DOLAR 16,5832 -1.82%
EURO 17,6319 -1.68%
ALTIN 978,63-1,33
BITCOIN 350754-2,80%
Kars
19°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Şiddetli Baş Ağrısı Neden Olur?
212 okunma

Şiddetli Baş Ağrısı Neden Olur?

Günlük hayatınızda ani ve şiddetli baş ağrıları çekiyor musunuz? Sizce şiddetli baş ağrıları neden olur?

ABONE OL
Mayıs 24, 2021 13:49
Şiddetli Baş Ağrısı Neden Olur?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Günlük hayatınızda ani ve şiddetli baş ağrıları çekiyor musunuz? Sizce şiddetli baş ağrıları neden olur?

 Aniden gelen şiddetli baş ağrıları gününüzü mü mahvediyor? Peki sizce şiddetli baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

Günümüz dünyasının getirmiş olduğu ağır sorumluluklar, iş yüklerimiz, aile ve arkadaş ilişkilerimiz bir süre sonra bizi bunaltmaya, germeye başlayabilir. Bu gerginlik ile beraber vücudumuz bize bir uyarı olarak baş ağrısı vb. gibi problemler ile geri dönüş yapabilir. Sıkıntılarınızı, problemlerinizi bir kenarda bırakarak kendinize vakit ayırmalı, vücudunuzu ve aslında zihninizi dinlendirmelisiniz. Eğer kendinizi zorlamaya devam eder ve bu ağrıları umursamazsanız zamanla sizi daha da rahatsız eden ağrılara dönüşebilecektir.

Baş Ağrılarınızı Görmezden Gelmeyin!

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde baş ağrılarınızın sebebi stres temelli olabileceği gibi bununla beraber daha ciddi sonuçlara neden olabilecek baş ağrıları da bulunmaktadır. Baş ağrı tiplerini sayacak olursak bunlar; migren ağrıları, gerilim tipi baş ağrıları, ergenlik dönemi baş ağrıları, küme baş ağrıları, kronik baş ağrıları veya ardında başka bir sebebin yatmış olduğu baş ağrıları olarak sayılabilmektedir.

Doktora Danışmanın Önemi

Yukarıda saymış olduğumuz baş ağrılarının herhangi birini yaşıyorsanız kesinlikle bir doktora görünerek tedavi yolları hakkında bilgi almalısınız. Bu baş ağrıları tiplerinden en ciddi ve tehlikeli olan baş ağrısı tipi ardında başka bir sebebin yattığı baş ağrılarıdır. Bu baş ağrıları bir hastalığın belirtisi olabilmektedir. Daha önce hiç yaşamadığınız, ensenizden başlayarak devam eden ve sizi oldukça rahatsız eden şiddetli baş ağrıları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden bir doktora giderek muayene olmalısınızdır. Unutmayın ki erken tanı her zaman hayat kurtarır.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: