmadığını belirttiler.” Witt, kendi ismine elinden geleni yaptığını, bu bahiste bir eksiği bulunmadığını belirtti.

‘ANNEM VE BABAM ÇOK İNATÇIYDI’
Alicia Witt’in Facebook paylaşımında şu satırlar da yer alıyor: ” Benim anne ve babam çok inatçı, orjinal ruhlardı. Kendi seçimlerini yaptılar, bunlar benim onlarla konuşabileceğim seçimler değildi. Onlara elimden gelen her biçimde ve onların bana müsaade verdiği ölçüde yardımcı oldum.” Alicia Witt, çok bağımsız ve yetenekli iki insanı yasal olarak denetim altına almak dışında öteki hiçbir seçeneği kalmadığının altını çizdi. Kelamın burasında annesi Diane ve babası Robert’ın “her şeyi kendi formülleriyle yapma konusunda kararlı ve birbirlerine bağlı, parçalanamaz bir güç olduğunu vurguladı.

‘ASLA ANLAMAYACAĞIM’
Kalbinin kırık olduğunu vurgulayan Alicia Witt, anne ve babasının konutlarındaki ısıtma sisteminde sorun olduğunu bilmediğini anlattı ve “Bu hususta bana neden bir şey söylememeyi seçtiklerini, neden onlara yardım etmeme müsaade vermediklerini asla anlayamayacağım” diye yazdı.

Witt elinde kristal bir küresi olsaydı ve gelecekte anne-babasının bu halde öleceğini görüp bunu onlara söyleseydi de yeniden birebir şeyleri yapacaklarını ekledi.

ONLAR BENİ ÇOK SEVDİ, BEN ONLARI ÇOK SEVDİM
Anne ve babasıyla yaptıkları son görüşmede birbirlerine söyledikleri son kelamların “seni seviyorum” olduğunu hatırlatan Witt “Bu kısım en kolayı, asla kuşkuya yer yok. Onlar beni çok sevdi, ben onları çok sevdim” satırlarıyla paylaşımını bitirdi.

DAVID LYNCH KEŞFETTİ
Alicia Witt, bir çocuk oyuncu olarak birinci defa 1984 yılında Dune isimli sinemayla dikkat çekti. Kızıl saçları ve küçük yaşta sahip olduğu oyunculuk yeteneğiyle onu birinci fark eden ise ünlü direktör David Lynch oldu. Alicia Witt birebir vakitte bir piyanist, müzikçi ve müzik kelamı muharriri olarak da biliniyor.

 

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: