DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4811603,22%
Kars
13°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Seksen Günde Devriâlem (Kitap Tavsiye)
126 okunma

Seksen Günde Devriâlem (Kitap Tavsiye)

ABONE OL
Mayıs 20, 2021 00:04
Seksen Günde Devriâlem (Kitap Tavsiye)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllar önce ilk okuma teşebbüsüm başarısızlıkla sonuçlanmış olan harika macera kitabı. Jules Verne kaleminden 1872 de kaleme alınan kitap, son derece gizemli bir İngiliz zenginin yer küreyi seksen günde dolaşıp tekrar başladığı yerde bitirmesini konu alıyor.

Nereden edindiği bilinmeyen büyük bir servetin sahibi olan Philieas Fogg adında ki bu adamın üyesi olduğu bir kulüpte, son derece anormal bir şekilde başlayan bir tartışmanın yine son derece anormal bir şekilde yüklü biir paranın bahse yatırılması ve akabinde 1872 şartlarında dünyayı dolaşma hadisesi.

Kahramanımıza en az kendisi kadar ilginç bir karakter olan Fransız uşağı Passeportue eşlik ediyor. Özellikle dönem romanı seven okurlar için son derece akıcı ve bilgilendirici bir eser. Özellikle Hindistan hakkında öğrendiğim bazı absürt denecek bilgiler için şahsen çok aydınlatıcı bulduğumu belirmek istiyorum.

Çok kısa bir süre sonra piyasaya çıkacağını umut ettiğim kendi kitabım olan ESARET YOLU romanında basım ve reklamından sorumnlu olan kitapyurdu.com da bu esere çok uygun bir fiyata erişmeniz mümkün. Bir kaç günde adresinize teslim ediyorlar.

Jules Verne Kimdir?   

Jules Gabriel Verne 1828 yılında Fransa’nın Nantes kasabasında doğmuştur. Ailesinin çiftliğinde çocukluğunu geçirmiş olan Verne’nin babası avukat annesi de çok katı kurallı bir İskoç’tu.

Çocukluk yıllarından itibaren oldukça geniş bir hayal gücüne sahip olan Jules Verne kardeşi ile birlikte macera oyunları oynarlardı. Yazdığı bilim kurgu kitapların bu maceraları görmek mümkündü.

9 yaşında kardeşi ile birlikte okula yazıldı ve yazmaya olan ilgisi yaşlarında başlamış oldu. Lise bittikten sonra çalışmak için Paris’e gitti. Aile mesleği olan avukatlık için eğitim almaya başladı fakat okuldaki eğitiminden ziyade yazı yazmaya adadı kendini. 1948 yılında Paris’te yayınlanan bir dergide Dünyanın Merkezine Seyahat isimli hikayesini parça parça yayınlamaya başladı.

Bu dönemlerde Yirminci Yüzyılda Paris yazısını da yazıyordu. Fakat Jules Verne öldükten sonra 1994 yılında bu kitabı basılı hale getirildi. Jules Verne dünya edebiyatında büyük bir dönüm noktası oluşturmuştur. Bilim kurgunun edebiyata girmesini sağlamıştır.

En popüler eserleri olan Seksen Günde Devr-i AlemDenizler Altında 20.000 Fersah ve Aya Yolculuk gibi dünya çapında popüler kitapları yazmıştır.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: